آموزش طراحی لباس

هزینه دوره طراحی لباس

5/5 - (2 امتیاز)

دوره طراحی لباس در تهران

دوره طراحی لباس یکی از دوره‌های محبوب در حوزه هنر و طراحی است که به افراد امکان می‌دهد مهارت‌های لازم برای طراحی و ساخت لباس‌های مختلف را یاد بگیرند. این دوره شامل آموزش‌های مربوط به طراحی الگو، برش و دوخت لباس‌ها، انتخاب بافت و رنگ‌های مناسب برای هر نوع لباس و آشنایی با آخرین روندها و مدل‌های مورد استفاده در صنعت مد می‌باشد..

هزینه دوره طراحی لباس ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مانند مدت زمان دوره، سطح تحصیلات مدرس، محتوای آموزشی و نوع موسسه یا آموزشگاهی که دوره را ارائه می‌دهد، بستگی داشته باشد. همچنین وجود تجهیزات و مواد مورد نیاز برای طراحی لباس نیز می‌تواند هزینه دوره را تأثیرگذار کند. اما بعضی از موسسات آموزشی ارائه دوره‌های طراحی لباس را با قیمت‌های مختلف و مناسب برای افراد علاقه‌مند ارائه می‌دهند.

اگر در ابتدای مسیر جهت آموزش طراحی لباس هستید تا به یک طراح حرفه ای تبدیل شوید؛ باید اطلاعات جامعی از این رشته، داشته باشید.

طراحی لباس یکی از حرفه های پر طرفدار در صنعت مد و فشن می باشد. بسیاری از افراد معروف به دنبال استخدام طراحان حرفه ای لباس می گردند و مبالغ زیادی را برای این منظور پرداخت می کنند.

طراحی لباس یکی از رشته های محبوب و جذاب است که با کسب مهارت های لازم، می توان به راحتی وارد بازار کار این حوزه شده و درآمد خوبی کسب کرد. همچنین می توانید به عنوان یک کارآفرین کارگاهی راه اندازی کرده و افراد را استخدام کنید.

هزینه دوره طراحی لباس
کلاس طراحی لباس

افراد زیادی با شرکت در دوره های آموزشی طراحی لباس در تهران و دریافت مدرک، به راه اندازی برند لباس و تولیدی خود پرداخته اند که با درآمد بسیار خوبی همراه است. این موارد باعث شده تا افراد زیادی به دنبال یادگیری اصول طراحی لباس و دریافت مدرک مرتبط با این حوزه باشند.

برای یادگیری آموزش طراحی لباس ، باید دوره های استانداردی را انتخاب کنید که تمامی مباحث جهانی طراحی لباس را پوشش دهند تا بتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید و در آمدزایی کنید.

در حوزه آموزش طراحی لباس، آموزشگاه ما به مدت چند سال است که از تقاضای زیادی جهت هنرجویان جدید برخوردار است.

 طراحی لباس در تهران

طراحی لباس یکی از شاخه های رشته مد است و به عنوان یک هنر شناخته می شود. این هنر از ترکیب دوخت و اصول زیبایی به وجود می آید.

بسیاری از افراد مسلط به خیاطی، به صورت شخصی، لباس های خود را طراحی می کنند. اما برای طراحی حرفه ای به اصول و قوانین طراحی لباس عمل میکنند.

طراحی لباس تنها به اجزای پوشیدنی محدود نیست و اهمیت دارایی همه لوازم جانبی مانند کیف، عینک و … است و باید با هم تطبیق داده شوند. در واقع، طراحی لباس به عنوان یک استایل نوعی طراحی است و عامل اصلی در آموزش آن، سلیقه و علاقه به این حوزه است. بنابراین، اگر تمایل به ارتقا علاقه و سلیقه خود دارید پیشنهاد میکنم در کلاس آموزش طراحی لباس تهران شرکت کنید.

دروس آموزشگاه طراحی لباس در تهران

طراحی لباس در آموزشگاه ما در شش ترم برگزار ميشود :

دروس تدریسی توسط اساتید در دوره طراحی لباس :

 1. طراحي فيگور و آموزش نشست روي لباس ٤٠ ساعت مي باشد ، در واقع اين مبحث ١٠ جلسه ٤ ساعته مي باشد( در هر جلسه ٤ ساعته ٢ ساعت ابتداي كلاس طراحي فيگور بصورت دستي و در ساعت بعد طراحي ديجيتال با نرم افزار اسكچ بوك يا پروكيريت آموزش داده مي شود) .
 2. مباني رنگ ٢١ ساعت آموزش داده ميشود در واقع اين مبحث ٧ جلسه ٣ ساعته مي باشد ( رنگ شناسي، چرخه رنگ ،تضاد رنگ و ….آموزش داده ميشود )
 3. پارچه شناسي ١٨ ساعت آموزش داده ميشود در واقع در اين مبحث ٦ جلسه ٣ ساعته مي باشد (شناخت الياف ، شناخت انواع پارچه مانند پارچه هاي حلقوي و و ويژگي هاي متفاوت و تشخيص اجزاي كل پارچه آموزش داده ميشود . )
 4. دوخت و الگوي مقدماتي اين آموزش بصورت ویدیو در اختيار هنرجويان قرار مي گيرد .( ٦ ويديو نازك دوزي به همراه الگو با متد مولر )
 5. طراحي لباس و تدابير خطي در واقع اين مبحث ١٠ جلسه ٣ ساعته مي باشد ( خلاقيت در طراحي و انسان شناسي و نشست تخصصي لباس روي مانكن آموزش داده ميشود )
 6. تاريخ مد و سبك شناسي در واقع اين مبحث ٩١٨ ساعت، جلسه ٢ ساعته مي باشد .
 7. مولاژ در واقع اين مبحث ٣٠ ساعت ، ١٠ جلسه ٣ ساعته مي باشد
 8. پرتفليو در واقع اين مبحث ١٨ ساعت، ٦جلسه ٣ ساعته مي باشد
 9. طراحي لباس با نرم افزار فتوشاپ آموزش داده ميشود .

تمامی مباحث ارائه شده بر اساس استانداردهای حوزه طراحی مد و لباس دانشگاه می باشد.

بازار کار طراحی لباس در تهران

بازار کار طراحی لباس در تهران یکی از بازارهای پر رقابت در زمینه طراحی لباس در ایران است. در این حرفه، طراحان لباس می‌توانند طرح‌های خود را عرضه کرده و یا برای مشتریان خاص به صورت سفارشی برند خاصی ایجاد کنند.

بازار کار طراحی لباس در تهران شامل:

 • فروشگاه‌های طراحی لباس
 • آتلیه‌ها و کارگاه‌های تولید لباس است
 • مزون ها

در این بازار به دلیل وجود تنوع طرح‌ها و سبک‌ها و سلیقه ها و وجود مشتریان زیاد، فرصت‌های شغلی زیادی را برای طراحان لباس ایجاد می‌کند.

با وجود تمام این مزایا، رقابت در بازار طراحی لباس در تهران بسیار شدید است. برای دستیابی به موفقیت در این زمینه، طراحان لباس باید توانایی‌های خلاقیت، طراحی، دانش فنی و بازاریابی قوی داشته باشند. همچنین، آشنایی با آخرین روش‌ها و مدل‌های لباس، دنبال کردن ترندهای روز بسیار مهم می باشد.

با توجه به اینکه تهران به عنوان پایتخت کشور با جمعیت بالا شناخته می‌شود، آموزش طراحی لباس در این شهر بسیار پررونق می‌باشد و فرصت‌های شغلی زیادی را برای طراحان لباس فراهم کرده است.

پیش نیاز کلاس طراحی لباس

شرکت در دوره‌ طراحی لباس برای افرادی که در زمینه خیاطی فعالیت دارند، انتخاب بسیار مناسبی است. آن‌ها با جزییات مرتبط با رشته مد، مانند انواع پارچه، آشنایی دارند. برای دیگر افراد نیز، در صورت علاقه داشتن به رشته طراحی لباس  ، شرکت در دوره‌ طراحی لباس میتواند مفید باشد.

اما قبل از ورود به این حرفه، باید به موارد بسیار مهمی توجه کرد:

۱.علاقه :

برخی از افراد تنها به دلیل تبلیغات جذاب و پرطرفداری که از دوره های آموزشی این حوزه دیده اند، یا به دلیل توصیه دوستان و آشنایان خود در این زمینه، احساس کرده اند که طراحی مد و لباس امروزی یک فعالیت هیجان انگیز و یک حرفه جدید می باشد و به راحتی میتوان با گذراندن دوره طراحی لباس تبدیل به طراح حرفه ای شد.در ادامه می‌توان شاهد ریزش و بی‌انگیزگی هنرجویان شد!

۲.استعداد

در اینجا، استعداد به معنای داشتن یا نداشتن استعداد حتمی و ذاتی برای افراد در این حرفه نیست.

ما شاهد این بوده‌ایم که اگر فردی تنها بتواند قلم را بگیرد، می‌تواند این حرفه را با جدیت و حرفه‌ایت دنبال کند و به درجات بالایی در رشته طراحی لباس برسد.

هزینه دوره طراحی لباس
دوره طراحی لباس ، کلاس طراحی لباس

۷ نکته کلیدی که قبل از ورود به رشته طراحی لباس در تهران باید بدانید

در کلاس طراحی لباس نکاتی وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

برای موفق شدن در هر حرفه ای نمی توان یک شبه راه صد ساله را پیمود. پیشرفت در هر کاری مستلزم این است که اصول و فنون آن را به خوبی دریابید و در یادگیری این اصول پشتکارداشته باشید. زیرا انسان هر چه در زمینه کاری خود یاد بگیرد،  باز هم کم است.

صبر و ایمان دو جنبه مشترک و پایه  در هر حرفه می باشد. در صورتی که صبر و ایمان نداشته باشید نمی توانید نسبت به آینده امیدوار باشید و  همین باعث می شود که در نیمه راه از رسیدن به اهداف خود باز بایستید.

طراحی لباس نیز از این موضوع مستثنی نیست و اگر به این حرفه علاقه مند هستید در ادامه با ما همراه باشید زیرا قصد داریم در این مقاله، شما را با نکات مهمی در رابطه با آموزش طراحی لباس آشنا کنیم.

۱.رسم الگوی خوب

از آن جایی که هر لباس، ابتدا یک ایده ترسیم شده روی کاغذ بوده است و سپس به لباسی که ما بر تن می پوشیم تبدیل شده است، پس می توان گفت سنگ بنای هرلباسی، الگوی آن می باشد.

این نکته بیانگر این است که اولین نکته ای که در رابطه با آموزش طراحی لباس باید فرا بگیرید، رسم الگوی خوب است و برای این که الگوی شما به گونه ای باشد که بعدها صدها نفر از آن لباس طراحی شده استفاده کنند شما باید دارای استعداد هنری باشید و از این که در طراحی های خود، اصول فشن را به کار ببرید نهراسید.

۲.توجه به تغییرات مد

آموزش طراحی لباس را با ذکر این نکته ادامه می دهیم که توجه به مد نقش اساسی را در طراحی لباس ایفا می کند. زیرا به طور مداوم مد در حال تغییر است و کسی می تواند در این حرفه به موفقیت  چشم گیری دست یابد که از دنبال کردن تغییرات مد خسته نشود و از پرداختن به این کار لذت ببرد و عاشق این کار باشد.

در همه حرفه ها بحث رقابت وجود دارد و طراحی لباس نیز می تواند یک چالش رقابتی باشد. به دلیل این که طراحی های شما باید به گونه ای باشد که مخاطبان را به خود جذب کند و اصل تنوع و منحصر به فرد بودن در همه آن ها رعایت شود.

طراحی لباس، حرفه ای بسیار سرگرم کننده و جذاب است ولی برای این که شما بتوانید در دنیای فشن حرفی برای گفتن داشته باشید در بوجود آوردن تغییرات باید پیش قدم باشید.

۳.مطالعه در مورد مد و فشن

به دلیل اهمیت مد و فشن ، توضیحات بیشتری در این رابطه داده  میشود.

مد و فشن و طراحی لباس ارتباط تناتنگی با یکدیگر دارند و طراحان لباس به هیچ عنوان نمی توانند از تاثیرات مد و فشن بر کارهای خود چشم پوشی کنند. به همین دلیل نکته بعدی در رابطه با آموزش طراحی لباس را به مطالعه درباره مد و فشن اختصاص می دهیم.

از پرداختن به هر چیزی که به مد متصل می شود غافل نشوید و در این رابطه مطالعات بسیاری را انجام دهید. در مورد بیوگرافی طراحان لبلسی که پیش از شما بوده اند و در کار خود موفق بوده اند تحقیق کنید و سعی کنید چیزهای جدیدی را از آن ها فرا بگیرید.

و در رابطه با مشکلات و چالش هایی که ممکن است در این راه برای شما بوجود آید اطلاعاتی کسب کنید و از راهنمایی های افراد موفق در این زمینه استفاده کنید.

۴.تحصیلات لازم برای طراحی لباس

از آن جایی که حرفه طراحی لباس واقعا یک حرفه رقابتی می باشد برای این که بتوانید یک گام از رقیبان تان پیشی بگیرید می توانید در این رابطه به تحصیلات بپردازید و مدرک تحصیلی خود را در این رابطه کسب کنید.

زیرا در این دوران شما می توانید به طور کامل تکنیک های نقاشی را فرا بگیرید و از آن ها در طراحی های خود به کار ببرید. اگر این امکان برای شما وجود ندارد که به تحصیلات در این رابطه بپردازید، شرکت در کلاس های نقاشی و هنر را از دست ندهید و آن ها را فرصتی مغتنم برای خود بشمارید.

زیرا با این کار مهارت های نقاشی و طراحی شما به مراتب بالا می رود و آسان تر و دلپذیر تر می توانید الگوی یک لباس را پیاده سازی کنید. به همین دلیل، توجه به تحصیلات یک نکته بسیار مهم در آموزش طراحی لباس می باشد.

۵.فرا گیری خیاطی

زیرا بدون این که یک خیاط خوب باشید نمیتوانید به این که در آینده یک طراح خوب شوید فکر کنید و این دو واقعا به یکدیگر وابسته هستند.

شاید با خود بگویید خیاطی و طراحی لباس دو رشته کاملا مجزا هستند و اصلا ارتباطی با یکدیگر ندارند ولی در صورتیکه اینگونه نیست و لازمه یک طراح خوب بودن، خیاط بودن است.

زیرا شما در خیاطی با انواع پارچه ها آشنا می شوید و انواع برشها را در دستور کار خود قرار می دهید و بسیاری از کارهای دیگر که همه این ها در امر طراحی لباس به شما کمک کننده است.

از عمده ترین دلایلی که طراحان لباس از رو آوردن به کلاس خیاطی ممانعت می کنند، هراسیدن از چرخ خیاطی می باشد زیرا آنها گمان می کنند که کار کردن با این وسیله دشواراست در صورتی که این گونه نیست.

۶.الهام گرفتن از آثار دیگران

از جمله نکاتی که در رابطه با آموزش طراحی لباس  بر خود واجب میدانیم که به شما یادآور شویم ایده گرفتن از سایر طراحان لباس میباشد.

و این به بدان معنا نیست که از آنها تقلید کنید و یا از کار آنها  کپی برداری کنید. زیرا همانطور که در قبل اشاره کردیم اصل منحصر به فرد بودن در همه کارها باید رعایت شود.

برای اینکه بتوانید در حرفه طراحی لباس خبره شوید، شاید در ابتدای امر به دلیل اینکه تجربه کافی ندارید، طراحی لباس برای شما مشکل و طاقت فرسا باشد به همین دلیل به شما توصیه میشود که با الهام گیری از طراحیهای دیگران، کار خود را شروع کنید تا به مرور زمان ایده های جدیدی در ذهن شما شکل گیرد و خالق آثار ناب و جذاب شوید.

و برای اینکه این اتفاق بیافتد شما باید با تغییراتی مواجه شوید که این تغییرات در تفکر، ایده، سبک طراحی میباشد.

۷.کسب تجربه در طراحی لباس

برای اینکه بتوانید سبک مخصوص به خود را پیدا کنید لازم است که از استودیوها و نمایشگاههای  طراحی لباس بازدید کنید و از آنها مشاوره های لازم برای موفقیت را کسب کنید و در صورتیکه آنها به شما اجازه دادند مدتی را به همکاری با آنها بپردازید تا از نزدیک با روند کاری آنها آشنا شوید و به کسب تجربه بپردازید.

زیرا اصل تجربه یک اصل جدایی ناپذیر برای موفقیت در هر حرفه است. و دستیابی به سبک مخصوص و منحصر به فرد تنها مستلزم گذر زمان و کسب تجربه است. پس این زمان را به خودتان بدهید و در کسب تجربه از افراد مختلف بی پروا باشید.

در صورتیکه واقعا برای رسیدن به موفقیت از هیچ کوششی دریغ نمیکنید ما هم در آموزشگاه میتوانیم در این زمینه شما را یاری کنیم و هر آنچه را که در رابطه با آموزش طراحی لباس نیاز دارید در اختیارتان قرار دهیم که به توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران

بهترین آموزشگاه طراحی لباس به گزینه های زیادی از قبیل داشتن اساتید مجرب و تحصیل کرده این حرفه، امکانات و محیط مناسب جهت یادگیری و کمک به علاقمندان برای کسب تجربه و همچنین ارائه مدارک معتبر جهت ورود به بازار کار بستگی دارد.

مدرک طراحی لباس در تهران

مدرک طراحی لباس بعد از گذراندن دوره ،یک گواهی پایان دوره از سوی موسسه برای هنرجویان صادر میگردد .

هنرآموزان عزیز پس از گذراندن دوره میتوانند به صورت اختیاری نسبت به دریافت مدرک بین المللی پایان دوره طراحی لباس اقدام نمایند و مدرک بین المللی  GRS تحت لیسانس کشور انگلستان و اتحادیه اروپا که از معتبرترین مدارک ارائه شده در سطح بین المللی میباشد را دریافت نمایند .

هزینه کلاس طراحی لباس تهران

هزینه حضور در کلاس طراحی لباس به عوامل مختلفی اعم از کیفیت فضای آموزشی، تجربه اساتید، سرفصل های استاندارد و استفاده از روش‌های بروز جهانی بستگی دارد. این هزینه ها برای هنرجو باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در نظر گرفته شود!

یکی از نگرانی‌های اصلی هنرجویان از کلاس‌ طراحی لباس آنلاین عدم کیفیت بالا و پشتیبانی نامناسب در برخی از موسسات میباشد.

احتمالا یکی از دلایل اصلی عدم استفاده از فناوری‌های جدید برای برگزاری کلاس‌ طراحی لباس آنلاین با کیفیت بالا توسط موسسات، استفاده از نرم‌افزارهای غیرکاربردی است که ممکن است باعث اتلاف وقت هنرجو شود.

همین دلیلی شد تا موسسه ما برای اولین بار پکیج های ویدیویی تمامی آموزش ها را بصورت آفلاین و از پیش ضبط شده با کیفیت HD تهیه و در اختیار علاقمند به دوره های از راه دور و آنلاین قرار دهد.

 پکیج : 

مزایای پکیج آفلاین آموزشگاه طراحی لباس :

 1. در اختیار داشتن ویدیوها و تماشای آن در هر لحظه و هر مکان
 2. پشتیبانی تمامی اساتید جهت رفع مشکلات و سوالات شما

همانطور که ذکر شد، با توجه به وضعیت بازار کار حرفه طراحی لباس، پرداخت هزینه برای شرکت در کلاس طراحی لباس بسیار ارزشمند و سودمند است. البته انتخاب بهترین آموزشگاه طراحی لباس نیز برای استفاده بهتر از این کلاس ها اهمیت دارد.

آموزشگاه طراحی لباس ما همواره تلاش کرده است که با جذب حضور اساتید برتر، رضایت هنرجویان خود را جلب کند. تمامی مدارک ارائه شده در این موسسه، توسط ارگان های مختلف کشور قابل قبولیت هستند.

سخن پایانی

در این مقاله، به بررسی هزینه کلاس طراحی لباس و روش های ارزیابی منصفانه هزینه طراحی لباس در آموزشگاه ها پرداختیم. اگر قصد انتخاب یک آموزشگاه طراحی لباس را دارید، بهتر است موارد مطرح شده را در نظر بگیرید تا بتوانید بازخوردی بهتری نسبت به دوره طراحی لباس داشته باشید.

با یک بررسی ساده می توانید متوجه شوید که هزینه آموزشگاه طراحی لباس نسبت به سرفصل های آموزشی آن و امکانات مفید از جمله کارگاه های تخصصی، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. چراکه شما با دریافت مدرک از آموزشگاه طراحی لباس می توانید به سرعت وارد بازار کار شده و به موفقت های زیادی در این رشته برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *