header site akkasmosalman.ir

۱۲ اسفند؛ تولد سعیدِ جان‏بزرگی

بسم الله/ هوالمصوّر
عکس.ن: تولدت مبارک حاج سعیدِ عزیز… دوازده اسفند، روز حماسهِ ملّیِ ماست و تو چه حماسه آفرین بودی، امسال روز انتخابات، در بهشتِ برین ۴۶ ساله می‏شوی… و فرشتگان تولد تو را همراه با حضور مردم جشن می‏گیرند…
پ.ن: “سعید جان‏بزرگی” در روز دوازدهم اسفندماه سال ۱۳۴۴ در شهرری چشم به جهان گشود و در آغوش پُر مهر مادر آرام گرفت. درس و مدرسه را همانند کودکان همسال خود در سن ۷ سالگی آغاز نمود. ۱۵ سال بیشتر نداشت که شوق حضور در میدان دفاع از کشور، او را به جبهه کشاند، سعید در سال ۱۳۶۲ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در واحد “تبلیغاتِ جنگ” مشغول به خدمت شد.
سعید در سال ۱۳۶۲ در عملیات “بدر” بر اثر استنشاق گازهای شیمیایی مجروح شد و چند ماه بعد که بهبودیِ نسبی یافته بود، به جبهه بازگشت. 
در عملیات کربلای ۵، گلوله‌ای از کنار سرش عبور کرد و او به طور معجزه آسایی زنده ماند.
سعید جان‏بزرگی در عملیات والفجر ۱۰ در منطقه “حلبچه” شرکت نمود و در روز سوم فروردین ماه ۱۳۶۷ در حالی که در زیر بمباران شیمیایی در شهر مشغول عکاسی از وقایع، فجایع و جنایات صدام، آمریکا و همدستانشان بود، خود نیز تحت تاثیر همان گازهای شیمیایی قرار گرفت.
شاید به جرأت بتوان گفت اگر این ایثار “سعید جان‏بزرگی” نبود هیچکسی از جنایات صدام و صدامیان در کشتن مردم بی پناه حلبچه با انواع سلاح‏های شیمیایی خبردار نمی‏شد.
بعد از اتمام جنگ، تحصیلات خود را ادامه داد و در سال ۱۳۷۵ ضمن کسب عنوان دانشجوی نمونه سال، در رشته عکاسی فارغ التحصیل شد.
در این دوران سه مرتبه به زیارت بیت‌الله الحرام و یک مرتبه به کربلای معلی ‌مشرف گردید.
او در سال ۱۳۷۱ با دوشیزه‌ای پارسا ازدواج نمود و صاحب ۲ فرزند شد.
سعید روز به روز ضعیف تر و رنجور تر می شد و اثرات مخرب گازهای شیمیایی، آشکار شده بود.

سرانجام بعد از چهار مرتبه عمل جراحی در روز بیست و دوم تیرماه سال ۱۳۸۱ در حالی که با درجه سرهنگ تمامی، معاونت فرهنگی لشگر ۲۷ محمدرسول الله (ص) را بر عهده داشت، در بیمارستان شهید مصطفی خمینی عروج کرد و با ذکر یا ابوالفضل العباس (ع) به دیدار معشوق خویش شتافت و شهدشیرینِ شهادت را نوشید.

پیکر پاکِ این هنرمند و عکاس دلداده، پس از تشییع در قطعه ۲۹ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
یاد و نام این هنرمندِ عکاس، این پاسدار خون سرخ حسین، این جانباز و دلداده عاشقِ معشوق، جاوید باد…
سال گذشته افتخار داشتم، تندیس و جایزه “هنر ولایی” رو از دستان همسر مؤمنهِ این شهید دریافت کنم…
حاج سعیدِ عزیز با اینکه هیچگاه ندیدمت، اما همیشه دوستت دارم … روحت شاد.

همراه عزیز!
رأی من مخفی است، مثل رأی همه مردم ایران! اما مطمئناً نامزدهای منتخب من از بهترین اصولگرایان انتخاب خواهند شد، چه اصولگرای مستقل باشند، چه از دو جبهه پایداری و متحد.
شهید عزیزم، حاج سعید جان‏بزرگی؛
بدان که با حضور حماسی و پُرشکوه‏مان در ۱۲ اسفند، حماسه‏آفرینی‏ها، خون تو و شهیدان راه خدا را زنده و جاوید نگاه خواهیم داشت …
.

۸۶ دیدگاه به “۱۲ اسفند؛ تولد سعیدِ جان‏بزرگی”

 1. چشم انتظار می‌گه:

  شهید (سعید) است و شهادت سعادت.
  چه جانِ بزرگی داری، سعید جانبزرگی! و سید عزیز ما، می دانم الان چه حس غروری داری، که یکی از همکارانت، که حتی اورا ندیده ای، این گونه آرام، پس از انجام رسالتش، آرمیده است در گهواره ی عشق. که فرشتگان آن را تکان می دهند.
  خوش به حالش. و خوش به حالت.

 2. شاهد می‌گه:

  سلام سید جان
  انشاالله شما هم به سعید بپیوندی

 3. و اکنون رأی دادن ما در ۱۲ اسفند، روز تولد این شهید سعید، پیمانی است دوباره با خون شهید…

 4. قرآن نت می‌گه:

  بسم الله
  سلام؛
  اگر دشمنان این ملت در این مدت همه ی گزینه هاشان را روی میز گذاشتند و شکست خوردند.
  اینبار این لجن های پست فطرت نیستند که گزینه داشته باشند….این بار ما ایرانی ها بدون هیچ تحریم و تهدیدی رأی می دهیم.
  ما نه گزینه ی جنگ را داریم و نه هیچ گزینه ی دیگری که برایش پولی خرج کنیم و بی نتیجه باقی باشد.
  ملت شریف ایران با یک بند انگشت تمام این گزینه ها را خورد خواهند کرد.
  ان شا الله این انتخابات پر شور تر از گذشته برگزار خواهد شد…
  و باز هم مشت محکمی در دهان این دهان گشادان خواهیم زد.
  پوستر:
  http://quran-net.mihanblog.com/post/244

 5. saeed barzegar می‌گه:

  روحش شاد یادش گرامی

 6. یگانه سادات می‌گه:

  شهادت را نه در جنگ، در مبارزه می دهند

  ما هنوز شهادتی بی درد می طلبیم

  غافل که شهادت را جز به اهل درد نمی دهند . . .

 7. یگانه سادات می‌گه:

  ما به علی مطهری رای می دهیم چرا که:

  ۱- در شجاعت علی مطهری شکی نداریم ، او بدون در نظر گرفتن مصلحت شخص خود، هر حرفی را که لازم بداند وظیفه اش به عنوان یک نماینده ملت است، می گوید.

  ۲- در باب عدل محوری علی مطهری همین بس که به عنوان یک نماینده اصول گرا، در اوج فتنه ضمن محکوم کردن قانون شکنان ، در مجلس پیگیر پرونده کهریزک بود و از حقوق فتنه گران هم حتی دفاع می کرد. و همیشه می گفت که “در این فتنه همه مقصر بودیم حتی خود من”.

  ۳- علی مطهری در طی ۱۴ سال گذشته جزو معدود رجال سیاسی جمهوری اسلامی ایران است که قاطعانه و بدون رو در وایستی ضمن دفاع از حجاب با بی حجابی مخالفت کرده است.

  ۴- در زمان انتخاب وزیر جدید نفت با قاطعیت در مخالفت با او سخنرانی کرده و با صراحت لهجه با ورود نظامیان به عرصه نفت و قدرت ، مخالفت بسیار تند و شدیدی را کرد و اظهار داشت که پیوند قدرت و ثروت موجب بروز فساد می شود.

  ۵- با توجه به قانون گریزی های مکرر دولت بارها به صورت جدی پیگیر طرح سوال از رئیس جمهور بوده که به علت ترس برخی از نمایندگان از افشاگری های احتمالی دکتر محمود احمدی نژاد تاکنون طرح سوال اجرا نشده است.

  ۶- مردی بسیار ساده زیست و بدور از بازار و کسب و تجارت می باشد چرا که اگر نبود این چنین در مقابل احمدی نژاد سینه ستبر نمی کرد. ظاهرا حربه ی “بگــــــم؟؟” رئیس جمهور در مقابل آقای مطهری اثری ندارد: آنرا که حساب پاک است/ از محاسبه چه باک است.

  ۷- آقای علی مطهری اگر فعال ترین نماینده مجلس نباشد حداقل جزو یکی از فعال ترین نمایندگان تاریخ مجلس در ایران می باشد نطق های داغ و فراوان او همیشه تیتر جراید هستند. کم نیستند نمایندگانی که: آسه میرن،آسه میان…

  ۸- علی مطهری فرزند استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری روحانی روشن فکر و دانشگاهی می باشد همان روحانی که امام در دوران انقلاب جوانان را به مطالعه آثار او تشویق میکردند.

  ۹- ایستادگی علی مطهری در مقابل جریان انحرافی موجب حملات گسترده عوامل آن جریان پلید به او شده است ؛سیل تهمت ها و برچسب ها هر روزه به سمت او روانه می شود اما او همچنان محکم ایستاده است.

  ۱۰- ایستادگی مطهری در مقابل قانون گریزی های دولت ،هجمه سنگینه ارکان مختلف دولت بر او را موجب گردیده است.

  به نظر می رسد که عدالت محوری او موجب رانده شدنش ازطرفین می شود اما امیدواریم همچنان محکم بر روی ارزش هایی که پدر او بر آنها پایبند بود، ایستادگی کند.

  لیستی که حتما رای میدهم :

  آقاتهرانی، علی مطهری، محمدرضا باهنر،، محمدحسن ابوترابی‌فرد، غلامرضا مصباحی مقدم، احمد توکلی، محسن کازرونی، محمدنبی حبیبی، علیرضا زاکانی، حسین فدایی آشیانی، حسین ابراهیمی، مسعود میرکاظمی، اسدالله بادامچیان ، زهره الهیان، فاطمه رهبر، پرویز سروری، مجتبی رحماندوست، ابراهیم انصاریان، علی اصغر خانی، محمد نبی رودکی، مجتبی میردامادی، حمید فرمانی، شهاب الدین صدر، علیرضا محجوب، علی عباسپور تهرانی، حسن زمانی، حسن غفوری فرد، امیدوار رضایی، حمیدرضا کاتوزیان – حدادعادل

  و لیستی که قطعا رای نمیدهم :

  کوچک زاده – حمید رسایی – حمید زاده – روح الله حسینیان – خانم آلیا -علی اصغر زارعی- حسین شیخ الاسلام – حسین مظفر -اسماعیل کوثری -مرندی- دکترجواد محمدی -حسین استاد آقا -مهدی هاشمی -دکتر بتول نامجو -بیژن نوباوه -زهره سادات لاجوردی – حسین طلا – محمد مهدی باباپور -مهرداد بذر پاش – نادران -نجابت -الهام امین زاده-مریم سادات شریف -محمد سلیمانی -سید محمد نبویان -محمدجمال خلیلیان -لاله افتخاری

 8. مشت پولادین می‌گه:

  سلام برادر
  با افتخار لینکتون کردم
  ممنون میشم اگه یه سر بهم بزنید و اگه لایق دونستید لینکم کنید
  تا بعد
  یا زهرا …

 9. بی تاب هویزه می‌گه:

  سلام
  چقدر پستتون زیبا بود…
  و البته جوابتون به کامنت ها…

 10. محمد مقيمى می‌گه:

  هرچه کردم طرحى با حال و هواى مذهبى بزنم نشد ، آنقدر ذهنم مشغول امروز و امتحان دشوار پیش رو بود که ” ماوس ” در دستم نمیچرخید و از هر طرف که میرفتم ” صندوق رأى ” جلوى چشمانم ظاهر میشد و خوب میدانم که تا این ” انتخابات ” تمام نشود و ماحصل شور عشق مردم عزیز میهنم ظاهر نگردد همین آش است و همین کاسه … پس خودم و شما را به خدا قسم میدهم که محکم تر از قبل و سرفرازتر از همیشه پاى صندوق هاى رأى حاضر شویم و دفتر تاریخ پر افتخار ایران اسلامى را برگ زرین دیگرى بیفزاییم و این ته مانده توطئه هاى سران فتنه و استعمار را خنثى کرده و به قول امام عزیز امت به همه دنیا ثابت کنیم که ” مقابل این ملت نمیشود ایستاد ” … إِن تَنصُرُوا اللَّـهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ – محمد ۷ .

 11. علي(عاشق شهادت) می‌گه:

  بیشتر درباره ‘علیرضا پناهیان’ بدانیم

  نویسنده وبلاگ “حدیث نفس” با اشاره به مطلبی که چندی پیش یکی دیگر از وبلاگ نویسان درباره علیرضا پناهیان و افکار استراتژیک او منتشر کرده بود، نوشت: حاج آقای پناهیان حتی برای ماها هم هنوز شناخته نشده اند. ایشان یکی از موثرترین افراد در پیشبرد انقلاب، نه در ۳-۲ سال اخیر، که در ۳۰-۲۰ سال اخیر بوده اند. از آن شخصیت های خیلی خیلی مومن و متقی و ولایتمدار و فداکار که خدا به کارشان برکت داده و یک شان را هزار کرده.

  این رشد عظیمی که در فضای مذهبی کشور امروز شاهدش هستیم، مرهون مجاهدت های کسانی مثل ح.پناهیان است. شاید خیلی ها ندانند که ۲۰-۱۰ سال پیش خبری از این مراسمات دعا، اعتکاف ها، هیئات بزرگ و متعدد و… در کشور نبود. البته این ها بعد از انقلاب اختراع نشده اند! اما در این سالیان اخیر است که عمومی شده و تبدیل به بخشی از سبک زندگی عموم مردم و علی الخصوص جوانان این کشور شده اند. وگرنه از قدیم دعای ندبه در مفاتیح های همه ی خانه ها موجود بود، یک مراسم اعتکاف کوچکی هم فقط در مسجد اعظم قم برگزار می شد، و…
  این مراسمات دینی به عنوان یک «پروژه» توسط افراد هوشمند و دین مدار و انقلابی ای مثل ح.پناهیان برنامه ریزی و اجرا شده اند و از علل اصلی این موج معنویتی که امروز در کشور شاهدش هستیم بوده اند.

  یکی از علل اصلی شکست غربگرایان در عرصه ی سیاسی کشور و افتادن کار به دست حزب اللهی ها را هم به طور قطع باید همین کارها (علی الخصوص پروژه ی پرشور و عمومی کردن هیئات مذهبی که در دوره ی دوم خرداد توسط جمعی از رزمندگان مثل ح.پناهیان کلید خورد) دانست.
  حاج آقا خودشان در جلسه ای -که می خواستند این را برای ما جا بیندازند که با صداوسیما است که می توان در کشور تحول ایجاد کرد- تعریف می کردند که «بنده یک زمانی (در دهه ی هفتاد) به این نتیجه رسیدم که باید برویم سراغ دعای ندبه. گفتم راه حل مسئله ی امروز ما این است که دعای ندبه در کشور راه بیفتد. رفتم پیش آقای کافی. گفتم شما بیا پای کار که صبح های جمعه در مهدیه تهران دعای ندبه خوانده شود. ایشان گفت فایده ندارد، چون کسی نمی آید که! گفتم شما قبول کن، من یک کاری می کنم بیایند. رفتم با هیئت رزمندگان اسلام هم صحبت کردم که بیایند پای کار. پول می دادیم برای گرفتن مهدیه برای برگزاری دعای ندبه! رفتم پیش آ.حسین محمدی، گفتم شما در خانه ات مراسم دعای ندبه بگیر، مسئولین کشور را هم دعوت کن، خودم هم دعا را می خوانم. آنجا یک صحبتی کردم و لزوم کار را گفتم. بعد از کلی رایزنی آقای … را راضی کردیم که صداوسیما بیاید مراسم دعای ندبه ی مهدیه تهران را پخش مستقیم کند. راضی نمی شدند که! می گفتند پخش مستقیم برای برنامه های خیلی خاص و مهم و پرمخاطب است! خلاصه آدم های مختلف پای کار آمدند، مراسم هم روی آنتن رفت، و بعد از مدتی موج دعای ندبه کشور را گرفت».

  بعضی، نقطه ی تمایز حاج آقا را در اتخاذ مواضع به روز انقلابی در عرصه ی کشور می دانند، اما این خود نتیجه ی چیز دیگری است.
  دین شناسی دردمندانه و هوشمندانه، و داشتن فهم عمیق از ظرائف دین، یک روی سکه ای است، که روی دیگرش سیاسی بودن و پاسداری دقیق و محکم از انقلاب در صحنه است. این دو بدون هم ممکن نیستند (و البته هر دو توفیقی می خواهند که ثمره ی مرتبه ای از تقواست).
  لذاست که می بینیم نسل جوان پیشروی انقلاب، از قدیم به وجهه ی غیرسیاسی حاج آقا -مثل منبرهای اخلاقی ایشان، روضه ها و مناجات خوانی شان و…- هم علاقه ی ویژه ای دارد و این نگاه ظریف به تربیت شخصی خود و شناخت مکرهای نفس را هم اینجا می یابد.
  هرچند امروز حاج آقا بیشتر وقت شان را دارند برای تحول در رسانه (علی الخصوص تولید محصولات ارزشمند برای صداوسیما) می گذارند، اما کارهای مختلف هیچ گاه موجب این نشده که ایشان شأن اصلی خود را منبری بودن و روضه خوانی ندانند. منبرهایی که حاج آقا برای هرکدام شان -به تناسب مخاطب انتخاب شده- هدف، محتوا و طرزبیان خاصی را طراحی می کنند.

  دوستان حاج آقا هنوز حسرت می خورند که چرا ایشان به مسیرش در حوزه ادامه نداد تا الان یکی از پربارترین درس های خارج در قم را داشته باشد…
  و یک روز همه مان به آنهایی که از همه ی تعلقات رهیدند و فقط دنبال وظیفه شان در راستای پیشبرد این نظام مقدس رفتند حسرت خواهیم خورد…

  قابل توجه یگانه .س:عرض کنم شما در حدی نیستی که بگی ایشون آدم اصلح نیستند چون هنوز بچه ی و کله ات بوی قرمه سبزی می ده……بچه های ولایتی و حزب اللهی نخواهند گذاشت طرفداران علی مطهری که زیر چتر نام پدرش موج افکنی می کند پسر نوح بابدان بنشست خاندان نبوتش گم شده به حاج پناهیان توهین کنند….. وآقای علی مطهری که دارای قلب پر کینه ای است. لذا استدلال او برای ما فایده ندارد. بعد از انتخابات اگر رای نیاورد سروصدای زیادی خواهد کرد و بزودی شاهد حضور او در راسانه های بیگانه خواهید بود. این خط و این نشان. کینه انسان را بدبخت می کند و جهل می آورد.خانم به اصلاح محترم و روشن فکر شما و امثال تو که از علی مطهری ها دفاع می کنید ،این شخص از نام پدرش سوءاستفاده می کنه و بچه های مثل تو که از سیاست فقط احساسات حاکم برعقلتان است دچار انحراف می شوید……
  اقای مطهری حیف اعتمادی که مردم به شما بخاطر پدر بزگوارتان کردند .شما هر چه که باشید نمیتوانید حتی ادای پدرتان هم در بیاورید چه برسد که نظریه بدهید این را بگوئید ببینم برای هر نظریه که میدهید…

  • سید شهاب الدین واجدی می‌گه:

   احسنت بر علی آقا

  • بانوي بي نشان می‌گه:

   سلام با اینکه من دیر متوجه یه سری قضایا و اهانت ها به شخص آقای پناهیان شدم واقعا برا این خانم به ظاهر ولایتمدار متاسفم،از قدیم گفتن خود کرده را تدبیر نیست ولی اگر رای دادید به این آقای علی مطهری بهتون بگم سخت خودتون رو انداختیدتو دردسر چون این آقا جز ننگیت و بی غیرت بودن نسبت به ولایت و کشورش هیچ چیز دیگه ای براتون نداره پس اگر هر اشتباهی ازشون سر زد گردن ولایت این نظام نندازید…
   و ما باید قدردان آقای پناهیان باشیم چون ملت بی بصیرت ما رو تبدیل به یک ملت با بصیرت بالا و روشن فکر کرد… 

 12. علي(عاشق شهادت) می‌گه:

  بچه های حزب الله و ولایتی به خاطر توهین این خانم که به حاج پناهیان کردند مطالبی بیان کنند تا متوجه شود که حاج آقا در دل بچه ای مذهبی خیلی جا دارد………

 13. علي(عاشق شهادت) می‌گه:

  البته تجربه بنده نشون داده که این یگانه،س:بیشتر احساساتی مطالب خودشان را منتشر می کنه عقل حاکم نیست به ایشون……

 14. یگانه سادات می‌گه:

  خطالب به علی ( عاشق شهادت) : دفعه آخرت بود اومدی وبلاگم و اون چرندیاتو گذاشتی – شما عددی نیستی که من جوابتو بدم شانس اوردی اون کامنتی بی ادبانتو منتشر نکردم چون اگر همسرم میدید مطمئنا حالتو جا میاورد نه به خاطر توهینت به مطهری به خاطر بی احترامی که به من کردی

  اون عاشق شهادت رو از ادامه اسمت بردار که آدم هتاک لیاقت شهادت نداره حیف اون اسم که روت گذاشتن
  به کوری چشمت علی مطهری رای میاره تا خاری بشه تو چشم جریان انحرافی و چاپلوسان

  • سید شهاب الدین واجدی می‌گه:

   به سلامتی ازدواج هم کردید. بفرمائید همسرتون بیان جواب بدن. از این به بعد جواب ضعیفه ها داده نمیشه

  • علي(عاشق شهادت) می‌گه:

   بنده از کسی ترسی ندارم و نداشته و همیشه با اسم خودم پیام می زارم؟؟؟؟
   خانم یگانه

  • علي(عاشق شهادت) می‌گه:

   خانم احساساتی عرض کنم بنده یکی از همراهان همیشگی حاج آقا هستم صبحهای جمعه تپه نور الشهدا،حاج آقا را خوب می شناسم………..
   ضمناً سید نظرات این خانم را تائید نکن بابا جا بچه ها نیست تو این سایت……ال

   • سید شهاب الدین واجدی می‌گه:

    خدا وکیلی راست میگی علی جان. میدونم
    ببینم چی میشه

    • علي(عاشق شهادت) می‌گه:

     هی ما سکوت می کنیم به احترام سید،این خانم فکر می کنه خبریه … جواب می دیم با مدرک باز هم مدعیه،،،،
     یه پیشنهادخانم یگانه الان شما متاهل شدی بی خیال سیاست شو برو دنبال کسب تجربه زندگی یا نه
     با همسر محترم تشریف ببرید سینما،رستوران،گلزار شهدا،سفرهای زیارتی
     بیشتر همدیگر را بشاسید در مورد زندگی آینده صحبت کنید برسید به وبلاگتان و تا انشاءالله روزی با نوه ها اداره کنید وبلاگ را…….
     دوستان بنده بد گفتم،به این خانم

     • سید شهاب الدین واجدی می‌گه:

      خیر. خداییش اگر هم تا به حال تایید کردم کامنتهاشون رو، فقط به خاطر این بوده که در نقش همبازی پسرم اینجا میومدن. خودش خانم یگانه هم شاهده که چقدر با پسر من در مطالب ماضی در ابتدای سال ۹۰ بازی میکردند و انگار نقش دختر دایی کوچولوی امیرعلی رو بازی میکنن 🙂 …

      • علي(عاشق شهادت) می‌گه:

       سید حواست باشه امثال این خانم خیلی زیرک هستند از در دوستی وارد می شند و…………….
       خدای سایت باحالی داری که میام،از طرفی هم دردیم با هم در سال۸۸ که یکسری اتفاقات تو تهران افتاد…..
       می تونستم نظر ندم اما خیلی بی انصافی دارد می کند در رابطه با حاج آقا……

    • یگانه سادات می‌گه:

     متاسفم برات آقای واجدی

     برو شعور رو از محمد حسنی یاد بگیر که با اینکه مخالفشم اما یک بار بی احترامی نکرد

     نمیخواد تایید کنی

     ناموس حالیت نیس که با یه پست تر از خودت داری منو مسخره میکنه

     احمق

    • علي (عاشق شهادت) می‌گه:

     بله سید هر صبح جمعه تپه نور الشهدا………….
     بدجوری وابسته شدیم،به شهدا
     تشریف بیار در خدمت باشیم

    • علي (عاشق شهادت) می‌گه:

     بله سید هر صبح جمعه تپه نور الشهدا………….
     بدجوری وابسته شدیم،به شهدا
     تشریف بیار در خدمت باشیم
     ضمناً من دلیلی برای بیان دروغ ندارم

  • علي(عاشق شهادت) می‌گه:

   حالا اینقدر شوهر ،شوهر می کنه فکر می کنه تنها دختری که شوهر داره…….
   من هر جا دیدم همه فهمیدند شما شوهر دار شدی من و احمد رضا
   پس فردا هم میشه من،احمد رضا،(نام بچه شما)
   چند سال بعد دوباره میشه:من،احمد رضا،(بچه ها:شماره یک،شماره دو،شماره سه،شماره چهار،شماره پنچ و…………………………………شماره صد)
   اصلا رای بیاره مطهری ،جبهه متحد اصولگرایان نخواهند گذاشت از نام پدر بزرگوارش سوءاستفاده کنه این شخص تندرو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • علي(عاشق شهادت) می‌گه:

   بنده آخرین باری بود که آمدم تو وبلاگت دیگه هم نمی آیم،قربون غریبی امام زمان برم که چه کسانی دارند معرفیش می کنند…ضمناً از این به بعد به شوهرت بگو بیاد جواب بده…….
   بگو بزرگترت بیاد بچه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. یگانه سادات می‌گه:

  اخیرا حجت الاسلام پناهیان دلائل خود را برای رای ندادن به علی مطهری ابراز کرده که رجا نیوز آن را منتشرکرده است. متن کامل پاسخ مطهری به پناهیان که رجانیوز از انتشار آن امتناع کرد، تقدیم می شود.

  لازم به ذکر است پناهیان در بخشی از سخنان خود اظهار کرده است:” به نماینده اصول‌گرا می گوییم چرا رسانه بیگانه سخنان تو را پخش می‎کند، می گوید من نمی‎دانم چرا این‎کار را می کند! ما باید ببینیم مواضع کدام یک از نامزدها در بی بی سی با اشتیاق پوشش داده می شود و به این افراد رای ندهیم و در مقابل ببینیم دشمنان از مواضع چه کسی برآشفته می شوند، به او رای بدهیم.’

  پاسخ ذیل ابتدا برای سایت رجانیوز ارسال گردید ولی این سایت علیرغم قول اولیه از انتشار آن امتناع ورزید و پس از تعلل های بعدی، آن را منوط به پاسخ آقای پناهیان کرده و در نهایت نیز زمانی برای انتشار این متن معین نکرد.

  متن کامل پاسخ علی مطهری به پناهیان بدین شرح است:

  “سردبیر محترم سایت رجانیوز

  بخشهایی از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در مطلبی تحت عنوان «پاسخ به ادعای مطهری» در آن سایت منتشر شده است. خواهشمند است پاسخ زیر عینا منتشر گردد.

  جناب پناهیان گفته اند:

  «برخی از نمایندگان اصول‎گرای مجلس که از حداقل درایت سیاسی برخوردار نیستند، می گویند که مجلس نباید تابع اشارات رهبری باشد، بلکه فقط باید تابع فرامین و حکم حکومتی باشد! در حالی‌که مجلسی که چنین باشد، به نقطه امید دشمن تبدیل خواهد شد و امنیت و اقتدار کشور را کاهش خواهد داد. به نماینده اصول‌گرا می گوییم چرا رسانه بیگانه سخنان تو را پخش می‎کند، می گوید من نمی‎دانم چرا این‎کار را می کند! ما باید ببینیم مواضع کدام یک از نامزدها در بی بی سی با اشتیاق پوشش داده می شود و به این افراد رای ندهیم».

  با گذشت از تعبیر توهین آمیز ایشان که کاش لااقل حرمت لباسی را که پوشیده اند نگه می داشتند، در اینجا در سه بخش به ادعاهای ایشان پاسخ می دهم.

  بخش اول: تفسیر خودساخته آقای پناهیان از ولایت فقیه:

  با تعبیر ایشان که «مجلس نباید تابع اشارات رهبری باشد» و این تعبیر را به اینجانب نسبت داده اند، نوعی بی اعتنایی بنده به رهنمود های رهبری به مخاطب القا شده است. سخن من دربارۀ ولایت فقیه که بارها تأکید کرده ام حاوی دو نکته اساسی است:

  اول آن که برای طرح هر موضوعی در مجلس لزومی ندارد ابتدا از نظر موافق رهبری اطمینان حاصل کنیم تا مجلس به یک موجود دست و پا بسته تبدیل شود. بله، اگر رهبری لازم دیدند در مورد مسأله ای امر یا نهی کنند صد در صد اطاعت می کنیم. دوم آن که اگر رهبری نظری (غیر از موارد حکم حکومتی) در باب مطلبی ارائه دادند – گرچه معمولا با توجه به تجربیات و بینش های رهبری راهگشاست – اما هیچ ایرادی ندارد که کسی نظر مخالفی ابراز کند و الا باید حتی مشاور عالی داشتن رهبری را امری ضد ولایت فقیه تلقی کنیم!

  نه فقط در مورد ولی فقیه بلکه حتی در مورد معصومان هم چنین است، یعنی پیامبر (ص) و ائمه علیهم السلام نه تنها اجازه طرح نظر مخالف را می داده اند بلکه گاهی آن را می پذیرفته اند.

  داستان حباب بن منذر از مسلمات تاریخ اسلام است. وقتی مسلمانان به جنگ بدر می رفتند، پیامبر(ص) به تشخیص خود لشکر اسلام را در نقطه ای فرود آورد. مرحوم حجت الاسلام دکتر آیتی که به تعبیر شهید مطهری بهترین متخصص در تاریخ صدر اسلام است در کتاب تاریخ پیامبر اسلام چنین نقل می کند:

  «حباب بن منذر گفت: ای رسول خدا! آیا خدا فرموده است که در اینجا منزل کنیم و پیش و پس نرویم، یا از نظر تدبیر جنگ هر جا که شایسته باشد می توان فرود آمد؟ رسول خدا فرمود: نه، امری در کار نیست، باید طبق تدبیر و سیاست جنگ رفتار کرد. حباب بن منذر گفت: اگر چنین است اینجا جای مناسبی نیست، بفرمای تا سپاه اسلامی پیش روند و در کنار نزدیکترین چاه به دشمن فرود آیند. رسول خدا پیشنهاد وی را پذیرفت و دستور داد تا سپاهیان اسلامی در کنار نزدیکترین چاه به دشمن فرود آمدند» (تاریخ پیامبر اسلام، ص ۲۵۹).

  از جناب پناهیان تعجبی نیست که از این جریانات تاریخی در منابر خود نگویند. تعجب آن است که تا آنجا در تفسیر ولایت فقیه بیراهه روند که صریحا بر خلاف مبانی علم کلام در شیعه و با روشی «اشعری مسلک» می گویند «ولایت از عدالت بالاتر است!». هر طلبه مبتدی که اندک معلومات کلامی داشته باشد، می داند که شیعه بر اساس حسن و قبح عقلی نمی پذیرد که حتی در مورد خداوند بگوییم که عدل آن است که خداوند انجام می دهد بلکه باید گفت چون عدالت است خداوند انجام می دهد.

  دلایلی که ایشان در توجیه بالاتر بودن ولایت از عدالت آورده اند به غایت سست و قیاس مع الفارق است. از جمله اینکه چون ایراد مالک اشتر به امیرالمؤمنین (ع) – که معصوم بوده و فعلشان حجت است – در مورد منصب دادن به ابن عباس بر مبنای توهم عدالت خواهی مالک اشتر بوده، پس ولایت از عدالت بالاتر است! این در حالی است که خود آیت الله خامنه ای در سفر اخیر به کرمانشاه طبق گزارش موجود در سایت ایشان «با اشاره به مغالطه عده‌ای در تعبیر حضرت امام مبنی بر ولایت مطلقه فقیه، خاطرنشان کردند: آنها سعی کردند نظر امام را به معنای بی‌اعتنایی ولایت فقیه به قوانین تفسیر کنند، اما امام بزرگوار ملت، ضمن تأکید بر ولایت مطلقه فقیه ، خود بیشتر از همه به رعایت قوانین، اصول، مبانی و جزییات احکام شرعی مقید بود.» تأکید رهبر انقلاب بر التزام رهبری به «قانون» است ولی ولایت فقیه به تقریر آقای پناهیان حتی در چارچوب «عدالت» هم نمی گنجد!

  در اینجا مجال بررسی دیگر استدلالهای مشعشع جناب پناهیان بر اصل بودن ولایت نسبت به عدالت نیست ولی ممکن است این پرسش برای برخی خوانندگان پیش آید که اگر این حرفها این قدر سست است چرا هیچ یک از علما در نقد آن سخنی نگفتند با آنکه از تلویزیون هم پخش شد.

  پاسخ روشن است: معرکه تبلیغاتی به دست رجانیوزها و کیهان هاست. قبل از آنکه بفهمند و یا بدانند ناقد چه گفته، همین قدر که مطلع شوند حرف امثال آقای پناهیان را تکرار نکرده در مدت یک روز نه تنها فرد، متهم به ضدیت با ولایت فقیه می شود بلکه جمعیت خودجوش! نیز در مقابل منزلش سبز می شود.

  بخش دوم: جنجال و شادی دشمن، تنها ملاک نیست:

  وارد بخش دوم استدلال جناب پناهیان می شوم که هر گاه دشمن مطلبی را با آب و تاب نقل کرد معلوم می شود آن سخن یا عمل غلط بوده است. پس جای شکرش باقی است که جناب پناهیان یک بار هم که شده جانب عدالت را گرفته و ناخواسته حمله به خانۀ سردار علایی را محکوم کرده اند. این هجوم برای مدت مدیدی پر بیننده ترین خبر بی بی سی را تأمین کرده بود.

  مثالها از این دست بی شمار است. آیا جناب پناهیان ندیدند همۀ رسانه های دشمن چگونه حکم حکیمانۀ حکومتی رهبر انقلاب در لغو عزل وزیر اطلاعات را ناشی از اختلاف در بالاترین سطح حکومت دانسته و جنجال خبری به راه انداخته و شادی ها کردند؟ آیا ایشان با با همین استدلال این اقدام نجات بخش رهبر بزرگوار انقلاب را هم – که نمونه بارزی از ایستادن در برابر استبداد بود – محکوم می فرمایند؟!

  بخش سوم: سخنی با برخی جوانان پاک و انقلابی:

  اما سخنی با برخی جوانان حزب اللهی. شهید مطهری در کتاب علل گرایش به مادیگری یک علت مهم روگرداندن غرب از دین و مذهب را تصویر غلط از رابطه حاکم با مردم می داند. سخن من دقیقا همان حرف شهید مطهری است اما افسوس که برخی جوانان پاک و انقلابی می پندارند امثال آقای پناهیان درک عمیقی از معارف اسلامی داشته و به جای خواندن کتب شهید مطهری معلومات خود را از منابر این چنینی می گیرند. شهید مطهری می نویسد:

  «عده ای در استدلالهای خود برای اینکه پشتوانه ای برای نظریات سیاسی استبداد مآبانۀ خود پیدا کنند به مسألۀ خدا چسبیدند و مدعی شدند که حکمران در مقابل مردم مسئول نیست، بلکه او فقط در برابر خدا مسئول است ولی مردم در مقابل حکمران مسئول اند و وظیفه دارند. مردم حق ندارند حکمران را بازخواست کنند که چرا چنین و چنان کرده ای؟». (مجموعه آثار ج۱، ص ۵۵۳)

  آنگاه شهید مطهری به کلام امیر المؤمنین(ع) استناد می کند (این از همان فرازهایی است که یافتنش در سخنرانی های جناب پناهیان آسان نیست):

  « حق تعالی با حکومت من بر شما برای من حقی بر شما قرار داده است و شما را همان اندازه حق بر عهده من است که مرا بر عهدۀ شماست. حق همواره دو طرفی است؛ کسی را بر دیگری حقی نیست مگر اینکه آن دیگری را هم بر او حقی است. و اگر کسی باشد که بر دیگران حق دارد و دیگران بر او حقی ندارند او تنها خداست و آفریدگانش را چنین مزیتی نیست، زیرا او بر بندگانش توانایی و قدرت دارد و قضای گوناگون او جز بر عدالت جاری نمی گردد» (نهج البلاغه، خطبه ۲۰۷ . در اینجا هم می بینیم نکته پیشین که کار خداوند هم در چهارچوب عدالت است در جملۀ آخر مورد تأکید حضرت است و ایشان حتی در مورد خداوند و یا الوهیت نمی فرماید فوق عدالت است! چه رسد به ولایت).

  با وجود تأکید امیرالمومنین بر دو طرفه بودن حق، آیا هرگز دیده ایم امثال آقای پناهیان و یا جبهه پایداری یک بار هم که شده درباره «حق مردم بر ولی فقیه» سخن بگویند؟

  آری، هم ضد انقلاب و بی بی سی و هم امثال جبهۀ پایداری و جناب پناهیان هر دو ولی فقیه را فردی جلوه می دهند که نمی توان در برابر سخن او حرفی زد با این تفاوت که گروه اول مغرضانه ولی فقیه را فردی مستبد و ظالم معرفی می کنند و گروه دوم با بی توجهی ولایت فقیه را تا حد استبداد عادل تنزل می دهند.

  این تنها برخی فرمایشات پیامبر(ص) و امیر المؤمنین(ع) نیست که در سخنان جناب پناهیان اثری از آن پیدا نمی شود بلکه هر گاه مطالبی از رهبر بزرگوار انقلاب به مذاق جناب ایشان خوش نیاید نمودی در سخنانشان پیدا نمی کند.

  بی شک هر مریدی ابتدا در رفع «خون دل» مرادش می کوشد، حال عدالت بالاتر از ولایت باشد یا پایین تر. وقتی ولی فقیه عادل فرمودند قضیه حمله به کوی دانشگاه دل انسان را خون می کند، ایشان چه میزان پیگیری فرمودند؟ در تبیین سخنان بسیار روشنگرانه رهبری در سفر کرمانشاه دربارۀ ولایت فقیه چقدر کوشیدند؟ آنجا که گفتند: «نمایندگان مجلس و مسئولان قوه قضاییه با اختیارات کامل و قانونی، وظایف خود را انجام می‌دهند و ممکن است تصمیماتی بگیرند که رهبری با آن مخالف باشد اما رهبری نه حق دارد نه می‌تواند و نه قادر است که در این مسائل دخالت کند مگر در جایی که اتخاذ سیاستی، به کج شدن راه انقلاب منجر می‌شود که طبعا در این هنگام به مسئولیت‌های خود عمل خواهد کرد».

  باید هشیار بود که وقتی کسانی به طرزی غیرمعمول جایگاه ولایت فقیه را بالا بردند (جایگاهی که هیچ یک از بزرگان و از جمله رهبر انقلاب آن را نمی پذیرند) و بیش از اندازه «ولایت، ولایت» کردند شاید انگیزه هایی از جمله دو مورد زیر در کار باشد:

  افرادی هستند که پرونده های رسیدگی نشده دارند و می خواهند در جامعه حالتی روانی به وجود آورند که نام آنان یادآور ولایت فقیه باشد و هر نوع مخالفت با آنان نفی رهبری تلقی شود تا بلکه بتوانند از این طریق از به جریان افتادن پرونده هایشان جلوگیری کنند.

  دومین گروه، کسانی هستند که در شرایط کنونی می خواهند از طریق مبالغه در جایگاه ولایت فقیه، با استفاده از احساسات پاک جوانان انقلابی پست و مقامی برای خود دست و پا کنند و البته خوشبختانه جناب پناهیان از هیچکدام از دو گروه فوق نیستند.

  من جوانان پاک و مؤمنی را که خالصانه بنده را ضد ولایت فقیه معرفی کرده و گاهی از توهین مستقیم و چشم در چشم نیز فروگذار نکرده اند بخشیده و خواهم بخشید، اما از آنان تقاضا دارم به جای حرفهای سطحی به دنبال مطالعه عمیق باشند. آنگاه روشن خواهد شد که آیا ولایت فقیه آن چیزی است که شهید مطهری می گوید و در کلام رهبر بزرگوار نیز وجود دارد یا آنچه برخی فتنه بازان به خورد جوانان پاک و انقلابی می دهند.

  خود قضاوت کنید: ما در اسلام حق داریم از عملکرد خداوند پرسش کنیم که مثلا چرا فلان کودک معلول به دنیا آمد؟ چرا در عالم، شر وجود دارد؟ از عملکرد پیامبر(ص) پرسش کنیم که چرا حضرت، همسران متعدد داشتند؟ درباره عملکرد امامان معصوم پرسش کنیم که چرا امام حسن (ع) صلح کرد و چرا امام رضا (ع) ولایتعهدی مأمون را پذیرفت ؟ شیعه که مکتبی عقل گراست به این پرسشها افتخار کرده و آن را تضعیف الوهیت، نبوت و امامت نمی داند. اما نوبت به ولایت فقیه که می رسد یکدفعه افرادی مانند آقایان پناهیان، روانبخش، رسایی و بی ریا در قامت اسلام شناس وارد شده ومی گویند فقط از اطاعت مطلقه حرف بزنید و طرح هر پرسشی تضعیف و بلکه ضدیت با ولی فقیه است!

  علاقه من به نظام و ولایت فقیه از این افراد اگر بیشتر نباشد کمتر نیست. من پیکر در خون غلتیده و سر سوراخ شده پدر خود را که در بیست و یک سالگی دیده ام همچنان در برابر چشم دارم. هنوز از یادآوری صحنه ای که دستان استاد از فرط ناراحتی از شنیدن سخنان آشوری (از بنیانگذاران فرقان) درباره قرآن می لرزید به خود می لرزم، اما نمی توانم درباره انحراف در تفسیر ولایت فقیه ساکت بمانم. من به فضل خداوند برای دفاع از نظام اسلامی و جایگاه واقعی ولایت فقیه که بزرگانی چون شهید مطهری و رهبر انقلاب در تبیین آن کوشیده و می کوشند و ثمره آن دیندار ماندن جوانان است، تهمتها را به جان خواهم خرید و تا زمانی که قلبم در سینه می تپد در صحنه خواهم بود. “

  • خانم یگانه سادات تعجب کردم گفتی جوابیه منتشر نشده!!!انگار اصلا دنبال نمی‌کنی!

   اینم آدرسش:

   http://www.rajanews.com/detail.asp?id=118025

   تاریخشم ببین که مطمئن بشی برای همان وقته دقیقا…

   و اما جواب متقن و محکم حاج آقا پناهیان به همین پاسخ‌های مطهری:

   http://www.rajanews.com/detail.asp?id=118346

   خداییش می‌خونی این استدلالات رو؟؟؟ یا همین جوری الکی دفاع می کنی از مطهری!

   خب بخون بیا راجع بهش بحث کن، چرا این‌جوری اظهارنظر می‌کنی که بعد هم اعتراض کنی به اعتراضات دیگران!

   آماده بحث هستم راجع به ولایت فقیه و دیدگاه‌های استاد بلاشک حاج آقاپناهیان و جناب مطهری!

  • عمار می‌گه:

   علی مطهری در جلسه مناظره دانشگاه الزهرا:مقام عدالت بالاتر از ولایت است.ولایت فقیه یعنی استبداد و ولی فقیه یعنی مستبد، منتها ولی فقیه ما مستبد عادل است!!!!!!

 16. علیرضا می‌گه:

  سید جان سلام
  می دونم امروز سرت خیلی شلوغ بود….خداقوت
  منتظر شاهکارات از حماسه حضور هستیم
  یا حق

 17. محمد مقيمى می‌گه:

  مقیمى گرافیک به روز شد | تصویرگر شهید / حاج سعیدِ جان بزرگى … http://moghimigraphic.ir/post/207

  پ.ن : شهیدان فردا بر بصیرت و درایت شما ملت گواهى میدهند ، خسته مباد گام هاى استوارتان هم میهنان و مردم عزیز وطنم که عزتى افزرون به ایران اسلامى بخشیدید و قلب حضرت صاحب الامر ( عج ) را شاد نمودید و چشم دشمنان را کور کردید .

  طرح نوشت ۱ : این طرح را خالصانه تقدیم میکنم به سید شهاب الدین واجدى عزیز که عشق به شهدا و حسن انجام وظیفه را حقیقتاً از او آموختم ، عکاس مسلمان با انتشار پستى در وب گاهش در مورد این شهدید بزرگوار از خواب غفلت بیدارم کرد و به من فهماند که چقدر براى شهدا کم گذاشته ام .

  طرح نوشت ۲ : زیاد در فضاى مجازى جستجو کردم اما عکسى در اندازه بزرگ و با کیفیت مطلوب از این شهید گرامى نیافتم ، امیدوارم ضعفى اگر در کار دیدید بر من ببخشاید و قول میدهم که انشاالله در طرح هاى بعدى جبران کنم .

  ب.ر : اینجا که به هر زبان دَمِ عشق نوشته است ، بین الحرمین است و سماوات بهشت است .

 18. عمار می‌گه:

  ای شهید!
  اگر سرخی خون تو نبود، امروز سر انگشتان ما آبی نمیشد.

 19. عمار می‌گه:

  سلام.من واقعا بعضی موقعها به شان و شعور بعضی ها شک میکنم!!!(امثال یگانه سادات)!!!هر چی دلشون میخواد بار آدم میکنن (کاش فقط راجع به من نوعی بود!!!)راجع به اساتیدی مثل حاج آقا پناهیان هم اظهار نظر میکنندو بعد با یه کولی بازی مدرنیته، فریاد وااسلاما و واغیرتا سر میدن!!!
  جالبه خودشون رو علامه دهر میدونن و کافیه کوچکترین مخالفت(اون هم با کلی دلیل و مدرک و سند و منبع موثق ارائه دادن) بهشون ابراز کنی، به هر شیوه ای که شده میکوبنت!!!
  خانم نسبتا محترم، همین ع.م که حتی شرمم میاد اسم کاملش رو ببرم با تایید همین اصولگراها وارد مجلس شد!!!چرا امثال شماها انقدر بی شرم و حیایید که یادتون میره چی بودید و الان کجای کارید؟؟!!
  دو سال پیش اگر امثال حاج آقا پناهیان نبودند که الان شماها جرئت نفس کشیدن هم نداشتید، پس خواهشا سکوت!!!!

  • یگانه سادات می‌گه:

   الکی واسه خودتون جو متشنج نکن
   منظور من این بود من پناهیان رو انقدر اصلح نمیدونم که بخوام صحبتهاشو در مورد مطهری بپذیرم

   چون نصفش از روی کینه و بغض است اما ایشون یه قابل احترامه هرچند بارها شده حرمت لباس تنشونو نگه نمیدارن و بی محبا دیگران رو زیر بار تهمت قرار میدن

   من الان شعور رو از شما یاد گرفتم که هنوز بلد نیستی که باید با یه خانم چه جوری صحبت کنی

   شما اگه منو نسبتا محترم میدونی من شرمنده شما رو اصلا محترم نمیدونم که این نوع ادبیاتت فقط برازنده خودتو اون دوست بزرگوارت علی (عاشق شهادت)است

   شما از روی کینه به حرفای مطهری گوش میدین پس بحثی نمیشه باهاتون کرد

   حالا دقت کن ببین علی مطهری فعلا جایگاه ۶ لیست رو داره

   نظر ملت نظر شما نیست

   • عمار می‌گه:

    خانم عزیز!من هم خانم هستم.پس دقیقا حس میکنم در مواقع ضروری از چه حربه هایی استفاده میکنی!!!
    اما من اونقدر نسبت به اطرافیان( حالا یا همسر یا هرکس دیگه ای) غیرت دارم که بی دلیل ازشون مایه نذارم.و واسه یه سری حرکات بچه گانه نگم وای شوهرم وای شوهرم!!!!

   • بانوي بي نشان می‌گه:

    خانم یگانه سادات واقعا براتون متاسفم آقای مطهری اندازه دو زار ارزش نداره که داری اینجوری سنگش رو به سینه ات میزنی…
    همون امثال شما هستید که افکارتون رو به بعضی جوون های ما تلقین میکنید…
    برو خانم چهار تا از کتاب های پدرش رو بخون بعد با خودش مقایسه کن…

 20. یگانه سادات می‌گه:

  آقای واجدی

  وبلاگمو دوستاتون هک کردن اما نگاه به اسمش نکردن خدارو شکر انقدر هنوز بسیجی مخلص تو این زمونه هست که زود وبلاگمو از هک دربیارن

  دیدار ما هم به قیامت اما یادتون باشه هیچ کدوم از اینایی که شما ازشون حمایت میکنید بالاتر از اهل بیت نیستن شما و دوستانی که شروع کردین به مسخره کردنم واگذارتون کردم به حضرت زهرا

  ناراحتم از اینکه مردای ما چقدر بی غیرتن

  خداحافظ

 21. شاهد می‌گه:

  سلام سید جان اینجا چه خبره
  بابا این دیگه درست نیست اون خانم هرچی باشه درست نیست انقدر لگد مالش کنید علی آقا هم آخراش خیلی تند رفت توهین به خود شخص که دیگه درست نیست مخالفت با اعقاید این خانم بسیار درست بود و همچنین حرفایی که علی آقا درباره استاد پناهیان زد درست بود و. نظر این خانم نظر غلط شخصیش بود که حقیقتا اشتباهه استاد پناهیان انقدر بزرگ هستند و بسیار عالم و واقعا مطیع رهبری هستن و به نظر بنده نمونه ای هستن برای ماها
  اما اینکه درباره همسر و نام و ……….این خانم اینجوری حرف زدن یه خورده بد بود بچه حذب الهی و عاشق شهادت به دور از این حرکاته
  علی جان این جمعه هم اگر رفتی پیش استاد برای ماها هم که خیلی وقته ایشون رو ندیدیم یه پند و نصیحتی بگیر و بیار

 22. شاهد می‌گه:

  ولی با یه سرچی که من داشتم این علی آقا و یگانه خانم همه جا با هم دعوا دارن
  چراااااااااااااااااااا؟
  آقا سید این دعوا ها ارزش گذاشتن نداره ها………………………………….

  • سید شهاب الدین واجدی می‌گه:

   بله خب…

   • علي (عاشق شهادت) می‌گه:

    با سلام و ادب خدمت بزرگواران این سایت
    در رابطه با مطالب باید چند نکته ای ذکر کنم بد نیست:
    ۱-وقتی این خانم مطالبی در رابطه با حاج آقا منتشر کردند واضح منظور خود را بیان نکردند به گونه ای صحبت کردند که حاج آقا در هیچ زمینه ای اصلح نیستند.
    ۲-ایشون تهمتهای زد به بنده که هیچ کدام را من خبر نداشتم،من همیشه با اسم خودم نظر می زارم اما ایشون نسبتهای دیگه هم دادند به بنده.
    ۳-در رابطه با بی غیرتی عرض کنم زمانی که تهران دو سال پیش شلوغ شد خود بنده به خاطر دفاع از چادر حضرت زهرا نه به اندازه سید ولی کمتر کتک خوردم.خود بنده شخصاً برای سادات احترام ویژه ای قائل هستم اما به شرطی که عزت خودش را حفظ کنه….
    ۴-در رابطه با مطالبم عرض کنم ایشون کلا همه چیز را نسبت به بنده می ده پس منتظر جواب هم باید باشدنمی شه تا حرف بزنه،جواب ندیم یا اگر هم دادیم ایشون بگه واگذار کردم به حضرت زهرا…
    ۵-شخصیت حاج آقا خیلی برای بنده قابل احترامه ایشون همینطوری می گه پناهیان فکر می کنه اسم پدرش را صدا می کنه.
    ۶-سید عزیز باید یا نظر من را تائید نمی کرد یا نظر ایشون را…
    ۷-جناب شاهد در رابطه با روزهای جمعه عرض کنم ما مخلص شما هستیم ..
    دوستان اگر بی ادبی از جانب بنده بوده به احترام سید بزرگوار معذرت خواهی می کنم….
    یاعلی

    • شاهد می‌گه:

     …………….
     آقای پناهیان بزرگ تر از این حرفاست که با حرف های بعضی اشخاص کوچیک بشه ویا از ارزش ایشون کمتر بشه
     علی یارت

 23. دختر مسلمان می‌گه:

  سلام
  همه گفتن احسنت به اصغر فرهادی که اسکارو برا ایران آورد ولی من میگم کاش نمیرفت و اون منت هالیوود رو نمی آورد
  میگید چرا؟پستی به نام جاوید ایرانی گذاشتن
  حتما بخونید
  یاحق

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۶م,مرد,۱۳۹۵ | ۲ بازخورد
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۹م,مهر,۱۳۹۴ | ۳۶ بازخورد
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۶م,خرد,۱۳۹۴ | ۲ بازخورد

تصاویر اتفاقی

دو سوئدیِ آمریکایی؟!... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۲م,اسف,۱۳۸۴ | بدون بازخورد
آئین عمامه گذاری طلا... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۷م,خرد,۱۳۹۲ | ۲۶ بازخورد
جانم به فدایت امام خ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۹م,شهر,۱۳۹۰ | ۱۲۱ بازخورد

تصاویر محبوب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.