header site akkasmosalman.ir

آقای رئیس جمهور؛ لطفاً کُفر نگو

بسم الله.

با خودم بارها پیمان بستم بعنوان یک عکاس خبری سکوت کنم، چیزی ننویسم و قضاوت را بعهده مخاطبین بگذارم، آخر مگر این آقایان منحرف میگذارند؟!

شنیدم که نه، اینبار در چند سایت خبری خواندم رئیس جمهور مثلاً مکتبی، عین آن اسفندیار سرتاپا منحرف چیزهایی گفته که عیناً و حقیقتاً مصداق کفرگویی است.

خودتان قضاوت کنید …

بخشی از صحبتهای احمدی نژاد” رئیس جمهور با تاکید بر اینکه خدای متعال راه کسب همه علوم را در برابر انسان باز کرده است و به‌طور مستمر در حال خلق مخلوقات متنوع با کارکردهای گوناگون و زنجیروار است، افزود: انسان می‌تواند مظهر خلاقیت خدا شود. وی گفت: انسان تنها قدرت دستیابی به ذات خداوند را ندارد و الا همه آنچه خداوند خلق کرده، انسان هم می تواند خلق کند.”

و اما؛ چگونه انسانی که ادعای دولت امام زمانی میکند، یا که از مکتب و پیروی از خط امام راحل میگوید، زیر سایه ولایت و رهبری این نظام اسلامی، مخلوق را با خالقش تنها در ذات تفاوت می بیند و انسان را مظهر خلاقیت خدا برای خلق دیگر موجودات می خواند؟!!! آیا این عین کفرگویی نیست؟! آیا این شریک قائل شدن برای صفات خاصه ذاتی خدای متعال نیست؟ آیا جز پروردگار جهانیان که خالق هستی است مخلوقی می تواند ادعای خلقت کند؟!!! من که با خواندن صحبت های کفرمأبانه رئیس جمهور تحمل سکوت ندارم و ساکت نخواهم نشست … شما خود دانید و خدای خود.

لینک خبر در فارس / لینک خبر در قاصدنیوز

ایندفعه با ربط:  مسئولیت ما مسئولیت تاریخ است؛ بگذارید بگویند حکومت دیگری بعد از حکومت علی (ع) بود به اسم حکومت خمینی (ره) که با هیچ ناحقی نساخت تا سرنگون شد. ما از سرنگون شدن نمی‏ترسیم، از انحراف می‏ترسیم. “شهید غلامعلی پیچک”


۱۴۳ دیدگاه به “آقای رئیس جمهور؛ لطفاً کُفر نگو”

 1. هاشم می‌گه:

  سلام
  فعلا باید بسازیم و بسوزیم!
  همنشینی با ادمی مثل مشایی همچین نتیاجی رو هم در بر داره
  احمدی‌نژاد به عارضه‌ای گرفتار شده است و باید دعا کنیم که نجات پیدا کند.

 2. امین می‌گه:

  سلام برادر
  دو نکته:
  یک : این حرف ها هم مثل حرف های اسفندیار هم میشه برداشت درست ازش داشت و هم میشه برداشت غلط ازش داشت. در مورد اسفندیار نمی تونیم هیچ برداشت درستی داشته باشیم چون قرینه ی معنوی اش که خودشه انحراف آشکار داره در حالی که محمود هنوز اون چنان انحراف آشکاری نداره.
  این حرف بر خلاف تصور شما این قدر واضح کفر نیست! یعنی انسانی که آفریده شده است که خلیفه الله بر روی زمین باشد شان خلاقیت هم دارد اما نه به شکلی که محمود گفته. خلاصه این که کفر آشکاری که شما می فرمائید نیست کلمه حق و باطلی است که آمیخته شده که هنوز مرددم که یرید بها الباطل او یرید بها الحق!

  دو :
  شب بیست و یکم ماه رمضان بود مراسم شب قدر! توی جلسه ای که همه خیلی ازش تعریف می کنند نشسته ام. مداح جلسه را شمس الواعظین می خوانند برخی! درست حدس زدید حاج منصور ارضی را می گویم. سخنران از علی می گوید و مردم ضجه می زنند و من برای خویش می گریم! ناگهان سخنران می گوید می خواهم چیزی بگویم که فقط مال امشب و اینجاست و مدیونید جایی نقلش کنید! خدایا چه می خواهد بگوید!
  و می گوید آن چه را که نباید بگوید! که لعنت امام صادق بر او باد! کفر می گوید! روایتی می خواند که عین کفر است و حدیث امام صادق را به یادم می آورد که برائت می جوید از آنان که چیزی را درباره ی آن ها می گویند که خود درباره ی خود نگفته اند و تعجب می کنم از ضجه ی اطرافیان و حالم خراب می شود
  حاج منصور می آید از انحراف مشایی می گوید و من در عجبم که چگونه از کفر سخنران نمی گوید؟ و من در عجبم که آیا فردا به این بهانه فتوای قتل شیعیان در کدامین کشور صادر می شود؟ و من در عجبم از خود که هنوز هم در این جلسه نشسته ام.
  برادر واجدی می خوام بپرسم کفرگویی یه عمامه به سر توی مجلس حاج منصور بدتره یا انحراف فکر یه مهندس؟
  بی خیال دلم گرفته بود اینا را نوشتم وگرنه هدفم دفاع از احمدی نژاد نبود

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   هر کسی کفر بگه به جنگ با خدا رفته. فرقی نمیکنه کی باشه، البته اگر مبلغ دین و شریعت باشه حکمش بدتره و خائن به خدا و رسول خدا نیز هست.

   • م ح می‌گه:

    سلام

    دوست و عکاس گرامی

    شما احمدی نژاد که یک انسان متدین و فرهیخته هست رو به این راحتی به کفرگویی و جنگ با خدا متهم می کنید. بفرمایید مثل مداح حاج منصور ارضی فتوای قتل او را نیز صادر کنید تا در تاریخ ثبت شود که بعد از یک مداح یک عکاس هم فتوای قتل بالاترین شخصیت های سیاسی جمهوری اسلامی را صادر کرد!
    همین تندروی هاست که باعث رانده شدن بسیاری از خدا، دین و معنویت شده است.
    آیا نمی شود به جای بدبینی با حسن ظن صحبت های رئیس جمهور رو تفسیر کرد؟ این سخنان حاوی یک سری مضامین عرفانی است. هر کسی از هر مسلک و مذهبی که باشد اگر اصل این سخنرانی رئیس جمهور را مطالعه کند از عمق و معانی لطیف آن لذت می برد و شما که هم مذهب رئیس جمهور هستید او را از روی تلخی و غضب متهم به کفرگویی می کنید. چه شده که دینی که برای همدلی و همدوستی انسان ها آمده مایه ی بدبینی و برچسب زنی شده است؟ بهتر نیست به جای بدبینی خوش بین باشیم؟ بهتر نیست که به جای تختطئه ی یک جمله از سخنان یک مومن تمام سخنان او را نقل کنیم تا بنا به قرائن متن بتوانیم منظور او را بهتر تفسیر کنیم؟

    • سید شهاب الدین می‌گه:

     من حکم صادر نکردم، گفتم مصداق کفرگویی نه خود کفر یا تکفیر. عجب از شما که حرفهای منو تشریح میکنید!!!

    • با سلام و تبریک سال تحصیلی جدید و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر همه دانش آموزان و دانشجویان و طلاب گرامی – حوزه علمیه اهل بیت علیهم السلام برای سال تحصیلی – ۱۳۹۰ -۱۳۹۱ از خواهران واجد شرایط به عنوان طلبه آزاد ثبت نام به عمل می آورد – جهت اطلاع بیشتر به وبلاگ مراجعه فرمایید howzeahlbeyt.blogsky.com

 3. seyed mohamad sayar می‌گه:

  باسمه تعالی
  سلام
  یه حدیث هست که “اگه مقداد (دقیق یادم نیس شاید ابوذر)آنچه در قلب سلمان بود رو می دونس تکفیرش می کرد”!
  وقتی این مطلب شما و ایرادتون به آقای رئیس جمهور رو خوندم یادش افتادم !چه قد خوب میشد باهم معرفتمون نسبت به توحید وسایر معارف رو بالاتر میبردیم تا اگه یه حرف حقی رو نتونستیم وجد کنیم حداقل تکفیرش نکنیم!
  …وتوفیق ازخداست و تکیه کردنی جز به او نیست.

  • حسن کهریزی می‌گه:

   دوست عزیز این مطالب برخلاف آیات صریح قرآن است

  • جعفری می‌گه:

   توی این روایت ابوذر بودن لایک کامنت.

  • امير می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   آخه کجای این حرف حقه، ما متاسفانه همیشه تو کارهامون نسبت به همه چیز افراط داریم حالا اگر از یکی خوشتون میاد دلیل بر این نمیشه که تمام عیب‌هاشو بپوشونید این کار را نکنید چون مطمئن هستم شما هم همچون ما روزی پشیمان می‌شوید و پشیمانی هیچ سودی ندارد………….. بگذریم.

  • محمد می‌گه:

   برادر گرامی این حدیث از پیامبر اسلام نقل شده است و چنین است :
   ” اگر ابوذر می دانست که خداوند در نظر سلمان چگونه است او را به جرم کفر می کشت ”
   این حدیث بیانگر ماهیت بی نهایت خداوند است و اینکه افراد چگونه می توانند از خداوند برداشت داشته باشند و البته کاملا قیاس مع الفارق است با مقایسه ی این حدیث با جناب محمود خان کذاب !

 4. حسن کهریزی می‌گه:

  *وَلاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ*

  *براساس آیه ۷۳ سوره حج اگر همه انسانها جمع شوند نمی توانند یک پشه هم خلق کنند. – خداوند در آیه ۷۳ سوره حج می فرماید: – «یا ایها الناس ضرب مثل فاستمعوا له ان الذین تدعون من دون الله لن یخلقوا ذبابا ولو اجتمعواله و ان یسلهم الذباب شیئا لایستنقذوه منه ضعف الطالب والمطلوب» – یعنی: – ای مردم برای شما مثالی زده شده است کسانی که غیر از خدا آنها را می خوانید و پرستش می کنید، اینها هرگز نمی توانند حتی یک پشه یا مگسی بیافرینند گرچه برای این کار همه جمع شوید و دست به دست هم دهید و آنچه که طلب می شود و طالب آن چقدر ضعیف است. …*

  *انسان تنها قدرت دستیابی به ذات خداوند را ندارد و الا همه آنچه خداوند خلق کرده، انسان هم می تواند خلق کند.*
  آقای رئیس جمهور لطفا شما یک پشه یا مگس خلق بفرمایید بقیه مخلوقات خدا پیش کش
  *اینها هرگز نمی توانند حتی یک پشه یا مگسی بیافرینند گرچه برای این کار همه جمع شوید و دست به دست هم دهید و آنچه که طلب می شود و طالب آن چقدر ضعیف است

  • روح اله می‌گه:

   “انسان هر چیزی که خدا خلق کرده است را می تواند خلق کند”
   – پیامبران مگر مرده را زنده نمی کردند؟ مگر شتر از دل کوه بیرون نمی اوردن ؟ مگه عصا رو مار نمیکردن؟
   …. همه اینها به امر خدا بود ولی به دست پیامبران
   – یکی از دلایل بر چیده شدن معجزه این بوده که عقل بشر به خلق اینگونه موارد نزدیک شده است
   – توی تمام کتب اسلامی و حتی کتابهای درسی هم امده که ” مجرای تحقق اراده الهی قوانین طبیعی است” این یعنی طبق قوانین طبیعی می توان شتر یا مار خلق کرد ( البته متفاوت است با خلق خدا )

   • سید شهاب الدین می‌گه:

    اگر منظور آقای احمدی نژاد انسان کامل یا به قولی معصومین بود حرفی نبود. چون آنها همچین نسبتی بهشون وارده و خدا همچین توانایی ای رو بهشون اعطاء کرده.

    • روح اله می‌گه:

     معجزه بر چیده شد چون عقل بشر داشت به جایی میرسید که دیگه این کارها خرق عادت نبود …………. این یعنی عادم عادی هم می تونه معجزه کنه، مار و شتر و ….. ظاهر کنه

   • حمید می‌گه:

    معجزات که تماما از جانب خدا بوده:
    حضرت ابراهیم از خدا می خواهند که زنده شدن مردگان را ببیند.
    حضرت موسی بار اول از عصای اژدها شده ترسیدند.
    و قرآن هم که معجزه ای است که پیامبر هیچ نقشی در ایجاد آن نداشته اند و فقط آیات را بر مردم می خواندند.
    قرآن معجزه جاویدان پیامبر اسلامه و در نتیجه دوره ی معجزه برچیده نشده.

  • محب می‌گه:

   شماخودت داری افراطی راجع به سخنان رئیس جمهورنظرمیدی.شماازکجامیدونی که مقصود رئیس جمهورازاین حرفهاواقعاچی بوده؟

 5. دوستان عزیز ، ایشان بر اساس مبنای عرفان اسلامی که انسان می تواند مظهر صفات خدا شود و بین انسان کامل و خالق هستی هیچ تفاوتی نیست مگر در ذات این مطلب را عنوان کرده است در جهت کرامت انسانها و لقد کرمنا بنی آدم …
  در ادعیه ما هم این مطلب هست که لافرق بینک و بینم الا انهم عبادک … یعنی بین خداوند و اهل بیت هیچ تفاوتی از نظر صفات نیست مگر همان بحث ذات خالق هستی با این قید که هر صفتی را که اهل بیت دارد بالعرض هست اما صفات خدا بذاته است . در قرآن کریم هم هست این مطلب که حضرت مسیح کور را بینا می کرد باذن خدا و مرده را زنده و بنابرین خوب است زود انسان ها را محکوم نکنیم متاسفانه زود قضاوت کردن ها همیشه تبعات منفی ایی برای ما مردم داشته است که دیگر نتوانستیم جبران کنیم . اما نکته ای که باید عرض شود این است که انا معاشر الانبیا نکلم الناس علی قدر عقولهم … گفتن هر مطلب معرفتی ایی در هر جمعی شاید به صلاح نباشد . من بیاد این حدیث افتادم که در اصول کافی است فرمود : لو علم ابوذر ما فی قلب سلمان لقتله …
  این حدیث و توضیحش را از متنی که در اینترنت دیده ام در ادامه می نویسم و اگر بازهم مطلبی بود من در خدمت دوستان عزیزم هستم .

  از نظر قرآن و معارف اسلامی خداشناسی خیلی مراتب دارد. کسانی که در علم توحید واردند می‏دانند که بسیاری از مراتب توحید (و بسیاری از) توحیدها در مرتبه بالاتر، شرک و کفر است.
  باز آن که یک‏ درجه بالاتر می‏رود می‏بیند آن مرتبه پایین‏تر خیلی مشوب به شرک بوده است‏، تا بالاتر می‏رود، و لهذا این حدیث هم از پیغمبر اکرم هست و حدیث‏ عجیبی است که «لو علم ابوذر ما فی قلب سلمان لقتله» و در یک‏ حدیث دیگر «لکفره»، در یک حدیث دیگر «لقال رحم الله قاتل‏ سلمان» یعنی اگر ابوذر بداند آنچه در دل سلمان است چیست سلمان را تکفیر می‏کند، سلمان را می‏کشد، می‏گوید خدا رحمت کند قاتل سلمان را، یعنی آنچه که سلمان می‏داند در ظرف ابوذر نمی‏گنجد به طوری که ابوذر آنها را عین کفر می‏داند.

  قرآن در این جور مسائل آن حد اعلای مراتب توحید را بیان کرده است‏ همانهایی که واقعا در ذهن امثال ما مخصوصا در توحید در فاعلیت نمی‏گنجد و مجبوریم یا مجبورند خیلیها که این جور آیات را تأویل کنند چون آنقدر بزرگ است که نمی‏توانند تصور کنند. مثلا در اول سوره حدید چند آیه است‏ که همه آن آیات عجیب است.
  یک آیه‏اش این است: «هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن و هو بکل شی‏ء علیم» (حدید/۳) او اول همه اشیاست، اول مطلق اوست و آخر مطلق هم اوست.

  حالا این را شما تصور کنید که یک‏ چیزی در عین اینکه اول است آخر است و در عین اینکه آخر است اول است. در امور زمانی و تدریجی نمی‏شود، اول همیشه غیر آخر است و آخر غیر اول. او هم اول است و هم آخر، او هم ظاهر است و هم باطن. نیکلسون بعد که‏ نقل می‏کند که این اندیشه‏های به اصطلاح بلند عرفانی که در دنیای اسلام پیدا شده است اغلب اروپاییها گفته‏اند اینها از جایی دیگر وارد دنیای اسلام‏ شده است، چند آیه از این آیات قرآن نقل می کند و می گوید مگر حرفهایی که آنها گفته اند از این آیات بیرون است که شما می خواهید منبع دیگری از جای دیگر بیاورید.

 6. ناشناس می‌گه:

  به آقای عکاس به ظاهر مسلمان …

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   و خداوند Ip Adress را آفرید.
   و ما فهمیدیم کسی که ناشناس است همچین هم ناشناس نیست.
   اشکال نداره، شما اینطور فکر کن که گفتی. البته میبخشید که پاکش کردم.
   یه چیزی بگم اینو بدون که به قول امام جنگ ما جنگ عقیده است، جغرافیا و مرز نمیشناسد.
   منم یه سرباز جنگ نرمم. عاشق عملیات روانی و این چیزا.
   توی جنگ به سربازی که تیربارچیه نمیگن حتماً میخوای معروف بشی و مشهور! بهش میگن درست نشونه بگیر که هدف رو درست بزنی.
   اینجا هم میدون جنگه برای من و من عکاس خبری و کارم هم عملیات روانی بوسیله عکسهامه، خوشت نمیاد علنی بگو نه ناشناس. همین

 7. meghdad می‌گه:

  عرض ادب خدمت دوستان
  تاریخ و مرجع سخنرانی دکتر ؟؟؟

 8. منتظر می‌گه:

  واذ قال ربک للملائکه انی جاعل فی الارض “خلیفه”…
  سوره بقره
  خلیفه:جانشین

 9. meghdad می‌گه:

  اینکه انسان بالقوه می تواند تمام آن چیزی را که خداوند خلق می کند را می تواند خلق کند، حرف نادرستی نیست. و این قضیه منافاتی با رب بودن خداوند و بندگی انسان ندارد.

  آنچه مهم است آن است که اگر انسانی بتواند هرکاری انجام دهد، با اذن و قدرت اعطایی خداوند است.

  به عنوان مثال انسان کشاورزی می کند و می گوید این محصول را من بدست آوردم. خداوند در تصحیح این حرف می فرماید: نگویید من بدست آوردم بلکه بگویید من دانه را در خاک گذاشتم (تحرثون). دانه در خاک گذاشتن کجا و بقیه امور مربوط به رشد دانه تا دادن محصول کجا.

  این احمقانه است که کسی با زدن کلید برق بگوید من به شما نور روشنایی دادم.

  پس اگر فرضا انسانی توانست چیزی را خلق کند (حتی تمام آن چیزی را که خداوند خلق می کند) فقط کلید خلق آن را زده است که آن هم لطف خدای متعال است.

  مشکل طرح این مسائل آن است که بدون دادن مقدمات فلسفی و حدود و ثغور آن گفته می شود و نتیجتا در اثر بدفهمی نتایجی مانند اومانسیم و حتی خدای ناکرده تفکر خیالی بودن وجود ذات اقدس الهی و اصلیت دادن به انسان در مقابل پروردگار قادر مطلق را در ناپختگان به بار می آورد.

  • حمید می‌گه:

   من نمی دونم چرا ته این حرفا میرسه به اومانیسم!
   اونور دنیا هم دنبال اینن که با علمشون بتونن جای خدا بشینن.
   توی تورات تحریف شده هم اومده که درختی که حضرت آدم و حوا ازش خوردند درخت دانش و معرفته و …
   احمدی نژاد گفته بشر با علمش می تونه به این درجه برسه که همه می دونن غلطه ولی نمیدونم چرا باید این آقا و اون عو….ش حرفایی می زنن که باید چند ساعت فکر کنی تا بتونی یه جوری توجیهش کنی!

 10. meghdad می‌گه:

  مثال نقض بیان شما در عجز مطلق یا نسبی انسان دستیابی به فناوری سلول های بنیادین و بحث کلونی سازی و یا همان شبیه سازی خلقت می باشد که رجوع می دهم به فتوای آقا در این زمینه که برگرفته از فقه پویای شیعه بوده است. ن.ع نگاه شما به نگاه تندروانه و افراطی وهابیت و علمای خص آنها نزدیکتر است
  زیاد سخت نگیرید و عجله نکنید
  محمل خوبی هست برای تبادل آراو نظر

  • سرباز سید علی می‌گه:

   جناب مقداد انسان هرگز نتوانسته و نخواهد توانست مانند آنچه خدا آفریده بیافریند.
   بحث سلولهای بنیادین هم از خود مخلوق ایجاد شده که انسان آن را کشف کرده. در قرآن هم داریم:
   خداوند در مورد خلقت انسان در سوره واقعه می‌فرماید: « أَ فَرَءَیْتُم مَّا تُمْنُونَ‏(۵۸) ءَ أَنتُمْ تخْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الخَْلِقُونَ‏( ۵۹»آیا آن نطفه‌ای که ریخته می‌شود دیده‌اید، آیا شما انسان را خلق می‌کنید یا ما او را خلق می‌نماییم.؟

 11. سرباز آقا می‌گه:

  نظر مراجع و بزرگان در این باره چیه?

 12. سعید می‌گه:

  سلام
  جناب استاد بهتر نیست قبل از قضاوت ابتدا با خبرگان مشورت کنید بعد اعلام نظر نمایید؟؟
  بنده اینکار را کردم و از فرد مجتهدی در اینباره پرسیدم او گفت که خلقت از عدم و از هیچ کار خداست اما ما انسان ها می توانیم از چیزی چیز دیگری را خلق کنیم واضح ترین مثال هم شبیه سازی انسان است که خلق یک انسان جدید از راه غیر معمول است.
  ضمنا خداوند در قرآن هم به خود به عنوان احسن الخالقین تبریک گفته یعنی یک عده ای هستند که خالقند اما خداوند احسن و برتر از همه آنهاست یعنی انسان هم می تواند خالق باشد
  تو رو جون هرکی دوست دارید اول بپرسید بعد نظر بدید و دست از سر این دکتر بیچاره بردارید

 13. شاهد می‌گه:

  سلام علیکم
  مولای مطهرمان امام خامنه ای:
  “از همه، بخصوص جوانان عزیز می خواهم که نگذارند فضای غیبت، تهمت، هتاکی و شکسته شدن حریم ها ادامه پیدا کند که اگر ادامه یابد مانند یک بیماری به همه چیز سرایت میکند.
  من موافق با کارهای آقا نیستم ولی قرار نیست ما خودمون رو بچه مسلمون خطاب میکنیم جلوتر از رهبر حرکت کنیم نه مگه اگه کافر باشه و شروع کنه به کفر گویی رهبر خودش تذکر میده مطمئن باش

 14. صنم می‌گه:

  شما بسیار کج فهمید اگه مطالعتون رو بالا ببرید می فهمید که این حرف ایشون من در آوردی نیست و در متون عرفان اسلامی و در روایات وجود دارد
  البته من نمی خوام به هر طریقی از ایشون دفاع کنم که در کل نقد های جدی به ایشون وارده ولی این ایراد شما محلی از اعراب نداره

 15. فرهاد سيمين می‌گه:

  سلام
  آسید شِهاب
  وخدامتخصص را آفرید تاهرکس در حیطه تخصص خود،ازخود حرفی صادر کند
  مگر شمانمیدانید دکتر تخصصش را گرفته؟

 16. عباس می‌گه:

  احسنت به “مقداد” و “سعید”

 17. خداوندا این محمود احمدی نژاد ما را از شر شیطان انسان نما(مشایی) نجات بده.
  الهی آمین

 18. محمدمهدی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  اگر ادعا میکنی رئیس جمهور نظر غیر درست در حیطه غیرتخصصی خودش داده پس خودت چرا بدون تخصص ردش میکنی؟!
  این موردی که ایشون اشاره کرده از مسائل پیچیده علمی در بین علوم دین و محل مجادله بسیاری از علماست.
  ازاین پست و جزای آن، برتو بیمناکم عزیز.
  یاعلی

 19. سینا می‌گه:

  ۱- آیت الله محمد خامنه ای(رییس بنیاد حکمت اسلامی صدرا): … این‌ انسان‌ که‌ جانشین‌ خداست‌ و بصورت‌ خدا آفریده‌ شده‌، «خداگونه‌» است‌ و جانشین‌ خدا منطقاً بایستی‌ شباهتهایی‌ با خدا داشته‌ باشد. بدنبال‌ یافتن‌ این‌ شباهت‌، حداقل‌ نشانه‌ وجود خلافت‌ الهی‌ و خداگونگی‌ در انسان‌ بآنستکه‌ وی‌ نیز مانند خداوند قدرت‌ بر آفرینش‌ داشته‌ باشد، اما نه‌ آفرینش‌ بمعنای‌ «ساختن‌» وتولید کردن‌ اشیاء، زیرا حتی‌ بسیاری‌ از حیوانات، کم‌ و بیش‌ این‌ توانایی‌ را دارند ونمونه‌ آن‌ لانه‌سازی‌ آنهاست‌. بنابرین‌ بنّایی‌ و هرگونه‌ ساختن‌ را نمی‌توان‌ برای‌ انسان‌ یک‌ ویژگی‌ دانست‌، از اینرو بایستی‌ مقصود از آفرینشی‌ را که‌ ویژه‌ انسان‌ است‌، آفرینش‌ از نوع‌ ابداع‌ یا ایجاد از عدم‌ محض‌ دانست‌ که‌ معنای‌ واقعی‌ خلاقیّت‌ است‌.بتعبیر دیگر، با توجه‌ به‌ دو جنبه‌ «خلق‌» و «امر» که‌ در افعال‌ خداوند وجود دارد، چون‌ «خلق‌» بمعنای‌ ساختن‌ از ماده‌ و شکل‌ دادن‌ به‌ آن‌، در موجودات‌ دیگر پستتر ازانسان‌ نیز وجود دارد، پس‌ آن‌ ویژگی‌ که‌ مخصوص‌ افعال‌ خدا و ویژه‌ افعال‌ جانشین‌ او می‌تواند باشد جنبه‌ «امر» (یعنی‌ خلاقیت‌ از عدم‌) است‌…

  منبع و متن کامل مقاله: http://www.mullasadra.org/new_site/persian/Paper%20Bank/Erfan/khallaghiat%20ensan.htm

  ۲- ” و علم آدم الاسماء کلّْها ثم عرضهم علی الملائکه فقال انبئونی باسماء هولاء ان کنتم صادقین.قالوا سبحانک لاعلم لنا الاّ ما علّمتنا انک انت العلیم الحکیم. قال یا آدم انبئهم باسمائهم، فلمّا انبأهم باسمائهم قال الم اقل لکم انی اعلم غیب السموات و الارض و اعلم ماتبدون و ما کنتم تکتمون( بقره/ ۳۱-۳۳). یعنی ” و خدای عالم همه اسماء را به آدم تعلیم داد، آنگاه حقایق آن اسماء را در نظر فرشتگان پدیدآورد و فرمود : اگر شما در دعوی خود صادقید، اسماء اینانرا بیان کنید. فرشتگان عرضه داشتند : ای خدای پاک ومنزه ما نمی دانیم جز آنچه تو خود بما تعلیم فرمودی، توئی دانا و حکیم. خداوند فرمود: ای آدم، ملائکه را به حقایق این اسماء آگاه ساز، چون آنان را آگاه ساخت، خدا فرمود: ای فرشتگان اکنون دانستید که من بر غیب آسمانها و زمین دانا و برآنچه آشکار و پنهان دارید آگاهم.

  امیدوارم جرات انتشارش را داشته باشید

 20. فدائی رهبر می‌گه:

  یعنی چی انسان میتونه همه مخلوقات رو خلق کنه؟
  در این صورت دیگه خالق و مخلوق مفهومی نداره و نستجیربالله انسان میشه همون خدا!
  انسان بعد ازمیلیاردها سال چی کار تونسته بکنه که حالا شده خالق؟
  احتمالا دکتر فرق خالق و مخلوق رو متوجه نشده!!!!!!
  این کارهایی که انسان داره انجام میده علم نیست بلکه یک سری تجربیات هست که به مرور داره بهش میرسه چیزهایی که از اول بود ولی به خاطر هوشی که خداوند متعال بهش عطا کرده فقط داره کشف میکنه
  پس انسان چیزی رو نمیتونه خلق کرده باشه ،خلق یعنی اینکه از هیچی یک چیزی رو به وجود بیاره
  نه اینکه به قول معروف مواد لازم باشه بعد انسان با هم قاطیش کنه و بشه یه چیز دیگه

 21. عمار می‌گه:

  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/2499
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
  یا علی

 22. يگانه سادات می‌گه:

  سلام حاجی

  من که دلم دیگه به هیشکی خوش نیس جز صاحب اصلی که ایشالله زود بیاد

 23. دووراندیش می‌گه:

  سلام
  سکووتم از رضایت نیست…
  ما گووش به فرمان سید علی هستیم…انشاالله

 24. فکر می کنم احمدی نژاد از یک بحث تاریخی الهام گرفته بود که علمای متعهد مسلمان شیعه هم درباره اش بحث کرده اند… همین که انسان می تواند به مراتبی از علم برسد که مخلوقات خداوند را دوباره خلق کند… البته الحاد و شرک را آنجایی تعریف کرده اند که انسان بخواهد موجودی خارج از دایره مخلوقات موجود خداوند بیافریند مثلاً می تواند با علم ژنتیک و سلول بنیادی آدمی را بدون پدر و مادر بیافریند اما نباید مثلاً ژن گراز را با میمون مخلوط کند و هیولا بسازد… این بحث ها توسط جابر بن حیان که از شاگردان حضرت صادق بوده هم شده است.

  اما به هر روی این احمدی نژاد، دیگر رئیس جمهور محبوب سابق نیست… همنشینی ها طرفه خاکی بر سرم کرد!

 25. احمد می‌گه:

  عجب داستانی شده این احمدی نژادا/اه

 26. مبشر می‌گه:

  سلام
  برادر منظور ایشان انسان کامل یا امام زمان (عج) است نه انسانهای معمولی
  به کجا چنین شتابان؟!

 27. سپیده صبح می‌گه:

  بسم الله

  امروز حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است.”_امام خمینی رحمه الله علیه

  سرباز جنگ نرم هم باید اینو سر لوحه اقداماتش قرار بده
  نقد شخصیت دوم نظام اسلامی هم خیلی باید با احتیاط صورت بگیره که خدای نکرده حربه ی دست دشمنان واقع نشه

  یا علی

  • سيد می‌گه:

   ۳۰۰۰ میلیارد تومن رو چجوری می خوای ماله بکشی برادر ؟
   تازه این یکی لو رفته خدا می دونه چقدر دیگه از این دست وجود داره .

   • حسین می‌گه:

    بدنه دولت که مال ایشون نیست آقای پروفسور
    من خودم تو سیاست بودم دیدم چه جور آدمهای بی ربط و بی دین خودشون را به دولت می چسبانند یکیش دایی خودم که الان شده مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
    خودش یکبار با من بحث می کرد می گفت چون همه میدزدند منم باید بدزدم
    بدبخت این دکتر خرابی های گذشته را درست کنه یا به اینها برسه تازه کلی انگل بهشون چسبیدند
    مگر نبودند زمان حضرت علی والی خوزستان که بیت المال را حیف و میل میکردند

 28. عبدالله می‌گه:

  سلام
  اول برو کمی سواد بخون!!
  بعدا بیا نظرات فلسفی بده
  از علما هم بپرسی همین را میگویند
  انسان به صفات ذاتی خدا دسترسی ندارد
  تبارک الله احسن الخالقین یعنی چه ؟
  انسان خلیفه الله یعنی چه؟هاااا
  دیدی سوادبلد نیستی!!

 29. شهيد گمنام می‌گه:

  بنده در طول عمرم یک اشتباه کردم آن این بود که به احمدی نژاد رای دادم….حیف ماشینم که به خاطر این آقا خط خطی شد….

  • فاطمه-م می‌گه:

   ناراحت نباش من هم این اشتباه بزرگ را کرده ام….

   • یگانه سادات می‌گه:

    خدا رو شکر کاشکی بقیه هم مثل شما به اشتباهشون اعتراف کنن

    • امتداد سرخ می‌گه:

     سلام
     بنده افتخار میکنم که به احمدی نژاد در ۸۴ و ۸۸ رای دادم
     به کی رای می دادم ؟ هاشمی
     یا معین ؟
     یاشاید هم مدعیان تکنوکراتی در ۸۴
     ۸۸ به کی رای میدادم ؟ موسوی خائن مهره اسرائیل
     یا کروبی که سعی داشت به نظام تهمت بزنه ؟
     یا شاید هم به فرمانده مستعفی که بازیچه دست این دو شد و دیر فهمید که نباید …
     افتخار میکنم به احمدی نژاد رای دادم اما نقد هم بر او دارم
     این حرف آقای احمدی نژاد دو پهلوست برادر عکاس مسلمان
     باید دید نیت قلبی و مقصود بیانی گوینده چه بوده
     در هر دو حال زود قضاوت کردن و ظن داشتن در بعضی موارد گناه هست
     فقط جهت تذکر بود که نفع برای مومنین است
     یا حق

 30. ملکوت می‌گه:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ملکوت کلیپ، بهشت اخلاقی عرفانی؛
  صوت
  تصویر
  حکایات
  لطایف
  مواعظ
  مکاشفات
  سیره عملی
  از علمای اخلاق و بزرگان عرفان اسلامی همچون :

  حضرت امام خمینی قدس سره
  حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی
  آیت الله العظمی قاضی ره
  آیت الله العظمی بهجت ره
  آیت الله العظمی عباس کاشانی ره
  آیت الله العظمی حق شناس ره
  آیت الله العظمی مصباح یزدی
  آیت الله العظمی مجتبی تهرانی
  آیت الله العظمی مرتضی تهرانی
  آیت الله العظمی مجتهدی ره

  و دیگر علما و بزرگان اخلاق و عرفان .

  یاران شتاب کنید…گویند قافله­ای در راه است که گنهکاران را در آن راهی نیست، آری گنهکاران را راهی نیست ،اما پشیمانان را می­پذیرند.
  “سید مرتضی آوینی”

  .:: هیچ شنیده­ای که مرغی اسیر،قفس را هم بر دارد وباخود ببرد؟ ::.

  ملکوت کلیپ، بهشت اخلاقی عرفانی : .:: MalakootClip.Ir ::.

 31. ریحان می‌گه:

  سلام
  این حرف آقای احمدی نژاد به نظر من از مسائلی هست که با آیات و روایات زیادی در تضاد هست. اگر ایشان واقعا ملتفت و متوجه به حرفی که زدن باشند مرتد هستند.
  من در همین زمینه یک مطلبی رو نوشتم که اینجا می تونید بخونید
  http://almaktab.ir/thread-588.html

  • ايراني می‌گه:

   ایشان از زمانی که پست مدیریتی داشته اند ( استانداری اردبیل به این طرف ) یا مشکل مالی و اختلاس در حوالی ایشان بوده است یا حرف بی اعتبار زدن .
   حتما سخنان ایشان در باره ی هاله نور در سازمان ملل را به یاد دارید .

 32. حسین مداحی می‌گه:

  سید عزیز ! من از همان
  روزهای ابتدایی ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد با ایشان ، تفکر و سیاست هایش مخالف
  بوده و هستم و نوشتار
  وبلاگم
  در پرشین بلاگ از همان روزها شاهد بر این مدعاست . اما اینکه احمدی نژاد
  این روزها چنین صحبتی کرده است به اعتقاد بنده باید تبیین شود .
  و اتفاقا این مهم بر عهده ی شما اصحاب رسانه است .
  توجه شما و خوانندگان محترم رو به این حدیث و تطبیق آن با سخنان احمدی نژاد جلب می
  کنم :
  " خداوند در حدیث قدسی فرموده است: عبدی اطعنی حتی اجعلک مثلی انا حی لا اموت
  اجعلک حیا لاتموت و انا اقول للاشیاءکن فیکون و انت تقول للاشیاء کن فیکون؛ ای بنده
  من؛ مرا فرمان بر تا تو را همانند خود سازم. من حی نامیرایی هستم و تو را نیز زنده
  نامیرا می سازم. من به هرچیزی فرمان دهم خواهد شد، تو را نیز چنان می کنم که به هر
  چه فرمان دهی انجام پذیرد.
  "
  و یا عباراتی که در اشعار شعرای اسلامی همچون حضرت آیت الله نیّر تبریزی و عمان
  سامانی و … به چشم می خورد آنجا که در کمترین مقامی که به مطیعین درگاه داده می
  شود ،می گوید:
  حبـذا زین می که هر که مست اوست
  خلقـــت اشـیـاء مقام پــســت اوســت
  و ناگفته پیداست که تبیین و نقد سخنان آقای احمدی نژاد که برگرفته از یک تفکر
  خطرناک
  است به یک کلام همه فهم احتیاج دارد .
  این توفیق شامل حال شما و پایگاه شما که از بازدید خوبی هم برخوردار است شده است .
  امیدوارم قلمتان در این عرصه ، رقصنده و کوبنده باشد .
  یا علی

  • فرزند انسان می‌گه:

   جناب مداحی، قلم بچه مسلمون باید در نگارش متعهد باشه، رقص و پایکوبی پیشکش!!
   جسارتا توصیه میشه از آب گل آلود ماهی گرفته نشه، که قطعا این ورا گیر برخی دوستان جلبک هم نخواهد اومد!
   تا جایی که ما خبر داریم باز هم این ورا ملاک حرف و عمل رهبری است نه سایر بزرگواران!

 33. سید مهدی می‌گه:

  سلام نقد بی پیرایه و جالبیست اما نیاز به کمی درنگ داره
  شما گفتید که مشرک و دارید خودتون نسخشو می پیچید اما به چه جرمی؟
  تنها به خاطر گفتن یک کلمه نمیتوان یکی را کلا از صفحه روزگار پاک کرد
  تنها دولتی که خود امام خامنه ای ازش نسبت به سایر دولتهای قبل راضیترن همین دولته
  این حرفه خنده داریه که بخاطر یه همچین موضوعی چنین کرد
  چرا از کاه کوه میسازید
  چرا شما در مورد کفر گویی های برخی(حاج محمود کریمی) اینقدر سختگیر نیستید
  چرا در این برهه که به فرموده امام خامنه ای حفظ وحدت از اوجب واجبات است شما چنین بگو مگوهایی راه می اندازید
  زیر این پست به چند سایت خبری اشاره کردید و آنها را پشتوانه صحت کلام خود میدانید
  اما آیا واقعا اینطور است؟(در مورد موضع گیری اینها در موضوعی که یک موقع نقل محافل بود ،”یک روز رهبر چگونه میگذرد” و بعد آن مطلبی که مبنی بر کذب بودن خبر از بیت صادر شد
  و در پایان میگویم : رفیق همراه شما در دوران اصلاحات که چوب حراج بر همه چی خورد دم از کفر گویی واین مسائل نکردید
  پس بعنوان یک رفیق شفیق میگویم
  اگر قرار است مطلبی بگذاریم خود مطلب را بگذاریم نه تفسیرمان از آن مطلب
  تفسیر را بسپاریم به اهلش
  اینطور نباشد که دوستی مان بشود دوستی خاله خرسه
  و این نکته را هم به خاطر داشته باشیم که منتظر با بصیرت باشیم که امام حسین را منتظرینش به شهادت رساندند
  یا علی

  • علي می‌گه:

   ……….و در پایان میگویم : رفیق همراه شما در دوران اصلاحات که چوب حراج بر همه چی خورد دم از کفر گویی واین مسائل نکردید…………………..

   چوب حراج برادر من در دولت امام زمان به همه چیز خورد که مثلا اصل ۴۴ قانون اساسی را تفسیر کردید ، اصلی که هر کودکی بخواند می فهمد که تفسیر بردار نیست به عبارتی به نام تفسیر ، زیرآب قانون اساسی را زدید و همانند بسیاری از اصول مترقی آن که یا اجرا نمی شوند یا با حکم حکومتی عوضش کرده اید چوب حراج به همه چیز زدید .
   در زمان اصلاحات نسبت به وضع کنونی از هر جهتی برتر بودیم بماند اینکه منافع بادآورده ی بسیاری در ان زمان به خطر افتاده بود و نسخه اش را پیچیدند .

 34. محمد حسن اصنعی می‌گه:

  آخه یکی نیست بگه آقای نویسنده که اتهام کفر به مومن می زنی !
  تو کارشناسی که نظر می دی ؟
  محض اطلاعتون این حرف که دکتر زده کاملا سند روایی داره منطق مداره و و فقط شیعه است که این نظرو داره تو مکاتب دنیا ! اسم خودتم گذاشتی بچه مسلمون !
  البته شاید شما جز عوام باشی که در غیر این صورت بردن آبروی مومن ، اتهام ، قضاوت ، و …. رو به پرونده اعمالت اضافه کردی خدا ببخشتت..

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   من نویسنده نیستم. یک عکاسم که از مذهب کم حالیم نیست!

   • ریحان می‌گه:

    میشه شما لطف کنی و سندش رو از فقه شیعه بیان کنی؟
    البته ببخشید ها این مساله اصلا فقهی نیست که بخواد تو فقه شیعه سند داشته باشه. بلکه این یک مساله کلامی – فلسفی هست.
    حالا اینش مهم نیست شما لطف کن و روایت رو بیار
    چون اطلاع داشتی گفتم

    • ریحان می‌گه:

     سلام ببخشید این پاسخ بالایی یه اشتباهی داشت اگه میشه این رو به جاش منتشر کنید

     میشه شما لطف کنی و سندش رو از شیعه بیان کنی؟
     شما لطف کن و روایت رو بیار

   • حسین می‌گه:

    پس تا فعر جهنم نرفتی فکری به حال بیسوادی و جرات احمقانه ات بکن

   • سمانه آشیانه می‌گه:

    سلام
    واقعا درک این صحبت اینقدر براتون سخته, وقتی این همه پیشرفت های علمی وجود داره ,چرا فکر میکنید با مغلطه کردن به اهداف پوچتون میرسید, بابا شما قوم بنی اسرائیل رو سفید کردید .

  • حسين می‌گه:

   ببینم هاله نور در سازمان ملل را چی می گی ؟
   فتح مریخ در برنامه ی ۲۰ ساله را چی ؟
   غنی سازی اورانیوم در زیر زمین یک خانه انهم توسط یک نوجوان دبیرستانی !
   و….
   خودتان را با دفاع از این فرد خراب نکنید .

 35. حسین می‌گه:

  سلام.
  فکر میکنم برداشت اشتباهی از حرف های این بنده خدا کردید!!
  تازه من متن سخنان رو توی دو تا سایت دیدم ولی با هم تفاوت داشت…………

 36. سلام علیکم، واقعاً چرا آقای احمی نژاد باید همچین حرقی بزنه؟ در بحث هایی اعتقادی هم آورده اند که حتی حضرات معصومین ( علیهم السلام ) هم همه ی صفات خداوند را دارا هستند بجز (خالقیت) و (لم یلد و لم یولد).

 37. اسماعیل می‌گه:

  متنی بسیار ساده انگارانه. یا « وقتی همه چیز را از دید ژورنالیستی ببینیم»؛ یا «وقتی تبلیغات کار خودش رو می‌کنه. حالا این که افتاده و همه دارن لگد میزنن تو هم بزن » و …

 38. رسول می‌گه:

  سلام
  اولا: حتی اگر این مطلب در این سیاق کلام اشتباه باشد باز هم ماها که فدایی رهبر هستیم نباید اینگونه مطالب را بزرگ کنیم!
  ثانیا : تیتر شما لایق رئیس جمهور ما نیست !انصافا!
  ثالثا : کدوم مسئول از اول انقلاب ما تا حالا اسم امام زمان و توحید …. آورده بود(با اینکه اکثرا روحانی بودند) که حالا بخواهیم با یه اشتباه ایشان رامتهم به کفر کنیم!
  رابعا: این تیتر انتخابی شما مصداق تهمت و توهین به شخصی است که به قول آقا ؛ آرمانهای انقلاب را در جامعه ما زنده کردن!

  • فدائی رهبر می‌گه:

   این اشتباه اشتباه کوچکی نیست.
   زئیس جمهوری که رابراه سوژه میده دست مردم که دیگه مفت نمی ارزه؛ حالا هرچی خدمت کرده باشه ، داره خودشو خرابتر میکنه. آقا هم از اون زمان احمدی نژاد دفاع کردن. حال هرکسی ملاک است.مگه نبودن کسایی مثل هاشمی……
   ما هم دلمون برای رئیس جمهور ۲ سال پیش تنگ شده. .
   خدا دو سال دیگه رو به خیر کنه

  • رامين می‌گه:

   ظاهرا شما فکر می کنید هر کسی اسم از توحید و امام زمان ببرد آدم حسابی است ! نه برادر در اسلام ملاک عمل است و نه حرف دست کم می توانی سوره ی ماعون را بخوانی و ببینی که از دید قرآن به چه کسانی بی دین گفته می شود . آمار فقر و فساد و فحشا و اعتیاد و ایدز و … را بخوان تا ببینی که در جهان در رده های آخر کشورهای عقب ماده قرار داریم . قبول نداری اگر دستتان به دهنتان می رسد یک سفر به یکی از کشورهای دست پایین اروپایی داشته باشید تا ببینید ما در چه فلاکتی زندگی می کنیم .

 39. همان که می دانی می‌گه:

  .
  سلام خدمت برادر گرامی

  من چند سالی هست که به وبلاگ شما سرمیزنم
  کاش می شد این کامنت را به صورت خصوصی بذارم

  به عنوان برادر کوچکتر شما فکر میکنم بهتره اهل احتیاط باشیم و اگر در زمینه ای به یقین نرسیدیم، به آبروی دیگران لطمه نزنیم.
  که آبروی مومن از کعبه تقدسش بیشتر است و حق الناس، آن هم از نوع آبرو شوخی نیست.
  خصوصا امروزه که با نوشتن یک مطلب در اینترنت، صد ها نفر ممکن است شنونده تهمت یا غیبت ما باشند.

  من در زمینه معارف اسلامی اطلاعات ناچیزی دارم و در حد شما نیستم
  اما یک حدیث قدسی به مضمون یادم هست:


  «یابن آدم! أنا غنى لا أفتقر، أطعنى فیما أمرتک، أجعلک غنیا لا تفتقر…أنا حى لا أموت؛ أطعنى فیما أمرتک، أجعلک حیا لا تموت.أنا أقول للشى‏ء کن فیکون؛ أطعنى فیما أمرتک، تقول للشى‏ء کن فیکون»

  اى فرزند آدم، من بى‏نیازى هستم که هرگز فقیر نمى‏شوم، در آنچه که تو را امر کرده‏ام اطاعتم کن تا تو را طورى بى‏نیاز کنم، که هیچ گاه فقیر نشوى.
  … من زنده‏اى هستم که هرگز نمى‏میرم؛ مرا در آنچه به تو امر کرده‏ام اطاعت کن تا تو را زندگى اى بدهم که هرگز نمیرى. من [اگر اراده کنم که چیزى به وجود آید.] به هر چه بگویم ایجاد شو، فورا ایجاد مى‏شود؛ مرا در اوامرم اطاعت کن تا تو را نیز چنین کنم که به هر چه [که اراده کردى که به وجود بیاید] بگویى ایجاد شو، فورا ایجاد گردد.”

  شک ندارم شما شجاعت انجام کار درست را دارید
  موفقیت شما آرزوی ماست

  .

  • سپیده صبح می‌گه:

   بسم الله

   موافقم …
   مومن باید ورع داشته باشه(ورع براساس اطلاعات بنده یعنی احتمال بده که نکنه ای کار اشتباه باشه یا همون پرهیزگاری_این روایت هم اگه اشتباه نکنم از امام رضا علیه السلام هست)

   یاحق

 40. ملکوت کلیپ می‌گه:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  ملکوت کلیپ، بهشت اخلاقی عرفانی؛
  صوت
  تصویر
  حکایات
  لطایف
  مواعظ
  مکاشفات
  سیره عملی
  از علمای اخلاق و بزرگان عرفان اسلامی همچون :
  حضرت امام خمینی قدس سره
  حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی
  آیت الله العظمی قاضی ره
  آیت الله العظمی بهجت ره
  آیت الله العظمی عباس کاشانی ره
  آیت الله العظمی حق شناس ره
  آیت الله العظمی مصباح یزدی
  آیت الله العظمی مجتبی تهرانی
  آیت الله العظمی مرتضی تهرانی
  آیت الله العظمی مجتهدی ره
  و دیگر علما و بزرگان اخلاق و عرفان .
  یاران شتاب کنید…گویند قافله­ای در راه است که گنهکاران را در آن راهی نیست، آری گنهکاران را راهی نیست ،اما پشیمانان را می­پذیرند.
  “سید مرتضی آوینی”
  .:: هیچ شنیده­ای که مرغی اسیر،قفس را هم بر دارد وباخود ببرد؟ ::.
  ملکوت کلیپ، بهشت اخلاقی عرفانی : .:: MalakootClip.Ir ::.

 41. علی می‌گه:

  میشه مستند این حرف را هم بگذارید یا برام بفرستید
  ممنون

 42. فرزند انسان می‌گه:

  سلام
  بنده در اردوی ضیافت که به عنوان مستند ساز درش حضور داشتم با شما در حد ۵ دقیقه در کافه ضیافت آشنا شدم، و به همین جهت به وبلاگتون سر زدم.
  عارضم خدمتتون در بحث ارتقاء قطعی انسان به عنوان مربوب، و دخول و تسلطش در مرحله تکوین که از صفات رب بر شمرده می شود و نیازمند تلاش و طی مدارجی از جانب مربوب است، شهید مطهری بحث جالب و جدی ای مطرح کرده اند که برای مطالعه منبع مناسبی به نظر می رسد…
  در عین حال دوستمون سید حسن مبارز هم مطلب رو به اختصار بد توضیح ندادند.
  اما به نظرم اگر قرار است نسبت به سخنرانی اخیر رئیس جمهور اظهار نظری بشه بد نیست که به بحث ” دین رحمانی ” ای که سال ها پیش سروش مطرح کرد و اخیرا در جریان فتنه موسوی تاکید برش داشت و حالا از زبان جناب احمدی نژاد شنیده میشه انتقاد وارد کرد و این موضوع رو مورد بررسی قرار داد!!
  البته یکی از بزرگواران با پستی به نام “دین رحمانی” در وبلاگشون به نام “اویس” به این موضوع اشاره کردند(http://oveysgharani.blogfa.com)
  سپاس

 43. من کامنت‌ها رو نخونده بودم! ظاهرا زودتر از من هم این حدیث رو براتون گذاشته بودند!

  خب اشکال نداره که تکراری شد!!! اگه خواستید پست‌هاش رو هم بخونید جالبه

 44. فرزند انسان می‌گه:

  جسارتا این آقای ” همان که می دانی ” هم سندی ارائه کردند که به نظر باید برای دوستان بسیار قابل تامل باشه! و با آشنایی که از شما پیدا کردم شما نشون دادید که شجاعت سخت تر از این هاش رو هم داشتید، البته از این باب که شما بزرگوار فرمودید از مذهب کم حالیتون نیست این رو عرض کردم…
  سپاس از توجه شما

 45. روح اله می‌گه:

  آقایان قبل از حرف زدن یه کم مطالعه کنید. من دوران دبیرستان همین مطلب رو از یکی از مراجع تقلید پرسیدم و تایید کردند. ظاهرا در خود قران هم گفته شده ولی الان یادم رفته تو کدوم سوره بود
  ( از آیت اله مکارم شیرازی با واسطه سوال کردم )

 46. aduo می‌گه:

  تف بر غیرت من اگر ساکت بنشی
  تف بر غیرت من اگر ساکت بنشینم و بی تفاوت باشم

  تحصن چهل ساعته در بهشت زهرای (س) تهران

  قطعه ۵۳ ، ردیف ۱۴ ، شماره ۸۵

  از نماز صبح ۵ شنبه بیست و چهارم

  تا نماز عشاء جمعه بیست و پنجم شهریور نود

  تحصن چهل ساعته در بهشت زهرای (س) تهران

  قطعه ۵۳ ، ردیف ۱۴ ، شماره ۸۵

  از نماز صبح ۵ شنبه بیست و چهارم

  تا نماز عشاء جمعه بیست و پنجم شهریور نود

 47. روح الله می‌گه:

  برادر عزیز

  در امری که نمی دانید، اینقدر اصرار نکنید: این حدیث را حتما خوانده اید:
  عبدی اطعنی حتی اجعلک مثلی انا حی لا اموت
  اجعلک حیا لاتموت و انا اقول للاشیاءکن فیکون و انت تقول للاشیاء کن فیکون

  خداوند عاقبت ما را ختم به خیر کند.

 48. امیر حسین می‌گه:

  سلام
  قبل از هر چیزی بزارید بگم که سوء تفاهمی پیش نیاد یه وقتی :
  ۱- بنده از مشایی ملعون بیزارم و او رو از مبانی اصلی دین اسلام منحرف میدونم!
  ۲- برای احمدی نژاد احترام قائلم اما دیگه مهری از اون در دلم نیست! قدیم تر ها بود اما امروز فقط به عنوان یک کسی که خدماتی داشته برای من محترمه! همین و بس!
  ۳- حس کردم سوء تفاهمی شده بین برداشت های آقا سید و حرف دکتر به همین دلیل هم نظر دادم!

  فکر میکنم کمی زود قضاوت کردید
  تو طرح ولایت زیر نظر علامه مصباح یه استادی داشتیم به نام حاج آقا هاشمی که شاگرد علامه هستند خداشناسی فلسفی درس میدادن به ما!
  خلاصه اینکه چند تا نکته ی کلی رو میگم بعد میرم سر حرف دکتر!
  تفاوت مخلوق با خالق در تفاوت ذاته یعنی مخلوق در ذات نیازمند خالقه و ذات مخلوق عین نیاز به خالقه!(طبق قانون علیت)
  در مورد انسان هم همینه ، انسان خدا نیست چون عین فقر نسبت به خداست اما میتونه صفات خدا رو داشته باشه چون هر معلولی در مرتبه ی پایین تری از صفات علتش رو داراست!!
  داستان اینجا بود که خداوند مقرر کرد که خلیفه ای بر روی زمین قرار بده ، قرعه به نام انسان افتاد ؛ ملائکه عرضه داشتند که خدایا این انسان با این ویژگی ها فساد می کنه روی زمین، خداوند فرمود من چیزی میدونم که شماها نمیدونید!! در جای دیگه ای خداوند فرمود که ما اسماء الهی رو به انسان آموزش دادیم! و به گفته ی علما راز تفاوت انسان با دیگر مخلوقات در اصل ظرفیت دانستن این اسماء الهیه . . .
  هر اسمی از این اسماء برای یه کاریه ؛ انسان با تقویت روحش و تبدیل شدن به عقل محض میتونه از این اسماء استفاده کنه یعنی تازه وقتی که مومن شد و ایمان آورد راه استفاده از اسماء رو یاد میگیره! فرق ملائکه با انسان چیه؟! ملائکه عقل محض اند و بنا به عقل هم خالقشون رو پرستش می کنند و تخلف نمی کنند و شهوت هم ندارند اما انسان هم شهوت داره و هم عقل! راز سعادت بزرگان هم رسیدن به مقام عقل محض بودنه . . . ائمه چرا گناه نمی کردن؟ چون به ماهیت واقعی گناه آشنا بودن ، علم خدادادی بود، شهوت درونشون جایی نداشت! عقل محض بودند . . . عقل چی میگه؟ میگه وقتی میدونی فلان کار اثر بدی داره خب عقلانیه که انجامش ندی! اما ماها شهوتمون نمیزاره به حرف عقلمون گوش بدیم!! یعنی عقل میره تو درجه دوم برای ماها در حالی که امام موسی کاظم(ع) به هشام ابن حکم (یکی از شاگردانشون) فرمودند که خداوند برای انسان دو حجت قرار داد یکی حجت ظاهر و دیگری حجت باطن که حجت ظاهر پیامبران و ائمه و حجب باطن عقل است!
  داستان تا اینجا معلومه؟
  خب! حالا یک انسانی که عین فقر نیبت به خداوند است با تقویت روح و سرکوب شهوت و نفس و هوی به مقام عقل محض بودن میرسد(طبق فقه شیعه معتقدیم که راه عصمت بسته نیست!) بعد از رسیدن به عقلانیت سمت گناه نمی رود و در نتیجه صفات خدا در وی تجلی پیدا می کند آن زمان به اذن خدا و بنا به قضای الهی می تواند در عالم دخل و تصرف کند!(مرده زنده کند ، طی الارض داشته باشد و . . .)
  حدیث قدسی داریم (منبعش یادم نیست! اما تو کتاب معارف دبیرستان بود فکر کنم) که ای فرزند آدم من به هر چیزی میگویم بشو می شود تو هم مرا اطاعت کن تا قدرتی به تو بدهم که به هر چیزی که گفتی بشو بشود!
  حالا اونی که اطاعت خدا رو میکنه(با هوی و هوسش در مبارزه هستش و جهاد نفس میکنه) و بر این موضوع هم پا فشاری داره و به خطا و اشتباه نمی افته دیگه عجیب نیست که تجلی صفات خدا باشه!
  اما خب در مورد خالق بودن خدا . . ..
  این جزو ذات خداست ؛ انسان هر چقدر هم بالا بره باز به مرحله ی خلق نمیرسه چون هر چیزی که بسازه جعل از روی مخلوقات خداست ! یه چیزی تو مایه های کپی برابر اصله!! اما خود اون چیز نیست!
  الان انسان شبیه سازی میکنند اما خلق نمی کنند در اصل اون خداست که خالقه نه انسان!

  حالا در مورد حرف دکتر
  ایشون گفته که “انسان تنها قدرت دستیابی به ذات خداوند را ندارد و الا همه آنچه خداوند خلق کرده، انسان هم می تواند خلق کند ”
  خب کجای حرف ایراد داره؟! درسته دیگه اگر انسان بتونه به ذات خدا برسه که خودش میشه خدا!! و چون هر گز نمیتونه برسه به این ذات و همیشه طبق قانون علیت در عین فقر نسبت به خداست پس نمیتونه به ذات برسه خالق بشه و هر آنچه خدا خلق میکند او نیز خلق بکند!!
  انسان در همه چیز میتونه شبیه خدا بشه جز در ذات! ضمنا تاکید بر روی شبیه شدنه نه خود خدا شدن! همش یه نوعی جعله!
  پس با توجه به این توضیحات :
  ۱- دکتر خون به جگرمون کرده شماها با تعابیر مختلف تکفیرش نکنید اونم نا حق !
  ۲- اطلاعات دینیتون رو بلا ببرید لطفا!
  ۳- حالا درسته رئیس دفتر طرف مورد داره اونم خیلی شدید اما قرار نیست دیگه این بنده خدا هر حرفی زد بشینید دنبال ایراد باشید توش! آخرش چی؟!
  ۴- بابا آقا فرمان دادند دیگه رسما (در دیدار با خبرگان) که باید دنبال معرفی کردن ولایت فقیه به عنوان نظام جایگزین باشیم! لیبرال دموکراسی دیگه فاتحش خونده شده! بوی الرحمنش بلنده!!
  ۵- صلوات!

  • كريم می‌گه:

   عجب !
   جناب دکتر بفرمایند قرآن خلق کنند ببینیم چگونه می توانند .

   البته بگذریم که سخنان ایشان که در این چند ساله گفته اند از باب بی اعتباری و دروغ نعوذ بالله در حد معجزه است کمتر بشری می تواند به این اندازه دروغ بگوید .

  • ali می‌گه:

   …..بابا آقا فرمان دادند دیگه رسما (در دیدار با خبرگان) که باید دنبال معرفی کردن ولایت فقیه به عنوان نظام جایگزین باشیم! لیبرال دموکراسی دیگه فاتحش خونده شده! بوی الرحمنش بلنده!!……

   شما مثل اینکه اخبار را نگاه نمی کنید تا آنجا که ما اطلاع داریم ولایت صدام در عراق ، ولایت حسنی مبارک در مصر ولایت بن علی در تونس ، ولایت علی عبدا … در یمن ، ولایت قذافی در لیبی به پایان رسید و به یاری خدا در آینده ی نزدیک ولایت بشار اسد جنایتکار نیز به پایان می رسد و از قضا بر خلاف تصور شما مردم این کشورها به دنبال آزادی سیاسی ، رفاه افتصادی ، آزادی عقیده ، دخالت دادن مردم در امور کشور و … هستند و از هر چه ولایت مادام العمر با قدرت مطلقه ی بدون نظارت بیزارند .

 49. گاواردين می‌گه:

  اقا سید سلام. این چرت و پرتا چیه ردیف کردی بر علیه دکتر.خودتو جمع کن بابا.جو گیر شدی باز؟برا خودت حکم تکفیر صادر میکنه؟

  تا اونجا که ما میدونیم شما هنر خوندید نه فلسفه یا فقه.بقیه فقها نظر نمیدن حالا یه عکاس اومده برا ما میگه خادم ملت ،‌دست راست رهبری کافره.
  این نوای سایتت دقیقاً برا خودته نه برای دکتر

  وقتی منصور ارضی گنده بچه هیئتیا با این سعید حداد اینجوری حرف بزنند از یه عکاس انتظاری نیست.

 50. باران می‌گه:

  سلام. من قصد دفاع از کسی رو ندارم. اما هر انسانی امکان خطا دارد. هر انسانی … غیر از امام معصوم -علیهم السلام-. من این سخن ایشان را فقط شنیدم. و از طرفی در روایات مختلف داریم که پوشیدن عیب، خصلت انسان های متقی است آن هم عیبی که بزرگ کردن آن صدمه ای بزرگ به پیکر اسلام و وحدت جامعه اسلامی و ایجاد اغتشاش در بین مسمانان و کشتن جمعی از افراد بی گناه است. لطفا اگر به این مسائل نمی اندیشید، به عواقب کارتان توجه کنید. این دوره نیز در شرف تمام شدن است و روسیاهی اش برای کسانی است که اشتباه کردند، چه جناب رئیس جمهور، چه شما و ما!!!!!!! خدا عاقبت همه ما را به خیر کند. دوره ای سراسر تهمت و غیبت …. و خداوند در قران کریم چه صریح می فرماید: ویل للمکذبین… به خود بیاییم و دنیا و آخرتمان را فدای دنیاطلبی یا خودخواهی خودمان نکنیم. موید باشید و بصیر. خدانگهدار

 51. رئوف زماني می‌گه:

  فقط همین یک حرکت…. 🙂

 52. مصطفی حسامی می‌گه:

  سلام دوست عزیز

  مشابه این جملات در آثار عرفایی مثل امام خمینی هم یافت می شود. انسان کامل ترین تجلی خدا است. خدا در انسان تجلی تام پیدا می کند و انسان نیز می تواند با انقطاع از نفس در خدا فانی شود. انسان مظهر اسماء خدا است و خدا انسان را بر صورت خویش آفریده است. عرفا به مجاز می گویند که خدا هر گاه خودش را می خواهد ببیند در آیینه ی انسان نظر می کند. تحقق ولایت خدا بر روی زمین از مجرای اولیاء خدا صورت می گیرد و خدا بر روی زمین هیچ کاری را بی واسطه و مستقیم انجام نمی دهد.
  این اظهارنظرهای رئیس جمهور به خاطر آشنایی ایشان با عرفان اسلامی است. بهتر است آن ها را با حسن ظن تفسیر کنیم و به این بنده ی خالص خدا از روی ناآگاهی و تندروی انگ کفرگویی نزنیم.

  موفق باشید.

 53. سلام داداش
  تورو خدا اینقدر وزد قضاوت نکنید . اینقدر زود حکم نکنید یکنفر کفر گفته یا کافر شده …
  احمدی نژاد رو با مشایی قاطی نکنید .
  این حرفی که دکتر گفته رو جابربن حیان اثبات کرده و گفته : انسان می تونه مخلوقاتی رو که خدا آفریده بسازه ، ولی دوتا فرق هست . یکی این که انسان خودش مخلوقه ولی خدا خالقه و دومی اینه که انسان مرحله به مرحله یه چیز رو میسازه ولی خدا اراده کنه ساخته میشه .
  یه خورده چشممونو باز کنیم . حدود چهار ماهه دوست و دشمن و خودی و خارجی و داخلی و خواص بی بصیرت و یا با بصیرت منفی و در و دیوار و غیره و غیره دارن به احمدی نژاد حمله می کنن ولی رهبر پشت سرش ایستاد و از ایشون دفاع کرد . نمی گم بی عیبه ولی اگه ما ادعامون میشه رهبرمون آقا سید علیست پس باید تبعیت کنیم از ایشون . تا جایی که ایشون میگه دولت خوبه ما نباید ازش جلو بزنیم .
  اگه امکانش هست این پست و بردار . این یه در خواسته از طرف یه همسنگر
  اللهم عجل لولیک الفرج

 54. ...... می‌گه:

  فرقی نمی کنه که
  ایشون از چپ انحراف کردن، بعضی ها از راست
  ایشون یه چیزی تو این مایه ها گفتن. بعضی ها هم یه چیزی توی مایه های نائب بر حق، نماینده امام عصر، آنکه بعد از امام عصر … و غیره و غیره که زیاد اند

 55. زهرا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی موفقیت در تمام سطوح زندگی برای شما
  یادآور می شوم که یا مسلمان هستیم و یا نیستیم
  یا پیرو سید علی و ولایت هستیم یا نیستیم
  اگر مسلمانیم و پیرو ولایت پس اینهمه عقب گرد از دستورات رهبری و یا جلو جلو رفتنها یعنی چه اگر نیستیم هم که این همه ادعا برای چه
  پروا داشته باشیم از هتک حرمت دیگران که روزی هم ما به وسیله چوب دیگری تو سری نخوریم
  آخر رسم دنیا بر این است
  هرمت نگاه داشتن آبروی مسلمان واجب است و هر گاه واجبی را زیر پا گذاشتیم باید منتظر باشیم جایی زیر پا گذاشته شویم .
  پناه بر خدا
  آبروی یک مسلمان آب جو نیست پس در حفظش بکوشیم تا خدا نیز آبروی ما را نگاه دارد و گناهان ما را ببخشاید و بهترین مصداق برای این حرفم را در سوره نور آیه ۲۲ دیدم و برایم درس عبرتی شد که هیچگاه به قهر با دیگران برخورد نکنم و خدا را شاکرم از اینکه بیدارم کرد قبل از اینکه گرفتار بدی بیشتر شوم.
  اللهم عجل لولیک الفرج
  متشکرم

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   آبروی اسلام و مخصوصاً شیعه هم آب‏جو نیست که کسی وقتی از فلسفه و منطق و عرفان اسلامی چیزی نمیداند در دست بگیرد و چیزی بهم ببافد!!!

   • حسین می‌گه:

    عجب گستاخی
    لااقل برو پیش این آقای جوادی این مشاله رو بپرس مزخرفات ذهنی جنابعالی نشد که اسلام
    بدبختی امثال شما اینه که چون اسمتون مسلمان هست شدید عین اسلام سر امام میبرید برای قرب به خدا

 56. محمد می‌گه:

  آقای خبرنگار ببین برای چندمین بار است که صحبت های رئیس جمهور را سانسور و هر چه دلشان خواست گفتند پس خواهشمن است به اراجیف برخی آقایان و سایت توجه نکنید شما که آزادی بیان پیدا کردید و به جای انتقاد تخریب پیش گرفتید برای شما متاسفم لطفا اخبار درست و سخنرانی کامل را ابتدا از سایت ریاست جمهوری بخوانید بعد مثل خاله زنکهای دهن بین بنویسید.لطفا نظر مرا در سایت بنویسید.

 57. نرگس می‌گه:

  سلام
  خداقوت
  این حرف در فلسفه اسلامی هیچ ایرادی نداره برادر
  انسان می تواند به خداوندگاری برسد
  حرفی کاملا فلسفیست
  بهتر با مطالعه ایراد بگیریم
  بنده هم به شدت از همنشینی ایشان با مشایی ناراتم ولی بگذارید منصفانه نقد کنیم

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   ایشون فیلسوفند؟ یا دکترای شهرسازی؟!!!

  • كامران می‌گه:

   والا ما که به هر چیز این بنده ی خدا نگاه می کنیم هیچ چیزی ندارد که دل آدم به آن خوش باشد :
   نخست اینکه در دروغ گویی و آمار بافی که هیچکسی به پایش نمی رسد .
   دوم اینکه شعارش عدالت بود و آوردن نفت بر سفره ی مردم و مبارزه با فساد اقتصادی آن وقت صندوق ذخیره ی ارزی را جارو کشیده تمام شد ، صدها میلیارد دلار پول نفت در این جند سال معلوم نیست کجا رفت ، صنایع همه ورشکست شدند ، کشاورزی به لطف صفر کردن تعرفه ی واردات کشاورزی و واردات بی رویه در حال نابودی است ، بیکاری که بیداد می کند ، تورم که روزانه بالا می رود و از همه مهمتر پرونده ی فساد مالی معاون اولش کماکان در قوه ی قضاییه خاک می خورد که پرونده ی اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در دولت ایشان رو شده است .
   سوم اینکه در سخنانش ادب را رعایت نمی کند که اصلا در شان یک مقام کشوری نیست .
   چهارم اینکه دارای روحیه ی دیکتاتوری است و هیچ ارزشی برای مصوبات مجلس قایل نیست و آنها را اجرا نمی کند .
   پنچم اینکه از نظر چهره هم که تعریفی ندارد ( با پوزش از محضر خداوند )
   ششم اینکه هر وقت در سازمان ملل سخنرانی می کند سالن خالی می شود !

 58. راه دیگر می‌گه:

  باسلام
  فقط برای شما به خاطر این تیتر زشت و شرم آور متاسفم.
  وقتی انسان علمش به برخی مسائل نمیرسد اینگونه دیگران را متهم می کند.

  باز هم برایتان متاسفم که تفکرتان با توکلی یکی شده چون او هم در الف همین مطلب را نوشته است.

 59. امیرحسن.ر می‌گه:

  برادر من ما برخی از صفات خداوند رو به ائمه هم نسبت میدیم…

 60. وارث می‌گه:

  سلام
  امروز اومدم به وبتون پس این عکس و متنش برام جدیده توی وب شما پس به جای پست آخر اینجا کامنت میذارم.
  به این دو تا آیه توجه کنید:
  یَسْئَلُهُ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ کُلَّ یَوْمٍ هُوَ فی‏ شَأْنٍ (۲۹) سوره الرحمن
  وَ إِذْ قالَ رَبُّکَ لِلْمَلائِکَهِ إِنِّی جاعِلٌ فِی الْأَرْضِ خَلیفَهً قالُوا أَ تَجْعَلُ فیها مَنْ یُفْسِدُ فیها وَ یَسْفِکُ الدِّماءَ وَ نَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِکَ وَ نُقَدِّسُ لَکَ قالَ إِنِّی أَعْلَمُ ما لا تَعْلَمُونَ (۳۰) سوره بقره
  معنی و تفسیرش رو هم نمینویسم تا خودتون برید دنبالش
  ولی اگه شبه همین حرفهای بالا رو یه عالمی میفرمودن کسی بهشون نسبت کفر نمیداد
  ولی چون حاج محمود گفتن باید بگیم که کفره و جریان انحرافی و این جور چیزها
  گاهی هم لازمه که ببینیم مخاطبان سخن در اون محفل چه افرادی بودن بعد نتیجه گیری کنیم از حرف.
  یه مقدار هم به صحبتهای امام خامنه ای دقت کنیم که نسبت به حمایت از دولت چی فرمودن و خودمون ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن نریزیم.
  مهم نیست که دوست داریم حاج محمود رو یا دوست نداریم. مهم اینه که به عنوان شخص دوم مملکت باید ازشون حمایت کنیم مادامی که امام خامنه ای ازشون حمایت میکنن.
  من همیشه نظراتم مثبت بود نسبت به سایت شما ولی به عنوان یه همسنگر بر خودم لازم میدیدم که این نکات رو یادآوری کنم به شما تا خودمون با دست خودمون خون به دل رهبرمون نکنیم.
  موفق و موید باشید زیر سایه آقا امام زمان و در رکاب امام خامنه ای

  • یگانه سادات می‌گه:

   دوست بزرگوار کسی دنبال تخریب دکتر نیست ما به احترام نظر رهبر تا الان سکوت کردیم اما نباید این سکوت ما وسیله ای برای سوء استفاده باشه مردم با کسی شوخی ندارن ایشون کدوم از کارارو که قولشو داد انجام داد
   اما این موارد که یه گوشه ای از ۱۰۰ تا موارد هست رو تو زمان ریاست جمهوری قبل و فعلی داره انجام میشه
   ۱- جریان انحرافی با سه حلقه ( مشایی – بقایی – رحیمی)
   ۲_ طبق صحبت های مشایی در مورد امام زمان رواج فرقه حجتیه در ایران
   ۳- اختلاس ۳۰۰میلیاردی
   ۴-و………..

   اینا مواردی هست که مردم میدونن خیلیاش رسانه ای نشد

   اما بازم سکوت کردیم کسی چیزی نگفت
   یاران مشایی اومدن خاتون رو راه اندازی کردن واسه اینکه به امثال من که چادری هستن توهین کنن

   گفتن نباید جلوی بد حجابی گرفته شه و مخالف گشت ارشاد بودن اینا یعنی چی؟؟؟؟؟

   مردم که عاشق چشم و ابروی کسی نیستن

 61. نردبانی تا خدا می‌گه:

  فقط جهت اطلاع ای برادر عزیز!!!!!!!!!!

  جابر بن حیان از شاگردان خاص(شاید بهترین) امام صادق(ع) هستند او می گوید که انسان قادر است هر آنچه خدا آفریده را بیافریند، فقط با این تفاوت که خداوند دفعه ای خلق می کند و انسان مرحله به مرحله و با داشتن وسایل خلق می کند.

  این حدیث قدسی در کتاب آیت الله مصباح یزدی آمده:

  خداوند متعال در حدیث قدسی میفرماید: اى فرزند آدم! من به هر چه خواهم مى‌گویم: «باش»، پس مى‌شود، مرا در آن چه امر کرده‌ام اطاعت کن تا تو را چنین سازم که به هر چه بخواهى، بگویى: «باش» پس بشود.

  منبع: کتاب “به سوی خود سازی”مولف: استاد مصباح یزدی, ص ۱۸۳

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   من کلا مشکلم با حرف احمدی نژاد توی اینه که ایشون از فلسفه چیزی نمیدونه وحتی اثبات هم نمیتونه بکنه.
   در روایات داریم که انسان کامل فقط میتونه به خلقت دست پیدا کنه. یعنی معصومین …

 62. به نام خدا
  آیا نفس سراسر مست و مغرور شما،
  به شما اجازه می‌دهد
  که پس از این همه پاسخ آشکار دلسوزان نظام اسلامی
  به تهمت ناروای‌تان،
  حداقل برای درخواست بخشش از خالق هستی مان،
  در زیر تیتر سراسر جذابتان؛ برای دشمنان خدا و پیروانش،
  یک خط به اظهار پشیمانی بپردازید؟!!!
  بعید است، از این نفس سرکش و خودخواه!
  خیلی‌ها فکر می‌کنند که آن‌ها اسلام را حفظ نموده‌اند،
  اما نمی‌دانند که نان از بغل اسلام می‌خورند!

 63. امیر می‌گه:

  به بچه های دفتر رئیس جمهور سلام برسون …

 64. محمدمحمودی می‌گه:

  آقا سید،گیریم من آدم بی بصیرت،خداییش یک تحلیل و نقد اساسی می کردی و برای نقدت دلیل هم می آوردی،مثلاً من میگم خدا در قرآن گفته انسان نماینده خدا در زمین است،این یعنی چی؟،یا پروژه ی هارپ را برای شما مثال می آورم،اون جاهایی رئیس جمهور را نقد کنیم که تیر به جریان انحرافی اصابت کنه نه به دستاوردهای علمی و گفتمان احیای تمدن اسلامی و به هر صورتی این گفتمان را مخدوش کنیم،شاید شما در حوزه ی فرهنگی فعالیت می کنی این یه مورد از دستتون در رفته،اگر به این نتیجه رسیدید که اشتباه کردید،عذر خواهی کنید تا اینگونه بی بصیرتی های دیگر تکرار نشود

 65. TAMASHACHI می‌گه:

  AGHAYAN KODAMETAN SAVAD VA ELMESHO DARID KE INJORI TAFSIR MIKONID, GHEZAVAT MIKONID, TAKFIR MIKONID VA HEMAYAT MIKONID. BEHTAR NIST BEJAYE IN KARHA KAMI KHODEMONO VAKAVI KONIM KE KHODEMON CHIKAREIMO TO IN DONYA CHIKAR KARDIM?? A.S

 66. حسین می‌گه:

  آقای بیسواد یکم زحمت بکش برو یه نگاهی به دیدگاه فلسفی شیعه بیانداز و الکی نسبت کفر نده
  میگن یک فیلسوفی قایل به وحدت وجود بود طلبه ای می ره خونش کارش داشت این فیلسوف هم داشت شام می خورد بهش تعارف می کنه (طلبه به خاطر وحدت وجودی بودن استاد ایشون را کافر و نجس میدونسته) طلبه برمیگرده میگه آخر شماها خر را هم به چشم خدا نگاه میکنید میگه نگران نباش ترا به چشم خر هم نمی بینم بیا شامت را بخور

 67. وحید می‌گه:

  سلام
  برادر مسلمان مطلب قدیمی هست شاید دیگه فراموش شده نیاز به پاسخگویی هم نباشه
  فقط حیفم اومد این مطالب رو ننویسم
  منتها قصدم دفاع از احمدی نژاد یا رد کردنش نیست. حرفیه که برداشت نادرست شده
  یه سری کامتها رو خوندم
  اولاً اینکه دیدم شما هم قبول دارید که انسان کامل و معصوم می تونه به صفات خلاقیت خدا دست پیدا کنه
  این بنده خدا هم نگفته که انسان کامل نه و انسان معمولی
  دوماً اینکه اگر هم که فرموده باشه انسان معمولی هم بجاست
  متأسفانه شما رسیدن به مقام انسان کامل و معصوم رو دست نیافتنی می دونید
  چیزی که پیامبران و ائمه معصوم ما برای اون برانگیخته شدن
  اینکه جایگاه والای انسانی رو نشون بدن
  اینکه انسان تا کجا میشه پیش برده
  اینکه بگن ما به این مرحله رسیدیم شما هم بالا بیایید به مقام انسان کامل برسید
  اگر که نمی شد به مقامات امامان معصوم که همون مصداق کامل انسان کامل هستند رسید پیشوا بودن و الگو بودن آنها هم نقض میشد
  اگر که دست و پای ما بسته بود میفرمودن که بالا بیایید با عقل سازگار نبود
  دوستون دارم برادر مسلمان

 68. س می‌گه:

  سلام یه سوال عمارنامه همون عکاس مسلمونه یا عکاس مسلمون همون عمارنامه!

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.