header site akkasmosalman.ir

اسفندیار؛ مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان!

بسم الله.
مدتها بود دوست داشتم این عکسی که سالهای گذشته از این آقا گرفتم رو به نمایش بگذارم، اما همیشه چیزی مثل زنگ در گوشم هشدار میداد و یاد جمله معنادار امام خامنه ای می افتادم که میفرمودند مسائل را اصلی و فرعی کنید.
اما امروز وقتی یاد این می افتم که روزی به خاطر عشق به ولایت و رئیس جمهور ولایی قرار بود این آقا که نامش اسفندیار رحیم مشایی است زیر برگه اشتغال من بعنوان عکاس نهاد ریاست جمهوری را امضاء کند و بخاطر همین عشقم به ولایت به من لقب عکاس خطرناک را داد و نسخه مرا پیچاند، و الحمدلله پایم از نهاد ریاست جمهوری بریده شد، آنقدر به خطرناک بودن خودم افتخار میکنم که حد و حصر ندارد.
آری آقای مشایی شانس آوردی که این عکاس خطرناک، غلام زرخرید تو مثل خیلی از بچه مذهبی های ساده نشد و نان حلال به سر سفره خانواده ام بردم و حالا مباهاتم این است که لقمه زن و فرزندم از دولا و راست شدن جلوی توی یک لاقبای ضدولایت که آئینه دق برای ما شدی نیست.
دلم برای رهبر عزیزمان میسوزد که از همان روزی که اسمت در دولت نهم بعنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی آمد میدانست چه عواقب و حواشی ای برای دولت مردمی احمدی نژاد خواهی ساخت. قبل تر و بعدتر امام خامنه ای میدانست که حضور تو به صلاح و مصلحت دولت و احمدی نژاد نیست، اما خدا میداند با چه ورد و طلسمی بسیاری از امور دولت را از دست رئیس جمهور مکتبی گرفتی و سعی به انداختن فاصله میان رئیس دولت و رهبری کردی. همه اینها را میتوان از سابقه درخشانت فهمید.
دوست نداشتم در موردت چیزی بنویسم. چون اهمیتی برای من نداشته و نداری.
اما امروز تو دانسته داری دست در درون لانه زنبور میکنی و با ساخت و پاخت جریان انحرافی در کشور برای خود آدم جمع میکنی. این روزها کجرویها و انحرافات تو و آدمهایت بیش از حد شده و پایتان را بیش از حد از گلیم خود دراز میکنید.
بی تعارف بگویم چوب خطتت پر شده است. آقای مشایی تو دیگر تمام شدی
باید تو و آدمهایت بساط و دفتر و دستکتان را از جمع کنید و به گوشه ای پناه ببرید، خواهشاً رئیس جمهور ولایی ما را تنها بگذارید …
امیدوارم مطلبم شخصی نشده باشد، البته اینروزها با این اتفاقات اخیر و در برابرش مواضع حکیمانه امام خامنه ای، همه خوب فهمیدند این آقا چه مکارانه درصدد فاصله اندازی بین دولت و رهبری است …

اسفندیار روئین تن! جناب آقای مشایی ما را به خیر تو امید نیست ، شَر مرسان …


موسی! به دولت ما عصا فکن / ماری خزیده است، بیا اژدها فکن
خوش خط و خال، قاپ عزیزی ربوده است / محمود را مدد بده، او را زپا فکن
یا حق


۸۵ دیدگاه به “اسفندیار؛ مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان!”

 1. سرباز علی می‌گه:

  وقتش رسیده تا همه چیز در موردش روشن بشه

 2. چه فرقی میکنه می‌گه:

  طلسم فکر میکنم درست باشه

 3. چه فرقی میکنه می‌گه:

  با توجه به دفعه ای که دیدمتون احساسم اینه که شما خیلی بچه مخلصی هستید. اما به نظرم این متن یه ذره بوی بغض شخصی میداد (شایدم من اشتباه میکنم). برادر من ورد و طلسم یعنی چه اخه؟!
  این از اون نگاههای بدجوره الان؟ (شیطنت بود)

 4. روان می‌گه:

  آقای مشایی این میز می رود دست به دست …

 5. تلنگرخانه می‌گه:

  چه قدر خوشحال می شوم و بغض هایی که راه گلویم را بسته کمی کنار می روند وقتی دوستانی چون شما را در اطراف خود می بینم.
  روزی که از جانبداری های بی جای جریان انحرافی از مشایی تبدیل به پشیمانی شود هرگز آنها را حلال نخواهم کرد مثل امروز… برخی مواقع دلم برای فتنه ۸۸ می سوزد که چه راحت نخ نما شدند و سوختند و نظاره می کنند که چه کارها که نمی توانستند بکنند و فرصت از دست دادند ولی شوق استکبار هم مشخص است که بی دردسر اهدافش را دنبال می کند!!!
  خدا قوت.

 6. چقدر خدا دوستتون داشته که مجبور نشدید هر روز از چهره مزورانه بعضی ها عکس بگیرید!
  سخنان امروز آقا عجیب فوق العاده بود:
  “تا زمانی‌که من زنده هستم و مسئولیت دارم، نخواهم گذاشت حرکت عظیم ملت ایران به‌سوی آرمان‌ها، ذره‌ای منحرف شود.”
  ما نیز تا زنده ایم نخواهیم گذاشت امر شما بر زمین بماند مولا جان!

 7. علیرضا می‌گه:

  سلام اخوی
  بابت متنت ممنون
  اما من دو تا سوال برام مطرحه که هرچی از عمر دولت آقای احمدی نژاد و حضور منحوس بعضی ها توی این دولت میگذره، این سوالها هم پررنگ تر میشه!
  ۱-چه کسی طرفدار آقای مشاییه ؟
  من هر چی بچه بسیجی دور و برم میبینم داره از این آقا بد میگه و همه هم میگن از سوابق ایشون کلی مطلب میدونن که هیچی نمیگن
  ۲-چرا آقای احمدی نژاد داره بر خلاف نظر آقا که همه میدونیم بدون دلیل و مصلحت نه کاری میکنن نه حرفی میزنن، با این آقا اسفندیار شما همکار میکنه ؟
  و تا کی میخواد به این روال ادامه بده ؟ آیا این عدم تبعیت از نظرات رهبری نیست ؟ آیا عدم تبعیت از رهبری دلیل بر ولایی نبودن یک فرد نیست ؟
  آقا تا کی باید بزرگواری و متانت به خرج بده و گند کاری های برخی آقایون رو جمع و جور کنه ؟
  به خدا اینا میخوان قضیه جام زهر امام رو برای آقا پیاده کنن
  به خدا اینا میخوان آقا رو دق بدن
  به خدا اینا….

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   باید بصیرت داشته باشیم و مواظب باشیم. اطاعات از رهبری در اینجا بهترین عمله

  • سهیل می‌گه:

   سلام جناب علیرضا
   اول اینکه باید عرض کنم برای من هم سوالی مطرحه: هرچی از عمر دولت احمدی نژاد میگذره، برای ما این سوال مطرح میشه که اصولاً چه کسی به ایشون رای داده؟؟ و جواب هم اینه که امثال شما!!!

   و به سوالی که پرسیدید هم پاسخی میدهم: آقای احمدی نژاد از اول هم با همین پروژه وارد عرصه ی سیاست ایران شده بود و موفق شد تصمیم گیرنده ی اصلی این نظام رو مجاب کنه که در انتخابات ازش حمایت کنه…. و حالا همه دارن نتیجه رو میبینن….
   ایشون و اطرافیانش همگی از یک دسته هستند و اگر همچنان مایلید مثل کبک سر خودتون رو زیر برف کنید، مختارید…..
   خنده داره که با دعا و شعر و … سعی دارید تلویحاً وانمود کنید احمدی نژاد با مشایی فرق داره!! یا احمدی نژاد یک آدم ولایی هست و ….

   البته چاره ای جز این هم ندارید.. چون خودتون هم متحیر هستید که توی وانفسای سیاست این مملکت، باید چشم و گوش خودتون رو ببندید و هر روز اسم یکی رو فریاد بزنید….

   چه بازیچه ای بهتر از شما؟؟ آقایان و حضرات دارن میلیاردی ثروت و آبروی این مردم رو به یغما می برن و افراد ساده ای مثل شما یک روز سنگ این رو به سینه میزنید، فرداش برای هدایتش دعا میکنید، پس فردا هم لعن و نفرینش میکنید…… شما را سرشت و اقبالی نکوتر از این نیست، چرا که دلتون آلوده شده….

   خدا به داد ملت ایران برسه.

 8. گوگولی می‌گه:

  برادر من ، ورد و طلسم چیه ؟ آقای احمدی نژاد از اولش فرمودن به احدی باج نمیدن ! حالا به نظر شما ایشون کار خطایی کرده که از مشایی بترسه ؟ آقای احمدی نژاد حتما به این بابا اعتقاد داره که ازش دفاع میکنه . این یعنی خود آقای رئیس جمهور هم یه جورایی … آره .

 9. بابک می‌گه:

  فعلا که اسفندیار کرده همتون را تو قوطی،
  انشالله هفت اردیبهشت به بعد در خدمتتون هستیم، می بینیم اون روزی را که مثل سبزهای لجنی تو خیابون دارید گریه می کنید، سبزها رفتند، قرمز ها هم می روند، سه رنگ ها می مانند

 10. رحمت می‌گه:

  این متن یعنی ناخواسته به هدف مشائیون نزدیک شدن!
  از ایشان حتی نباید به بدی هم یاد کرد، چرا که از همین به بدی یاد کردن ها مطرح می شود و توجیه می کند و شاید هم بعد ها خدای ناکرده ریاست کند…

  لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

 11. مسافر کربلا می‌گه:

  سلام برادر
  هم دم شما بایت این دو بیتی واقعا زیبا گرم هم دم رحیم که طبع دوبیتی و چهارپاره گویی شما رو باز کرد
  خدا دولت و حکومت اسلامی رو از شر زالوان و خائنین به خط امام و ولایت بری بگرداند بلند صلوات بفرست

 12. مشایی فکر کرده با کی طرفه!!!!!

  نکنه ایران با سنگال یا مجارستان اشتباه گرفته!!!

  بره یکی از این کشورها بهتره.

 13. خواهر می‌گه:

  اگر a=b و b=c باشدآنگاه a=c است.هاهاهاها

 14. رضا می‌گه:

  این قسمت از حرفهات خیلی جالب بود:
  “حالا مباهاتم این است که لقمه زن و فرزندم از دولا و راست شدن جلوی توی یک لاقبای ضدولایت نیست، بلکه لقمه زن و فرزندم از کوبیدن چماق و زنجیر بر سر هموطنانم در خیابانهای تهران تامین میشود.”

 15. چشم انتظار می‌گه:

  دراین عکس به جز اسی که جریان انحرافی دولته وتکلیفش تقریباپیش مردم وحزب اللهی هاروشنه . یکی دوتاعمارمی بینم که جایشان دردولت دکترخالیه : باقری لنکرانی والهام

 16. سوخته می‌گه:

  طرحهای ساده و دلنشین از شهدا
  حتما ببینید
  ارزش داره
  http://www.fanus.blogfa.com

 17. آنقدر به خطرناک بودن خودم افتخار میکنم که حد و حصر ندارد…

  ما هم به شما افتخار می کنیم برادر ، ما هم …

 18. عمارنامه می‌گه:

  سلام و درود
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی عمارنامه منتشر و در بسته فرهنگی عمارنامه به حدود ۱۰ هزار نفر از اعضا ارسال گردید.

  http://ammarname.ir/11/11/2639

  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه — ammrname.ir —- info@ammarname.ir

 19. طاها می‌گه:

  سلام

  برادر من چه طلسمی؟ چه جادویی؟ وقتی خود آقای احمدی نژاد میگه آقای مشایی یک انسان پاک و مومن و فداکار هستند ما دیگه چی میتونیم بگیم؟ واقعا” این تعریف و تمجید جای تأمل بسیار زیادی داره!!!
  مطمئنا” ماجرای درخواست رهبری درمورد کنار گذاشتن ایشان از معاونت رییس جمهور را یادتونه.

 20. غزل می‌گه:

  متن بسیار باحالی نوشتین واقعا که حرف دل ما بوده و هست… وقتی این مطلبو خوندم انگار بهتر از قبل نفس میکشم آخه این حرفا تو گلوم گیر کرده بود می ترسیدم اگه به زبون بیارم عده ای بگن وحدت خدشه دار میشه!!

 21. ali می‌گه:

  hamin ke be goh khori oftadid base.dorooz dige ……….. roo mishe che ….. boode………. ……. …. ….. …… ahmadinejado mashai.basijie adamkosh….kheilli khoobe mibinam in ahmadinejadam …… behetoon.hala ……….. ….. ………. jalad gandesh dar biad che mikonid!

 22. بنام خدا
  برادر عزیز نوشته شما فاقد منطق و سرشار از تنفر و کینه بود. چرا بیهوده به یک مومن تهمت می زنید؟. شما هیچ اعتقادی به خسنان رهبر عزیز انقلاب ندارید. ایشان بر چه اساس ضد ولایت فقیه است؟. عکاسی برای نهاد ریاست جمهوری افتخار بزرگی بود که نصیب شما نشد. تندروهایی ماندد شما بودند که در دهه۷۰و۸۰ خون به دل رهبری کردند. مشکل شما این است که در ایران عزیز نیستید و تنها خود و دوستانتان را می بینید. مردم اصلا دغدغه های شما را ندارند برادر. اینقدر بیهوده به یک مومن تهمت نزن. آن سایت عماریون هم که دست بالاترین را از پشت بسته است. واقعا تاسف میخورم که سخنان رهبر عزیز را فدای امیال شخصی عده ای از آقایان کرده اید. نمیدانم چرا آقا دولت را ولایتمدار می داند ولی شماها هرکس را که از دایره دولت خروج می کند را ولایتمدار می دانید. مشایی انسانی پاک و ارشمند و صد شرف دارد به بسیاری از این اصولگرانماهای احمق. ایشان خادم ملت و سرباز ولایت است. نیازی به تعریف و تایید امثال شما ندارد. متاسفم

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   من بدون اینکه بخوام به شما بی احترامی کنم عرض کنم یکمی بیشتر مطالعه کنید. یکمی “بصیرت” و آگاهی خودتون رو بالا ببرید.
   شاید یکمی شبیه این حقیر که سفرهایی با این آقایون دولتی به این طرف و آن طرف داشتم و با خلقیاتشون آشنا شدم یکمی هم شما متوجه بشید و بیشتر بدانید که از این آقایون که فقط تو روی رهبر خویش می ایستند آبی گرم نمیشه.
   نیگاه نکنید آقا به خاطر آرامش جو کشور و از طرفی جذب حداکثری و دفع حداقلی نخبگان و سیاسیون این گونه صحبت میکنند، به عمق ماجرا نگاه کنید و ژرف اندیش باشید. اصلا همین ماجرای اخیر را عزل وزیر اطلاعات را خبر دارید. خداییش همین یکی رو تحقیق کنید شاید به حرفهای من رسیدین. یا حق

  • حميد می‌گه:

   از میزان اهانتی که به همه مخالفان مشایی کرده اید و مخالفان او را اصولگرا نمای احمق خوانده اید معلوم می‌شود که بیشتر از یک عرق حمایت از دولت در کار شما هست. به نظر خودتان چیست؟

 23. مهدی مرادلو می‌گه:

  سلام

  خسته نباشید خداخیرتون بده .

 24. ویدئو کلوب می‌گه:

  کلیپ سکته – قسمت ۹
  موضوعات این هفته سکته
  حمایت از مردم لیبی
  عربستان ایران را تهدید می کند
  اسناد جدید ویکی لیکس
  صحبتهای روان و سلیس مسئول بخش فارسی صدای آمریکا
  شخصیت سکته ای این هفته……..
  لینک دانلود:http://videocloob.ir/post-151.aspx

 25. فهیمه سادات می‌گه:

  سلام:
  خوشحالم که می بنم خوبید و دارید فعالیت می کنید…البته ما خیلی عقبیم…شما اصلا چیزیتون نبود که بخواین خوب شید….بگذریم…در مورد آقای مشایی نمی تونم نظری بدم…که ممکنه هم تهمت باشه هم دروغ و هم غیبت…شما اونجایید اطلاعاتتون بیشتر از ماست…فاصله ی ما تا پایتخت زیاده…
  من یک بار دیگه هم اومدم نظر دادم…خوشحال می شم به وب بنده سر بزنید…و اگه لایق دونستید تبادل لینک کنیم…
  دلتون آروم
  یا حق

 26. عباس می‌گه:

  سلام فکر کنم این متنتون به خاطر دلخوریه رفتن از نهاد ریاست جمهوری باشه
  به نظرم شما باید صحبتهای چند روز اخیر رهبری رو ۲باره گوش کنید و مواظب باشید مثل حاج سعید حدادیان فتواهای صدمن یک غاز ندهید.
  یاعلی(ع)

  نان حلال به سر سفره خانواده ام بردم و حالا مباهاتم این است که لقمه زن و فرزندم از دولا و راست شدن جلوی توی یک لاقبای ضدولایت که آئینه دق برای ما شدی نیست
  اما خدا میداند با چه ورد و طلسمی بسیاری از امور دولت را از دست رئیس جمهور مکتبی گرفتی و سعی به انداختن ۰فاصله میان۰ رئیس دولت و رهبری کردی

  بنویسین ولی درست بگید ولی صحیح چیزی که فهمیدید درست است را بگید
  انتقاد حتما
  ایشون حتما اشکالاتی دارند اگر شما اشتباهات وحرفهای غلط از آقای مشایی دارید حتما برایم بفرستید البته به جز نظرش در مورد اسراییل که د اده بود دیگه چی ازش دیدید؟!

  • حميد می‌گه:

   این که احمدی نژاد در برابر آقا ایستاده و قهر کرده است خودش دلیل است که این که احمدی سابق نیست همان احمدی مدعی اول ولایت پذیری
   حالا که این متن را می‌نویسم او ۶ روز است که قهر کرده و رفته خانه‌شان چون قبول ندارد که آقا گفته اند باید مصلحی وزیر بماند
   سفر قم هم برای همین لغو شد و هزار چیز دیگر
   همه اینها حاصل هماهنگی با مشایی است

 27. عباس می‌گه:

  سلام فکر کنم این متنتون به خاطر دلخوریه رفتن از نهاد ریاست جمهوری باشه
  به نظرم شما باید صحبتهای چند روز اخیر رهبری رو ۲باره گوش کنید و مواظب باشید مثل حاج سعید حدادیان فتواهای صدمن یک غاز ندهید.
  یاعلی(ع)

  نان حلال به سر سفره خانواده ام بردم و حالا مباهاتم این است که لقمه زن و فرزندم از دولا و راست شدن جلوی توی یک لاقبای ضدولایت که آئینه دق برای ما شدی نیست
  اما خدا میداند با چه ورد و طلسمی بسیاری از امور دولت را از دست رئیس جمهور مکتبی گرفتی و سعی به انداختن ۰فاصله میان۰ رئیس دولت و رهبری کردی

  بنویسین ولی درست بگید ولی صحیح چیزی که فهمیدید درست است را بگید
  انتقاد حتما
  ایشون حتما اشکالاتی دارند اگر شما اشتباهات وحرفهای غلط از آقای مشایی دارید حتما برایم بفرستید البته به جز نظرش در مورد اسراییل که د اده بود دیگه چی ازش دیدید؟!
  برام برفستید

 28. رها می‌گه:

  سلام. به نظر من که جناب رئیس جمهور محترم یا به دلایلی که لابد واسه خودشون دلایل محکمیه، نمیخان ایشون رو کنار بذارن، یا یه جای دیگه ی کار می لنگه. وگرنه با این همه تاکیدات آقا، این همه سوتی دادنهای جناب مشایی، این همه… چرا باز کار می کنن باهاش، و تازه این همه هم دفاع از خرابکاریهای ایشون؟!!!!!
  یعنی ایشون اینقدر ارزش داره که آدم خودش رو در موضع تهمت قرار بده آخه؟!!

 29. محسم می‌گه:

  مشتی چه کار داری به ای آقا برو یه نمایشگاه عکس بزن تا بیاد ازت کلی عکس بخره ،باهت عکس یادگاری …..اینا

 30. فهیمه سادات می‌گه:

  ممنون از ای که سر زدید….خیلی خوشحال شدم..سایتتون رو لینک کردم با اجازه…سر خواهم زد.
  اون زمانی که توسط جلبکها مجروح شده بودید همسرتون اومدن و توی وبتون پستی گذاشتند که واقعا لذت بردم …مخصوصا هشدار آخریش..
  دشمنان بدانند که اگر از سرهای ما کوه ها بسازند هرگز در تاریخ نخواهند خواند سید علی را تنها گذاشتند…سلام من رو به خانوم برسونید.
  دلتون آروم

 31. محمد علی می‌گه:

  “خداوند ظالمین را به ظالمین مشغول می کند ”
  راستی مگر آقاتون در آن نماز جمعه ی ۸۸ نفرمودند افکار رییس دولت دهم به افکار ایشان نزدیک است حالا چطور شد افکار از هم دور شد ؟!
  بعد مگر مشایی یا محمود تقلبی چه قدرتی دارند که مقابل آقاتون وایسادن و هنوز محمود حاضر نیست حیدر خان رو توی جلسه ی هیئت دولت راه بده و اگه حیدر باشه اون نمی آد .
  راستی بر طبق کدام اصل قانون اساسی آقاتون در عزل و نصب وزرای دولت دخالت کردن ؟

 32. سبز می‌گه:

  برادر من با کمال معذرت اینهایی که نوشتی مزخرف بود ، طلسم یعنی چی ؟ شما وقتی از روابط قدرت و جناح های حاکم آگاه نیستین فکر می کنین طلسم یا جادو در کاره ! نه عزیز فکر کن چرا چند ساله سازمان بازرسی کشور از مفقود شدن میلیاردها دلار نفتی خبر میده ؟ چرا مجلس از قراردادهای نفتی بی خبره و الان چرا نفت زیر سایه ی شورای سه نفره ی منصوب رهبری قرار گرفت ؟!
  وقتی پاسخ اینها را فهمیدی اونوقت میفهمی که باند احمدی مشایی با تکیه به برخی سران سپاه که لوله های نفت را در دست دارند ( قرارداد بدون مناقصه ی پارس جنوبی و … ) به راحتی جلوی ولایتتون ایستادگی می کنن و حتی تا مرز بی اعتبار کردن ایشون پیش رفته اند .
  ولایت شما هم متوجه شده که بیش از این نمی تونه با این باند درگیر بشه زیرا باعث تضعیف بیش از پیش خودش میشه ، از طرف دیگه باند مشایی احمدی در پی جمع آوری حمایت جنبش سبز هستن جنبشی که بر ضد دیکتاتوری و ولایت مداری است و با این کارها یک جورایی دارن مقابل ولایت فقیه قد علم می کنن . دیدید که در باره ی اعتراض روز ۲۵ بهمن ۸۹ ، دولت هیچ واکنشی نشان نداد و به نوعی با سکوتش رضایت خود را نشان داد . پس می بینید که اوضاع خرابتر از اونی هست که شما فکر می کنین .

 33. دل شکسته می‌گه:

  هی برادر چه کنیم که محمود پشتش رو گرفته

 34. معلمی می‌گه:

  چه کار میشه کرد… جز دعا

 35. محمد 7D Conan می‌گه:

  باریک الله به بصیرتت شهاب جون
  مطلب زیر خوندنش خالی از لطف نیست که به نقل از
  سایت آقای مصباح یا همون مطهری زمانمون هست

  مصباح یزدی: تشکیلاتی فراماسونری در کشور درحال شکل گرفتن است
  عضو خبرگان رهبری گفت: خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا به حال اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند

  عضو خبرگان رهبری گفت: خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا به حال اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به نعمت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و جانشین شایسته‌اش گفت: امروز بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد و فعالیت‌های بسیار زیادی در نظام صورت گرفته و گاه باعث بهت جهانیان شده است، اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله بسیاری داریم.
  آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این‌که نواقص و مشکلاتی در این سه دهه باعث شده تا به اسلام ناب نرسیم ادامه داد: باید مسایل را به صورت ریشه‌ای حل کرد و مشکلات و نواقصی را که جلوی تحقق این امر را گرفته‌اند شناسایی و در جهت رفع آنها برآمد.
  وی با اشاره به وجود دومشکل در بعد شناخت و بینش گفت: به اسلام باید به عنوان یک مجموعه ارگانیک نظر کرد، یعنی بدانیم اسلام مجموعه‌ای است که اعضایش تأثیر و تأثر متقابل در یکدیگر دارند و همه اعضای آن زمینه رسیدن به هدف واحد را فراهم می‌کنند.
  علامه مصباح یزدی اولین مشکل را عدم این نوع بینش در کشور دانست و گفت: متأسفانه این نگرش که همه بخش‌های اسلام مانند پیکره واحدی است که تنها رشد در یک بخش نمی‌تواند راهگشا باشد، در کشور ما و دیگر کشورها جانیفتاده است.
  عضو خبرگان رهبری در توضیح مطلب فوق ادامه داد: این که می‌گوئیم اسلام جامع بوده و همه چیز از فرهنگ و اقتصاد گرفته تا حقوق و سیاست در آن وجود دارد، نه بدان معناست که هرکدام بخش مستقلی است، بلکه همه این بخش‌ها به هم پیوسته و در یکدیگر تأثیرگذارند.
  علامه مصباح یزدی با اشاره به اینکه هر بخش از اسلام دارای لایه‌های مختلف است، دومین مشکل را نگاه سطحی به اسلام دانست و اظهار داشت: اگر به لایه‌های عمیق آن توجه نکنیم چه بسا در درازمدت دین را از بین ببریم، چرا که نگاه سطحی به اسلام مانند درختی است که ریشه‌ای ندارد.
  رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه به عنوان نمونه به مسأله ولایت‌فقیه اشاره کرد و گفت: حتی در بین مسئولان نیز کسانی که واقعا ولایت‌فقیه را شناخته و بدان اعتقاد دارند کم‌اند و حتی عده‌ای معتقدند این‌که یک روحانی آن هم به حکم دین در رأس مسائل کشور قرار بگیرد، امری اشتباه است.
  وی افزود: با وجود این مشکلات، اگر هزار بار درباره حقوق زن تحقیق و اجتهاد کرده و مراجع هم نظر بدهند، ولی مسئولان کشور به آن اعتقاد نداشته باشند اصلا تصویب و اجرا نخواهد شد و حتی قوانینی بوده است که با رأی قاطع تصویب شده وشورای نگهبان نیز تأیید کرده، اما از آنجا که مطابق میل مجریان نبوده، متروک مانده است.
  علامه مصباح یزدی ادامه داد: پس مشخص می‌شود آنچه اهمیت دارد تقویت اعتقاد قلبی مردم و مسئولان به اسلام است که در این صورت حاضرند تا پای جان برای آن ایستادگی کنند.
  علامه مصباح یزدی با اشاره به لزوم فعالیت و تلاش در دو جهت فکری ادامه داد: اول آنکه اسلام به طور کامل در نظر گرفته شود و تجزیه نشود، چرا که اگر مثلا مسأله حقوق زن حل شود و دیگر بخش‌های اسلام اجرا نشود، اثری نخواهد بخشید و باز هم ضعف وجود خواهد داشت.
  عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اگر روزی مسئولینی بر سرکارآیند که در ابدی بودن احکام اسلام تشکیک کنند ـ همان‌گونه که در دوره‌ای چنین شد ـ اساس اسلام زیر سئوال می‌رود و جایی برای بحث‌هایی مانند حقوق زن در اسلام و غیره باقی نمی‌ماند.
  وی ادامه داد: دومین فعالیتی که باید صورت گیرد پی بردن به عمق اسلام و عقیده قلبی نسبت به آن به ویژه در مسائل اعتقادی، و عمل به اسلام است.
  آیت‌الله مصباح یزدی با هشدار به مسئولان گفت: امروزه در دورن جامعه ما تشکیلاتی فراماسونری در حال شکل گرفتن است، و همان‌طور که در دوران مشروطه، فراماسونری با شعار قرآن و اسلام پیش آمد، امروز نیز فراماسونری با شعارهای انقلاب و اسلام جلوه می‌کند و تحت پوشش آن حرف خود را بیان می‌کند، یعنی قالب را حفظ و محتوا را عوض می‌کند.
  وی ادامه داد: چگونه کسی که در عمرش با عالمی ارتباط نداشته و علاوه بر آن هر روز ضربه‌ای به اسلام می‌زند، می‌تواند برای اسلام مفید باشد، و معلوم نیست چه شده که برخی نیز به آن‌ها دل بسته‌اند!
  استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: اگر تنبلی کنیم زمانی از خواب غفلت بیدار می‌شویم که تیرگی فتنه همه جا را فراگرفته است و می‌بینیم همان کسانی فتنه را آغاز کرده‌اند که خود پرورش داده‌ایم. این عزل و نصب‌ها از کجا در می‌آید؟ این حرف‌های ملی‌گرایانه و مکتب ایرانی، آن هم در زمانی که نهضت اسلامی در جهان اسلام در حال شکل‌گیری است، برای چیست؟ ملی گرایی و دم زدن از مکتب ایرانی با چه انگیزه‌ای می‌تواند صورت بگیرد؟
  این متفکر اسلامی افزود: اگر روزی از ما بپرسند چرا برای تساوی ارث زن و مرد کاری نکردید شاید بتوانیم عذری بیاوریم، ولی اگر به ما بگویند چرا اساس اسلام را حفظ نکردید چه عذری می‌توانیم بیاوریم؟!
  علامه مصباح یزدی با اشاره به تاریخ صدر اسلام گفت: همان کسانی که از اصحاب رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله بودند پس از رحلت ایشان علی علیه‌السلام را خانه‌نشین کردند، و بنی‌امیه که با نام اسلام بر سرکار آمدند کاری کردند که بر همه منابر به لعن علی علیه‌السلام می‌پرداختند و مجاهدان و یاران پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله نیز اعتراضی نکردند؛ پس جای تعجب نیست اگر برخی از یاران امام، روزی علیه اسلام و انقلاب به پا خیزند (همانگونه که سران فتنه گذشته این چنین کردند)، و جای تعجب نخواهد بود اگر برخی از کسانی که امروز دم از رهبری می‌زنند و از یاران رهبری هستند، فردا فتنه بزرگ‌تری را به وجود آورند.
  رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا کنون اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند.
  علامه مصباح یزدی در پایان، طول عمر رهبر شایسته و مدبر نظام اسلامی را از خداوند مسألت کرد و گفت: بزرگ‌ترین نعمتی که برای حفظ اسلام به آن امید داریم، وجود مقام معظم رهبری است.

  • بلبل می‌گه:

   این مصباح یزدی همون سلطان معروف واردات شکره ؟!
   چرندیاتی در باره ی همتراز بودن ولایت فقیه با خداوند در روزنامه ها از قول ایشون خوندم ، متاسفانه نمی دونم شما با علم به این قضیه چگونه این فرد مسئله دار و مشکوک را علامه می نامید .
   خداوند همه را شفا عنایت بفرماید .

 36. درود دوست من
  تبعیت و ولایت مداریتون ستودنیست
  اما….
  انتظار نداشتم اینجوری با مساله برخورد کنین
  اگر مصدق و کاشانی کنار هم نبودند هرگز ملی شدن صنعت نفت تحقق نمی گرفت
  افکار همه ی انسانها محترمه
  قطعا درایت رئیس جمهور از ما بیشتره و ایشون مصلحتی در اینکار می بینن
  اقا هم اگر صلاح میدونستن حتما قبل از شما خودشون این حرف ها رو می زدن
  ما بهتره قصاص قبل از قضاوت نکنیم و اجازه بدیم افراد با تجربه تر خودشون تصمیم بگیرند
  البته بنده شخصا ایرادی در سخنان دکتر مشایی ندیدم و اتفاقا برعکس از اینکه به جهانیان نشون دادند قدرت و تمدن ایران ریشه در تاریخ این کشور داره و ایرانیان همواره در طول تاریخ قدرتمند بودن و برای خاک وطن و پیشینیانشون ارزش و منزلت قائل بودن ستودنیست
  چنانکه انتظار داریم ایندگانمون نیز از امروز اقا و رئیس جمهور با افتخار صحبت کنند و نگویند به یاد اوردن گذشته ننگ و عار است و باید فراموش گردد
  امیدوارم بی غرضانه قضاوت کنیم
  پیروز باشید

 37. محمدرضا می‌گه:

  سلام. همش یه طرف ، دو بیت شعر آخر یه طرف . فوق العاده بود. خدا بخیر کنه

 38. فقط احمدی نژاد می‌گه:

  شما فکر کردین ما به همین راحتی رییس جمهور ۲۵ میلیونی خود را رها می کنیم ؟
  طبق چه قانونی رهبر در کار دولت مداخله می کند ؟
  دکتر در سال ۸۸ نشان داد که از حمایت مردمی برخوردار است ممکن است بفرمایید در این ۲۲ سال از رهبری آقا ، با چه محکی حمایت مردمی از آقا اثبات شده است ؟
  اصلا طبق چه سندی ایشان تا پایان عمر باید رهبر بمانند و در کار دولت دخالت کنند ؟
  چرا مجلس خبرگان که بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران کارش نظارت بر رهبر و در صورت لزوم برکناری وی از این مقام است کارش را درست انجام نمی دهد ؟

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   چرند نگو.
   ۲۴ میلیون از این ۲۵ میلیون که میگی فقط بخاطر رهبری از احمدی نژاد حمایت کردند. میتونید امتحان کنید.

   • آرمان می‌گه:

    آقا سال ۷۶ از ناطق و سال ۸۰ تلویحا از توکلی حمایت کرد. چرا اونموقع رقیب این افراد بیست میلیون رای آورد؟
    رای های احمدی نژاد مال خودشه. حداقل حداقل هشتاد درصدش مال خودشه.

    • سید شهاب الدین می‌گه:

     ۱- آقا هیچ وقت علنا از کسی حمایت نکردن.
     ۲- مردم بعد از چند دوره ریاست جمهوری و مجلس چشم و گوششون باز و به چشممون دیدیم که اکثریت مجلس و دولت رو مردم از اشخاص اصولگراها برگزیدند.

     ۳- امتحانش مجانیه که بفهمیم چقدر از حامیای احمدی نژاد کاری به آقا ندارن!

   • فقط احمدی نژاد می‌گه:

    شما چرند می بافی ، من یکی از ۲۴ میلیون نفرم و به خاطر رهبر به احمدی نژاد رای نداده ام شما بگو نظر بقیه ۲۴ میلیون نفر را چطوری فهمیدی ؟

 39. آرام می‌گه:

  بدیهی است با اعلام استعفای مصلحی و پذیرش آن از سوی احمدی نژاد، مصلحی دیگر قانوناً وزیر نیست و در صورت اصرار بر ادامه ریاست وی در وزارت اطلاعات، به موجب قانون اساسی باید جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی شود.

  ابقای مصلحی به وزارت اطلاعات پس از برکناری وی به وسیله رهبری نقض آشکار اصول ۸۷، ۱۰۳، ۱۰۴، ۱۰۵ و ۱۰۶ قانون اساسی در موردصلاحیت های قانونی مجلس و اختیارات رئیس دولت است. دولتی که خود محصول نقض قانون اساسی و تقلب و دست برد به رأی ملت است و نیز عامل نقض مکرر قانون اساسی است، طبیعتاً نه توان دفاع از اختیارات قانونی خود را دارد و نه عزم و اراده ای برای عمل به سوگند خود در پاسداری از قانون اساسی. همچنین از مجلسی که اکثریت قاطع آن را راهیافتگان انتخاباتی نمایشی تشکیل می دهد، به هیچ وجه نباید تعجب کرد اگر برای حمایت از اقدامی که نقض آشکار صلاحیت ها و اختیارت مسلم قانونی خویش است، نامه ای با امضای دویست و ده راهیافته صادر کند. این واقعیت به همان اندازه که تعجب برانگیز نیست، تأسف بار است زیرا تعطیل کامل جمهوریت و استقرار حکومت مطلقه فردی را هشدار می دهد.

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   این اراجیف چیه نوشتی؟
   اولا که مصلحی استعفا نداده و استعفایی در کار نبود. بلکه برکناری بوده و بصورت استعفا جهت ماستمالی اعلام شده.

   اتفاقا این جور مواقع بر اساس همون قانون اساسی که شما قبول نداری، رهبری (ولایت فقیه) میتواند آنجا که مصلحت میداند و احساس میکند دارد ظلمی یا ناحقی در برابر نهاد یا نخبگان نظام صورت میپذیرد بوسیله “حکم حکومتی” که کاملا قانونی است آنچرا که درست است دستور دهد و اینجاست که اجرای حکم حکومتی بر همه واجب میشود. حتی رؤسای قوای سه گانه.

   • رها می‌گه:

    ظاهرا شما یک حق فراقانونی برای رهبر قائل هستین ! بر طبق قاون اساسی همه ی افراد کشور در برابر قانون یکسان هستند و هیچ کسی فراتر از قانون اساسی نمی باشد حتی شخص رهبر .
    شما صریحا باید بگویید اقدام و مداخله ی رهبر در عزل و نصب وزرای دولت بر طبق کدام اصل قانون اساسی بوده است در غیر اینصورت اقدام رهبر ناقض قانون اساسی است و ایشان خودبخود شرایط رهبری را نقض می کنند .
    به قول خودتان ما نیز عقد اخوت با هیچکس نبسته ایم و اگر کسی قانون اساسی را نقض کند در حقیقت خودش را نقض کرده است هر کسی که می خواهد باشد .

    • سید شهاب الدین می‌گه:

     شما برو اصل ۱۱۰ همین قانون اساسی رو بخون. ببینم بازم جواب داری؟

     • رها می‌گه:

      اصل یکصد و دهم – ۱۱۰
      وظایف و اختیارات رهبر:
      ۱ – تعیین سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام .
      ۲ – نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام .
      ۳ – فرمان همه پرسی .
      ۴ – فرماندهی کل نیروهای مسلح .
      ۵ – اعلان جنگ و صلح و بسیج نیروها.
      ۶ – نصب و عزل و قبول استعفا:
      الف – فقهای شورای نگهبان .
      ب – عالیترین مقام قوه قضائیه .
      ج – رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران .
      د – رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح .
      ه – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی .
      . – فرماندهان عالی نیروهای نظامی و انتظامی .
      ۷ – حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه .
      ۸ – حل معضلات نظام که از طرق عادی قابل حل نیست ، از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام .
      ۹ – امضا حکم ریاست جمهوری پس از انتخاب مردم .
      ۱۰ – عزل رییس جمهور با در نظر گرفتن مصالح کشور پس از حکم دیوان عالی کشور به تخلف وی از وظایف قانونی ، یا رای مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت وی بر اساس اصل هشتاد و نهم .
      ۱۱ – عفو یا تخفیف مجازات محکومین در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رییس قوه قضائیه .
      رهبر می تواند بعض از وظایف و اختیارات خود را به شخص دیگری تفویض کند.

      اصل یکصد و سیزدهم – ۱۱۳
      پس از مقام رهبری رییس جمهور عالیترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیما” به رهبری مربوط می شود ، بر عهده دارد.

      اصل یکصد و سی و ششم – ۱۳۶
      رییس جمهور می تواند وزرا را عزل کند و در این صورت باید برای وزیر یا وزیران جدید از مجلس رای اعتماد بگیرد ، و در صورتی که پس از ابراز اعتماد مجلس به دولت نیمی از هیات وزیران تغییر نماید باید مجددا” از مجلس شورای اسلامی برای هیات وزیران تقاضای رای اعتماد کند.

      اصل ۱۱۰ را عیناً آوردم تا خوانندگان خود داوری کنند که کجای این اصل اختیار عزل و نصب وزرای دولت را به رهبر داده است . اصل ۱۳۶ هم که به صراحت از اختیار رییس جمهور در عزل و نصب وزرا سخن گفته است و هیچ حقی هم برای رهبر در این اصل در عزل و نصب وزرا گنجانده نشده است .

      • سید شهاب الدین می‌گه:

       شما متن نامه رهبر رو هم بیار کنارش بذار. ببینیم ایشون عزل یا نصبی انجام دادند؟

       خوبه خودت قانون اساسی رو نوشتی اینجا. نظارت بر حسن اجرا و حل اختلاف و تنظیم روابط ، از مفادهای مهم وظایف رهبری است.

       عاقلان خود فهم دارند از اینکه وارد شدن رهبری در این امور عزل و نصب است یا حل اختلاف!

  • قاسم می‌گه:

   تو خودت نمی دونی چی مخواهی یه سری به خودت بزن تمام گفته هات تا بالا بررسی کن بعد اظهار نظر کن تو از استفاده کردن از نامت بنام احمدی نژاد معلومه که اصلا رای به احمدی نژاد ندادی چون اینقدر باید شجاع باشی که نام خودت را بنویسی شا ید تواز منافقین تفرقه افکن هستی

 40. سعد سعید می‌گه:

  کافیه اینایی که فک میکنن احمدی نژاد از حمایت مردمی بیشتری نسبت به رهبری برخورداره، فقط یه بار یعنی فقط یه کوچولو رهبری از دست احمدی نژاد شاکی بشه و بگه ایشون اشتباه کرده، اونوقته که میبینیم که چطور همینایی که به عشق آقا و امام و انقلاب به احمدی نژاد رأی دادن دودمان احمدی نژاد و مشایی رو به باد میدن.

  بذارید روشن بگم. ما با هیچ کسی عقد اخوت نبستیم.
  هر کسی پاشو از گلیمش درازتر کنه. هرکسی میخواد باشه. هر مسئولیتی میخواد داشته باشه. ماها که بچه های این انقلابیم ، ماها که خودمون رو مطیع رهبری و ولایت میدونیم اگر ذره ای حس کنیم طرف داره از خط امام و آقا خارج میشه آتیشش میزنیم. میسوزونیمش. دودمانش رو آتیش میزنیم
  والسلام

  • سید شهاب الدین می‌گه:

   آره نظر ما و امثال ما همینه.
   ما با ولایت زنده ایم. تا زنده ایم رزمنده ایم

   و هر شخصی بخواد تو روی ولایت بایسته باش شوخی نداریم. راحت میزاریمش کنار حالا یا آروم و با خوبی یا به زور. همین

 41. آرمان می‌گه:

  احمدی نژاد ضد ولایت نیست. ضد مافیاییه که پشت رهبر قایم شده ن. مشایی کسیه که با هوشمندی داره احمدی نژاد رو در این راه هدایت می کنه. احمدی نژاد خاکریز آقاست. به خودتون بیاین

 42. با سلام و خدا قوت خدمت دوست ، برادر و عزیز دلم
  خداوند متعال را شاکر و سپاسگزارم بخاطر اینکه به بنده حسی عجیب و جالب راجع به شناخت افراد عطا فرموده است ، تاکنون از هر فردی که بخاطر حرمت شکنی ها و پا گذاشتن روی حریم ها ، حالت انزجار و نفرت پیدا کردم پس از مدتی خداوند سبحان دستش را رو نموده و رسوای عالم و آدم شده است الحمدلله
  یکی از آن افراد همین رحیم خان مشایی است ، از روز اولی که چشمم به جمال منورش (منتها پس از گریم کردن های بیش از حد و قرار گرفتن در زیر نور شدید نورافکن ها) افتاد حس کردم باید ریگی در کفش داشته باشد ، از نگاهش کینه و عداوت اموی نسبت به سید علی می بارید و بارها نگاههایش را با کمال دقت رصد کرده ام و یقین پیدا کرده ام که نقشه های شیطانی در سر دارد و به لطف و عنایت آقا امام زمان (عج) بزودی زود رسوا خواهد شد و همانند اهل فتنه ، زبانزد و معروف خاص و عام خواهد شد انشاء اله
  جانم فدای رهبر

 43. امیر می‌گه:

  بابا شما رو چه شده؟!!

  چرا به اینقدر به شایعات دامن میزنید؟؟
  میشه یکی به من بگه که منبع موثقش کجاست که مشایی داره حاج محمود رو گمراه میکنه یا حاج محمود با آقا قهر کرده و یا تمکین نکرده به حکم آقا؟
  توجه کنید گفتم منبع موثق نه این که رفیقم که خیلی بهش اطمینان دارم گفته یا همه میگن یا فلان آدم بزرگ گفته..
  اگه آدم بزرگی چیزی گفته تحلیلشو گفته..
  من که هرچی گشتم از جای موثقی چیزی پیدا نکردم مگه این که مثل ساده لوح ها بگم همه میگن مثل جریان تقلب که وقتی میگفتی مدرکتون چیه میگفتن همه میدونن ( یکی از رفیقای جلبکیم میگفت )
  بابا از نشانه های احمق اینه که هر چی بهش میگن سری نقل میکنه.
  بابا این قدر از ظن و گمان هاتون پیروی نکنین..
  فضا رو ملتهب نکنین. دامن به شایعات نزنین. آب به آسیاب دشمن نریزین..
  شما بدونین که برای هر کلمه ای که میگین یا مینویسین باید جواب بدین..
  و در آخر..
  اللهم احفظ قاعدنا الخامنه ای

 44. فرکی می‌گه:

  امام خمینی فرمودند اگر ولی فقیه یک بی قانونی کند از عدالت ساقط است ای بیسواد برو این جمله را در صحیفه ی نور

 45. h می‌گه:

  اصلا مگه احمدی نژاد رئیس جمهوره.
  پس آیت الله خامنه ای چکارس؟
  میگن حال آیت الله خمینی خیلی خرابه براشون دعا کنین
  مرگ بر صدام مرگ بر بنی صدر

 46. امید می‌گه:

  متاسفانه رئیس جمهور ما به هر دلیل ممکن ولایی نیست والا کشور ما مشایی و امثال ایشان دارد وداشته. احمدی زود خالی کرد و زود پیاله اش پر شد. مطمئن باشید الان وقت انتقاد از احمدی نیست ولی در اینده …..

  • سبز می‌گه:

   بله کاملا درسته
   وقتی رای ملت رو دزدیدین و ایشون رو که منتخب ملت نبود همین آقاتون ریس جمهور کرد باید انتظار چنین روزی را هم می کشیدین ، مثل خار توی گلوتون گیر کرده چقدر از ملت رو کشتین بخاطر توجیه تقلب ریاست جمهوری چقدر آبروی خودتون رو در دنیا بردین /. چقدر زندانی و شکنجه کردین بخاطر توجیه تقلب برای این شخص ، حالا خدا داره آیاتش رو روشن می کنه و وعده ی خدا حتما محقق خواهد شد .
   مردم معترض هم که اول معترض قانون اساسی نبودن معترض تقلب انتخاباتی بودن خودتون مردم معترض را به مخالفان نظام تبدیل کردین و حالا هم نه راه پس دارین و نه راه پیش بد جوری گیر افتادین !

 47. امید می‌گه:

  بچه ها فعلا سکوت…….. اما وقایع را به خاطر بسپاریم.
  مادر چشم من است ورهبر قلب من بدون چشم میتوان زندگی کرد اما بدون قلب هرگز

 48. امید می‌گه:

  مادر چشم من است ورهبر قلب من ………………بدون چشم میتوان زندگی کرد اما بدون قلب هرگز

 49. امید می‌گه:

  پیام به مخالف رهبر (فقط احمدی نژاد)
  جنابعالی حرفهای بیهوده ای میزنی
  چرا؟
  چون تو اگه به رای ملت قلم صدق به احمدی میدهی پس برو خدا رو شکر کن زمان امام حسن (ع) نبودی
  دوما: منطقی باش دلایل برای نفی شخص بیار نه با کلی گویی حاشیه بساز……..سوما اگه حرف حساب داشتی میگفتی …..نداری و نخواهی داشت.

  • فقط احمدی نژاد می‌گه:

   برادر من یک بار خودت این متنی را که نوشته ای دوباره بخوان اگر خودت چیزی فهمیدی دیگران هم می فهمند !
   اما یک توصیه به شما که همه دنیا را کافر می دانید جز خودتان ، همه ی مردم را به راه نادرست می بینید جز خودتان ! خار را در چشم مردم می بینید درخت را زیر پای خودتان نمی بینید .
   شما کوته فکران همان هایی هستید که پشکل شتر آیشه را در بغل گرفتند و با علی جنگیدند ! ( این سخن از جنس منطق خودتان بود )
   با شعار دادن و توهین هم مشکل اساسی شما که کج فهمی است حل نمی شود . اگر اهل دلیل و برهان هستی بیا جلو وگرنه سکوت کنی برایت بهتر است . در اصل ۱۱۰ که جناب شهاب الدین حتی در خواندنش هم دقت نکرده است بند هفت از وظایف رهبر حل اختلاف بین قوای سه گانه عنوان شده است یعنی حل اختلاف بین مجلس دولت و قوه ی قضاییه و هیچ کجا نگفته است حل اختلاف بین رییس جمهور و وزیر بر عهده ی رهبر است شیر فهم شد؟
   شما یاید موضعتان را با قانون اساسی روشن کنید یا این قانون را قبول دارید یا ندارید اگر قبول دارید همه ی مقامات و از جمله شخص رهبر را باید با این قانون بسنجید و اگر قبول ندارید با جمهوری اسلامی مشکل دارید و طرف دار خلیفه گری و حکومت اسلامی به سبک بنی امیه و بنی عباس هستید . کج فهمی اتان هم تا آن اندازه بالاست که مقام یک فرد را تا حد خدا بالا می برید و به راه شرک کشانده شده اید و هنوز هم بیدار نشده اید .

   • سید شهاب الدین می‌گه:

    ۱- عایشه نه آیشه.
    ۲- نظارت بر حسن اجرا و حل اختلاف و تنظیم روابط نخبگان و سیاسیون، از مفادهای مهم وظایف رهبری است.

 50. امید می‌گه:

  اقای سید شهاب الدین
  شاید رهبری نکته ای را گوشزد نموده که جلوی انحرافی را بگیرد که در اینده خطر ساز باشد.ایا این با وظایف رهبری مغایرت دارد.

  • پیرمرد می‌گه:

   نخست اینکه رهبر نکته ای را گوشزد نفرموده اند بلکه بصورت فراقانونی از برکناری یک وزیر که تحت اختیار رییس جمهور است جلوگیری نموده اند . گفتم فراقانونی یعنی اقدام رهبر منطبق بر قانون اساسی نمی باشد اگر هست بسم ا.. بفرمایید کدام اصل و بند .
   دیگر اینکه زمانی که بسیاری از ولایی های کنونی به دنیا نیامده بودند مردم ایران یک نظام را با یک نظام دیگر و یک قانون اساسی دیگر جایگزین نمودند و همین قانون اساسی کنونی محصول تلاش مردم ایران و ریخته شدن خون های بسیاری است اگر چه این قانون کامل نیست و ضعف هایی دارد اما در برابر شما که می خواهید حکومت اسلامی را جایگزین جمهوری اسلامی کنید سد بسیار محکمی است و این آرزو را شما و مصباح یزدی به گور خواهید برد که حکومت بنی امیه و بنی عباس را در ایران زنده کنید .
   رهبر و همه ی دولت مردان با قانون اساسی سنجیده می شوند اگر عملکرد ایشان منطبق بر قانون اساسی باشد همه پشتیبانی می کنیم اگر نباشد قانون را عوض نمی کنیم اشخاص را باید عوض کرد خواه این فرد رییس جمهور باشد خواه رهبر . ما هیچ حق آسمانی برای هیچ شخصی قایل نیستیم و امثال شما و همفکرانتان نمی توانید چنین حقی را با مقدس سازی و امام سازی ایجاد کنید . ظاهرا فاصله ی شما تا قانون اساسی از فاصله ی جنبش سبز تا قانون اساسی بسیار بیشتر است جنبش سبز خواهان تغییر یک اصل در قانون اساسی است اما شما قانون اساسی را قبول ندارید .

   • سید شهاب الدین می‌گه:

    رهبری هر جا که به مصلحت کشور باشه باید دخالت کنند واگر نه مسئولین به جون هم میافتند و گند میزنن به این مملکت. اونوقت مردم بدبخت زیر دست و پای اینها که دعوای سیاسی دارند له میشن.
    رهبری عشقه. ولی امری با تدبیر و مدبر که تقوای زیادش این مصلحت اندیشی ها رو براش ساده کرده.
    یا حق

 51. بی طرف می‌گه:

  متاسفانه ولایی ها اهل تفکر نیستند و بنابراین نمی توانند مسائل را درست تحلیل کنند . قضیه دخالت رهبر در جلوگیری از برکناری مصلحی که نقض قانون اساسی بود یک جنگ تمام عیار بود . وزارت اطلاعات یک وزارت خانه ی کلید ی است هر جناحی که وزارت اطلاعات را در دست داشته باشد می تواند برای آینده برنامه ریزی قدرتمندی در برابر دیگر جناحها داشته باشد ، جناح احمدی مشایی قطعا به پایان این دوره ی ریاست جمهوری نمی اندیشند و در صدد ادامه حکومت می باشند برای این کار نیازمند در دست گرفتن اکثریت مجلس آینده می باشند چون می توانند با رای مجلس و درخواست تغییر قانون اساسی ( در یک انتخابات که مجری اش خود دولت است و نتیجه اش معلوم ! ) دوره ی ریاست جمهوری را مادام العمر یا دست کم سه دوره نمایند تا احمدی دوباره سکان دار گردد . وزرات اطلاعات می تواند با پرونده هایی که از نمایندگان مجلس در اختیار دارد یا با امکاناتی که در اختیار دارد پرونده های جدید برای نمایندگان جناح های رقیب تهیه نماید و آنها را حتی از کاندیدا شدن برای مجلس بعدی محروم کند بنابراین نقش کلیدی وزارت اطلاعات در این میان روشن می گردد .
  بر هیچ کسی پوشیده نیست که باند احمدی مشایی در پی حذف کامل روحانیون از صحنه می باشد و به همین دلیل است که مصباح یزدی ( که نیم نگاهی هم به تصاحب مقام ولایت فقیهی دارد ) و تا دیروز مدعی طرفداری از رییس جمهور بود حالا به صف مخالفان احمدی مشایی پیوسته است . با علم به این قضیه رهبر بدون در نظر گرفتن نقض قانون اساسی ( البته احمدی نژاد به حد وفور قانون اساسی را نقض کرده است و به همین دلیل دیگر حرمتی برای این قانون باقی نمانده است ) وارد میدان کارزار شد تا جلوی این روند را بگیرد و البته تاکنون موفق نشده است چون مصلحی هنوز در جلسه ی هیئت دولت شرکت نمی کند و همین مسئله هزینه ی بسیار سنگینی برای اعتبار رهبر است یعنی دقیقا آنچه که احمدی و مشایی دنبال می کنند !

  • Nasim می‌گه:

   در پاسخ بی طرف باید گفته شود :
   دیدگاهتون و مطالعات سیاسی رو زیاد کنید به نفع خودتونه جایی کم نیارید توی این نوشته شما کم اطلاعی شما بیداد میکنه
   ببخشیدا برای خودتون گفتم مملکت به شما نیاز داره
   سیاست پدر و مادر نداره

 52. حسن می‌گه:

  چقدر هم بد داره نگات می کنه.

 53. Nasim می‌گه:

  سلام بر شما عکاس خطرناک
  دعا میکنم که خداوند منان کمکتون کنه البته اگه واقعا کارتون ولایی و خدایی باشه
  اگه وقت داشتید یه سری به وبلاگ من بزن

 54. محسن می‌گه:

  برادر عزیز آقایانی مثل رحیم مشایی را خوب شناخته اید اما هنوز عالیجناب احمدی نژاد را نشناخته اید
  به عقیده من اگر این عالیجناب کارش درست بود افراد شیطان صفت را از خودش دور میکرد نه اینکه وقتی رهبر عزیز ایشان را از معاون اولی منع کردند یه پست دیگه براش تعریف شد ” دهن کجی به رهبر معظم ”
  بنظر بنده در هر صورت این عالیجناب مقصره که همچین افرادی که تعدادشان هم کم نیست دورش جمع کرده و دستشان را آزاد گذاشته که بیت المال مردم بیچاره رو چپاول کنن …

 55. تکاور245 می‌گه:

  سلام وبلاگت برام جالب اومد داشتم پست های قبلی راجع به مشایی را میخوندم!! برام سوال بود که مشکلت با این بنده خدا مشایی چیه نگو کار میخواستی بهت نداده ازش دلخوری !!بابا عیب نداره بیا پیش خودمون کار واست جور کنیم.
  بی غرض بنویس
  یا علی

  • سید شهاب الدین واجدی می‌گه:

   مشکل کار ندارم. خدا رو شکر این سی سالی که از عمرم میگذره هیچوقت آویزون کسی نبودم.
   بودن من در ریاست جمهوری هم بی مزد و مواجب و برای عشق به احمدی نژاد بود که تمام شد.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۶م,مرد,۱۳۹۵ | یک بازخورد
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۹م,مهر,۱۳۹۴ | ۱۱ بازخورد
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۶م,خرد,۱۳۹۴ | یک بازخورد

تصاویر اتفاقی

غرب در قلب برفی ایرا... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۶م,دی,۱۳۸۹ | ۶۳۹ بازخورد
آئین سنتی مذهبی قالی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۹م,مهر,۱۳۸۹ | ۳ بازخورد
بازیها ابزاری برای ت... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۴م,شهر,۱۳۸۶ | ۳ بازخورد

تصاویر محبوب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.