header site akkasmosalman.ir

آقای مهندس اموات، کی مدیرعامله؟!!

بسم الله.

مهدی بوترابی مدیر پرشین بلاگ

تصویر بالا، تصویر آقای مهندس امواته! نمیدونم میشناسین یا نه؟ این جمله رو اولین باری که مهدی بوترابی “مدیرعامل شرکت آریاگستر و پرشین بلاگ” در سال هشتاد و چهار دیدم خودش به من گفت، گفت که مهندس امواتم؛ گفتم یعنی- حرفم تموم نشده بود که گفت کارشناس ارشد تاریخم. اون موقع اسم وبلاگم مثل همین آدرس “عاشورائیان” بود. و ایشون وبلاگم رو میشناخت.

بارها و بارها از سال هشتاد و چهار به بعد آقای بوترابی رو در محافل وبلاگی دیدم. آخرین بار که خوب یادمه سال هشتاد و شش بود و ماه مبارک رمضان. خبرگزاری مهر برای نشست فلسطین و جوانان ایرانی منو به منزل یا همون دفتر مهدی کروبی دبیرکل وقت حزب اعتماد ملی برای عکاسی به سعدآباد فرستاده بود. موقع صرف افطاری متوجه حضور آقای بوترابی شدم (همان عکس بالا) . البته ارتباط نزدیک ایشون با جریان دوم خرداد و حزب اعتماد ملی برام عجیب نبود، چون از اینکه همسرشون خانم “اعظم سقطی” عضو ارشد شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و از مؤسسین این حزب بودند رو خبر داشتم.

چی شد که عکس آقای مهندس اموات رو گذاشتم اینجا دلیلش برای اینه که اینروزها توی وبلاگ ایشون و خیلی از سایتها خوندم که پرشین بلاگ داره واگذار میشه!!!

نکات جالبی رو این سالها در مورد پرشین بلاگ باهاش برخورد کردم. کلا سایت پرشین بلاگ وقتی بوجود اومد مهدی بوترابی بعنوان مدیرعامل پرشین بلاگ مطرح شده بود و میدونستیم که چند نفری هم از گردانندگان این سایت هستند و به ایشون کمک میکنند! همون موقع ها بود شنیدیم که در اصل خرداد سال هشتاد و یک “عطا خلیقی سیگارودی، بهرنگ فولادی، و سهند قانون” نخستین پایه گذاران پرشین بلاگ بودند و بعد از اونها به چه دلیلی پرشین بلاگ رو به مهدی بوترابی و تیمش واگذار کردند معلوم نیست؟!! یکی دیگر از کارهای پرشین بلاگ توی این سالها پشتیبانی و راه اندازی سایتهای وابسته به پرشین بلاگ، راه اندازی و پشتیبانی سایت های حزب اعتماد ملی، روزنامه ارگان این حزب و …. بود و جالب اینکه همسر آقای بوترابی مسئول این سایتها بودند. جالبتر اینه که بیکدفعه دیدیم پرشین بلاگ اومد و اعضای تیمش رو تغییر داد و خانم انسیه پولادزاده رو بعنوان مدیر سایت پرشین بلاگ معرفی کرد. البته عیبی نداره آقای مهندس اموات مدیرکل و مدیرعامل باشند و مدیریت سوری و اجرایی یک سایت رو دست دیگری بسپرند! اما این نکته خیلی حائز اهمیته که بعد از چند سال از فعالیت شرکت آریا گستر (گروه سایتهای پرشین بلاگ) یکدفعه در پائین سایت پرشین بلاگ با نام جدید “شرکت آریاموج ایده پرداز” مواجه بشیم!!!!! خیلی قشنگ و باحاله که همون اعضای آریاگستر و پرشین بلاگ سابق همین اعضای شرکت جدیدالتأسیس هستند! 

حالا خیلی قابل توجه است که عمو مهندس اموات ما تصمیم گرفته پرشین بلاگ رو بفروشه! و به مزایده بگذاره! کجا؟ توی وبلاگش نوشته و توی چندتا رسانه هم پخش شده:

«پرشین بلاگ در نهمین سال فعالیت خویش و به منظور تضمین بیشتر و گسترش فعالیتهایش در جامعه مجازی و اینترنت از طریق پیشنهاد و مذاکره به علاقه مندان واجد شرایط واگذار می شود. اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند ضمن معرفی خویش و فعالیتهای شان در جامعه مجازی، پیشنهاد خود را به صورت همزمان به دو آدرس الکترونیکی: 

mehdi@persianblog.ir،mehdiboutorabi@yahoo.com ارسال فرمایند که در صورت موافقت اولیه، برای مذاکره دعوت خواهند شد.»

حالا واقعاً مشخص نیست  مهدی بوترابی که نه بعنوان مدیرعامل، نه عضو هیئت مدیره و نه بازرس، نقشی در مالکیت پرشین بلاگ نداره و مدیریت اون رو دو سال پیش به پولادزاده واگذار کرده، چطوری قصد داره به عنوان مالک پرشین بلاگ، این سرویس دهنده وبلاگ فارسی با شمار زیادی کاربر رو بفروشه؟؟؟؟!!!!

راستی آقای بوترابی از حزب اعتماد ملی چه خبر؟ با وقایع سیاسی که در کشور رخ داده بکدوم طرف کشیده شدی؟ شما هم اصرار به تقلب داری؟ شما هم هنوز معتقدی که نفر پنجم انتخابات یا آخرین نخست وزیر ج.ا.ا باید رئیس جمهور میشد؟ نظرت چیه؟

بالاخره شما مدیرعاملی یا خانم پولادزاده؟ اسم عوض کردن برای چیه؟ تغییر نام شرکت چی؟ دُم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو؟ نکنه ما رو به بازی گرفتین؟

آقای بوترابی کلاً از یه چیزیتون خوشم میاد اونم اینه که سعه صدر دارید و مثل بعضیها تا بهتون تاختن و یا حتی تهمت زدن سریع وبلاگ طرف رو مسدود نمیکنید! ایولا

یا حق


۲۹ دیدگاه به “آقای مهندس اموات، کی مدیرعامله؟!!”

 1. امین می‌گه:

  سایت خبری – تحلیلی مشرق :
   مشخص نیست بوترابی که نه به عنوان مدیرعامل، نه عضو هیئت مدیره و نه بازرس، نقشی در مالکیت پرشین بلاگ ندارد و مدیریت آن را دو سال پیش به پولادزاده واگذار کرده است، چگونه قصد دارد به عنوان مالک پرشین بلاگ، این سرویس دهنده را بفروشد.
  http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=1218

 2. خاکستر می‌گه:

  بسم الله النور
  خاکستر هستم از وبلاگ “آری، مرا بسوزان”
  خواستم اجازه بگیرم تا لینکتون کنم.
  یا سیدالشهدا

 3. ايليا می‌گه:

  سلام سید
  با این اوضاع در حقیقت یه بلاگ هاست مطمئن نداریم دیگه؟…
  ——————-
  راستی بنده از بلاگفا به پلاکفا رفتم
  منتظرت هستم عکاس!
  (عکسها خوبی هم در مورد کاشی – اسلیمی -هنر )باید داشته باشی
  درسته؟//شیطان

 4. حمید خان می‌گه:

  با سلام
  با ۴۰ سالگی ، عقده گشایی جدید سینمای روشنفکری به روزم
  پستهای قبلی
  بررسی وضعیت سینمای ایران ( در ۴ بخش )

 5. سلام دوست من داشتم وبگردی میکردم اومدم تو وبت یه جورای فکر می کنم متفاوت تر از بقیه بودی ، اگه دوست داشتی پیششش ما بیا ، البته اگه دوست داشتی ، اگه لینکمم کردی که دیگه واقعاً منت به سر ما گذاشتی ، راستی به نظرم از قالبای نایت اسکین استفاده کنی بهتره هم سبک تره هم زیبا تر البته این نظر منه . یه بنده خدایی میگه خدایا تقدیرم را زیبا بنویس. کمک کن آنچه تو زود خواهی؛. من دیر نخواهم. و آنچه تو دیر خواهی؛. من زود نخواهم. گل

 6. ذهن زیبا می‌گه:

  سلام. به روزم: طالب و طلب و مطلوب.
  یاعلی

 7. ali mahrooz می‌گه:

  سلام دوستم وبلاگ قشنگی داری فقط رنگ پشت زمینه رو تغییر بدی بهتره راستی به سایت منم سر بزن تمام فیلم های روز رو میتونی توش پیدا کنی http://www.pikshop1.com خوشحال میشم فعلا بای

 8. مردان ناب می‌گه:

  سلام دوست عزیز
  با عرض پوزش به خاطر تاخیرم با مطلبی با عنوان آیت الله خامنه ای از دید دوست و دشمن در خدمتتون خستم.
  منتظر حضور گرمتون هستم
  التماس دعا

 9. مردان ناب می‌گه:

  سلام دوست عزیز
  با عرض پوزش به خاطر تاخیرم با مطلبی با عنوان آیت الله خامنه ای از دید دوست و دشمن در خدمتتون خستم.
  منتظر حضور گرمتون هستم
  التماس دعا

 10. مبارز می‌گه:

  سلام وب خیلی خوبی داریدمخصوصاعکس هاتان بنده نیز مدت کوتاهی است که واردفضای وب شده ام ودرخواستم ازشمااین است که اگرمایل بودید بنده رابانام دکل دیدبانی لینک کنیدوامرکنیدکه شماراباچه نامی لینک کنم.
  بااین کارتان بنده راشرمنده می کنید.

 11. امير دهنوي می‌گه:

  سلام. دوست عزیزم خوشحالم که وبلاگی پربار دارید. از طرف سایت لینک نگار دات کام مزاحمتون میشم.  برای ورود به جمع ما کافیه تو گوگل بزنید “لینک نگار” اولین لینک شما رو به جمع ما می رسونه. تو این سایت سیستمی کاملا هوشمند طراحی کردیم که با توجه به پارامترهای کاملا عادلانه که از گوگل دریافت می کند تعداد بازدید شما را دریافت کرده و در گوگل و موتورهای جستجوی دیگه مثل یاهو ثبت می کنه. بنابراین هم مطالبتان در سایت ثبت می شود و هم در گوگل ایندکس میشود و هم اینکه تو کلی وبلاگ دیگه هم به نمایش در میاد حسن این کارم اینه که بازدیدتون بیشتر می شه و می تونین سایت پربازدهی رو مدیریت کنید. شما می تونید به هنگام آپ دیت وبلاگ خود لینک مطلب جدید رو تو لینک باکس قرار بدید تا در مدت زمان کمتری مطلبتون بازدید مورد نظرشو بگیره. برای ورود به جمع ما کافیه ثبت نام کنید و کد لینک باکس رو تو قالبتون قرار بدبد و بعدش لینکهاتون رو ثبت کنید. قبل از ارسال لینک قوانین رو مطالعه بکنید و توجه داشته باشید که در صورت استفاده از یک لینک در زمان های مختلف سیستم به صورت هوشمند شما را حذف کرده و متاسفانه عضویت تان رو ملغی می کنه که این واقعا ب

 12. بهار می‌گه:

  سلامممممممممممممممم

  درباره دوخط اخرتون باید بگم اولا دقیقا انگار ما بازیچه دست اموات پرستانیم به دلایلی….

  چشمک

  دوما اینکه شرط میبندم اقای بوترابی اصلا نمیخونه کی چی میگه…. والاخواب

 13. حمید خان می‌گه:

  با سلام
  با ریزش ها و رویش ها و اسفندیار رحیم مشایی به روزم
  پستهای قبلی
  ۴۰ سالگی ، عقده گشایی جدید سینمای روشنفکری
  بررسی وضعیت سینمای ایران ( در ۴ بخش )

 14. تا سخن نگفته ایم سخن در اختیار ماست و پس از آن ما دراختیار سخن هستیم و اگر این سخن از جنس دروغ و نیرنگ یا حماقت باشد به بد اسارتی گرفتاریم و اگر سخنی نیکو باشد گرفتاری خوبی است. گستره اسارت نیز به میزان انتشار استنیشخند

 15. محمد می‌گه:

  سلام. خوبی ؟
  این مطلبت رو به نقل از خودت تو سایت گذاشتم. یکی یه انتقاد طولانی نسبت به شما نوشته. براتون میل میکنم و اگه صلاح میدونید که جواب بدید جهت نمایش تایید کنم ..

 16. یک سبزاندیش می‌گه:

  مدت‌ها پیش (کمتر از یک سال) شما در وبلاگ کسی به نام احمد نجاتی کارگر که همنام یک شهید سبز بود به تمسخر آن شهید پرداختید. آن فرد همنام که به شدت جوگیر شده بود دیگر در وبلاگ ننوشت اما دوستان شهید کارگر و مادر او ساکت نماندند. اخیراً یک مصاحبه با مادر این شهید در وب آمد که پیشنهاد می‌کنم آن را به دقت بخوانید. با وجدان بیدار! یک سرچ در گوگل بکنید پیداش می‌کنید. اگر پیدا نکردید همینجا بگویید تا برایتان بفرستم. ضمناً پیشنهاد دیگری هم دارم و آن این است که بعد از این اگر وجدان خواب‌آلوده‌تان بیدار شد اول کمی خجالت بکشید بعد عادت کنید اول کمی فکر کنید بعد زبان به تمسخر بگشایید!
  یا حق

 17. محمدصالح می‌گه:

  سلام سیدجان!

  فارغ از ارتباط سیاسی آقای بوترابی که البته پنهان هم نبوده و خودش هم نفی نکرده است، آنچه در باره مالکیت پرشین بلاگ نوشته ای صحیح نیست.

  آنچه من می فهمم این است که مالکیت پرشین بلاگ همچنان در دست آقای بوترابی بوده است و ایشان به دلیل آنکه نمی خواسته اند که ارتباط سیاسی میان این سرویس و جریان دوم خرداد سازمانی و ساختاری تلقی شود، از مدیریت اجرایی آن کناره گیری کرده اند و تیم تازه ای را برای امور اجرایی سایت انتخاب کرده اند.

  خانم انسیه پولادزاده هم هیچگاه مالک نبوده است تا درباره این سرویس دهند حقی داشته باشد. تنها مجری سیاست هایی ب.ده است که مهندس اموات برای ایشان طرح می کرده اند.

  از سوی دیگر البته دوری آقای بوترابی از مدیریت سرویس دهنده نتوانست این ارتباط با جریان اصلاحات را کم رنگ کند. چرا که تیم مدیریت پرشین بلاگ در برنامه های مختلف به حمایت از جریان سبز پرداختند و همه در بخش رسانه ای این ستادها مشغول شدند. به خصوص حضورشان در روزنامه کلمه سبز پررنگ بوده است.

  خانم پولادزاده مسئول صفحه فناوری اطلاعات کلمه سبز شد و بخشی دیگر از افراد در سرویس های سیاسی و اجتماعی مشغول به کار شدند. اما

 18. احمد می‌گه:

  سلام.
  به روز هستم با مناجات ناشنوایان؛سروده ای از آیت الله خامنه ای همراه با تصویر دستخط ایشان و رابطه ی میان  رهبر و مردم از دیدگاه امام علی علیه السلام همراه با صوت.لطفا در نظرسنجی وبلاگ هم شرکت کنید.موفق باشی

 19. محمد می‌گه:

  بنام خدا
  اینهم  پرده ای دیگر از تعهد و پیروی راه امام  توسط …

 20. حمید خان می‌گه:

  با سلام
  با علی رویین تن سینما گر متعهد رویشی به روزم
  پستهای قبلی
  ریزش بعضیا و رویش رحیم مشاییا
  ۴۰ سالگی ، عقده گشایی جدید سینمای روشنفکری
  وبلاگ پشتیبان
  http://www.sinama-hl.mihanblog.com

 21. با سلام
  “ادب از که آموختی”
  تحلیلی کوتاه بر سخنرانی های اخیر محمود احمدی نژاد
  ملاحظه شود

 22. mojam -taba می‌گه:

  موضوع فیلم نامه
  اقدام به قتل چند نفر توسط آقای آرنولد ”
  ارنولد میخواهد وارد منزلی شود که شروع به قتل اعضا ساکن در منزل یا کلبه یا…..
  ارنولد به درب میکوبد :تق تق تق
  جواب از خانه به لحجه شیرین آذری : کیمدی
  ارنولد : آرنولدم
  شخصیت داخلی پیش خودش فکر میکنه :آرنولد
  جواب میده با صدایی لرزان و کاملا متعجبانه میگه : آرنولد نمنه دیرم
  آرنولد جواب : دیرم که اومدم همتونو بوکوشم دریری باز اله
  جواب منزل : آرنولد رحم اله رحم اله
  ارنولد درب را شکست و وارد شد اسلحه وینچستر خود ر ا با دست چپ مسلح کرد و گفت : رحم اله یوخدی
  و شرو به شلیک کرد : تق چیچیک تق چیچیک تق چیچیک (و پایان )

 23. موجم تبا می‌گه:

  موضوع فیلم نامه
  اقدام به قتل چند نفر توسط آقای آرنولد ”
  ارنولد میخواهد وارد منزلی شود که شروع به قتل اعضا ساکن در منزل یا کلبه یا…..
  ارنولد به درب میکوبد :تق تق تق
  جواب از خانه به لحجه شیرین آذری : کیمدی
  ارنولد : آرنولدم
  شخصیت داخلی پیش خودش فکر میکنه :آرنولد
  جواب میده با صدایی لرزان و کاملا متعجبانه میگه : آرنولد نمنه دیرم
  آرنولد جواب : دیرم که اومدم همتونو بوکوشم دریری باز اله
  جواب منزل : آرنولد رحم اله رحم اله
  ارنولد درب را شکست و وارد شد اسلحه وینچستر خود ر ا با دست چپ مسلح کرد و گفت : رحم اله یوخدی
  و شرو به شلیک کرد : تق چیچیک تق چیچیک تق چیچیک (و پایان )

 24. موجم تبا می‌گه:

  موضوع فیلم نامه
  اقدام به قتل چند نفر توسط آقای آرنولد ”
  ارنولد میخواهد وارد منزلی شود که شروع به قتل اعضا ساکن در منزل یا کلبه یا…..
  ارنولد به درب میکوبد :تق تق تق
  جواب از خانه به لحجه شیرین آذری : کیمدی
  ارنولد : آرنولدم
  شخصیت داخلی پیش خودش فکر میکنه :آرنولد
  جواب میده با صدایی لرزان و کاملا متعجبانه میگه : آرنولد نمنه دیرم
  آرنولد جواب : دیرم که اومدم همتونو بوکوشم دریری باز اله
  جواب منزل : آرنولد رحم اله رحم اله
  ارنولد درب را شکست و وارد شد اسلحه وینچستر خود ر ا با دست چپ مسلح کرد و گفت : رحم اله یوخدی
  و شرو به شلیک کرد : تق چیچیک تق چیچیک تق چیچیک (و پایان )

 25. موجم تبا می‌گه:

  موضوع فیلم نامه
  اقدام به قتل چند نفر توسط آقای آرنولد ”
  ارنولد میخواهد وارد منزلی شود که شروع به قتل اعضا ساکن در منزل یا کلبه یا…..
  ارنولد به درب میکوبد :تق تق تق
  جواب از خانه به لحجه شیرین آذری : کیمدی
  ارنولد : آرنولدم
  شخصیت داخلی پیش خودش فکر میکنه :آرنولد
  جواب میده با صدایی لرزان و کاملا متعجبانه میگه : آرنولد نمنه دیرم
  آرنولد جواب : دیرم که اومدم همتونو بوکوشم دریری باز اله
  جواب منزل : آرنولد رحم اله رحم اله
  ارنولد درب را شکست و وارد شد اسلحه وینچستر خود ر ا با دست چپ مسلح کرد و گفت : رحم اله یوخدی
  و شرو به شلیک کرد : تق چیچیک تق چیچیک تق چیچیک (و پایان )

 26. موجم تبا می‌گه:

  شیطانشیطانشیطانشیطان
  موضوع فیلم نامه
  اقدام به قتل چند نفر توسط آقای آرنولد ”
  ارنولد میخواهد وارد منزلی شود که شروع به قتل اعضا ساکن در منزل یا کلبه یا…..
  ارنولد به درب میکوبد :تق تق تق
  جواب از خانه به لحجه شیرین آذری : کیمدی
  ارنولد : آرنولدم
  شخصیت داخلی پیش خودش فکر میکنه :آرنولد
  جواب میده با صدایی لرزان و کاملا متعجبانه میگه : آرنولد نمنه دیرم
  آرنولد جواب : دیرم که اومدم همتونو بوکوشم دریری باز اله
  جواب منزل : آرنولد رحم اله رحم اله
  ارنولد درب را شکست و وارد شد اسلحه وینچستر خود ر ا با دست چپ مسلح کرد و گفت : رحم اله یوخدی
  و شرو به شلیک کرد : تق چیچیک تق چیچیک تق چیچیک (و پایان )

 27. امير دهنوي می‌گه:

  سلام. دوست عزیزم خوشحالم که وبلاگی پربار دارید . از طرف سایت لینک نگار دات کام مزاحمتون میشم. برای ورود به جمع ما کافیه تو گوگل بزنید “لینک نگار دات کام” با اولین لینک به جمع ما اضافه ضده و جمع ما رو گرم تر می کنید.  تو این سایت سیستمی کاملا هوشمند طراحی کردیم که با توجه به پارامترهای کاملا عادلانه که از گوگل دریافت می کند تعداد بازدید شما را دریافت کرده و در گوگل و موتورهای جستجوی دیگه مثل یاهو ثبت می کنه. بنابراین هم مطالبتان در سایت ثبت می شود و هم در گوگل ایندکس میشود و هم اینکه تو کلی وبلاگ دیگه هم به نمایش در میاد حسن این کارم اینه که بازدیدتون بیشتر می شه و می تونین سایت پربازدهی رو مدیریت کنید. شما می تونید به هنگام آپ دیت وبلاگ خود لینک مطلب جدید رو تو لینک باکس قرار بدید تا در مدت زمان کمتری مطلبتون بازدید مورد نظرشو بگیره. برای ورود به جمع ما کافیه ثبت نام کنید و کد لینک باکس رو تو قالبتون قرار بدبد و بعدش لینکهاتون رو ثبت کنید. یه خواهش دیگه داریم اونم این که برای ثبت نام از اینترنت اکسپلور استفاده نکنید و از مرور گرهای دیگه ای مثل فایر فاکس، نت اسکیپ و … استفاده کنید تا ثبت نام دقیق ا

 28. موجم تبا می‌گه:

  میشه سید جان ادرس اون سبز اندیش عالیفکر روشندل لب سوز و لبریز و آخ دستم سوخت و بذاری کاریش دارم میخوام ا هکش کنم تا تا درسی باشه براش که به سید من سید ناجد ساجد واجد راجد عبدااااااااااااالله چیزی …………….(بی پایان)

 29. اقلیما می‌گه:

  خب من این رو محض راهنمایی شما عرض می کنم . مالک یک شرکت الزاما نیازی نیست عضو هیئت مدیره یا مدیر عامل باشه . اگر قانون کشور این رو پذیرفته باشه مهم نیست کسان دیگر بتونن مطلب رو درک کنن یا نه … از باب رفع ابهام مدیر و مدیر عامل و مالک

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

تصاویر اتفاقی

مَثَلِ این عروسک ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۰م,آبا,۱۳۹۰ | ۱۱۹ بازخورد
این روزها …... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۵م,شهر,۱۳۹۰ | ۳۹ بازخورد
روزهای آتش و خون ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۴م,مهر,۱۳۹۰ | ۱۷ بازخورد

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.