header site akkasmosalman.ir

تصویر در تصویر

بسم الله

سومین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی صبح دیروز شنبه با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری در مرکز همایش‏های صدا و سیما برگزار شد.

تصویر در تصویر محمود احمدی نژاد

به نظرم عکس خوبی تونستم از دکتر احمدی نژاد بگیرم. یک جورایی تصویر در تصویر شد. عکاس همیشه باید بتونه از موقعیت‏های جذاب استفاده کنه؛ و لحظات خاص رو از دست نداده و اونو به یک تصویر ثبت شده زیبا مبدل کنه. به قولی باید دوربین و شاتر و دیافراگ و آی اس او (ایزو) رو طوری جفت و جور کرد که نه تصویر دکتر تیره بشه، نه تصویر پرده نمایش خیی سفید و بی‏حال! شاید دروغ نگم چند ماهی بود از جمهور مردمی عکس نکرفته بودم.

 یا حق

خبر همایش –>


۱۸ دیدگاه به “تصویر در تصویر”

 1. کوچک می‌گه:

  عجب عکسی ! فقط دارم فکر می کنم اگه اینقدر بهش نزدیک بوده ای هم چه قدر مهم هستید. هم اگه یک قدم جلوتر رفته بودیذ دستون به ضریح رسیده بود و زیارت قبول می شدید.
  بابا عکاس باشی بزرگ!

 2. ش می‌گه:

  وبلاگ خط سفید  دورغ گوئی بدتر از احمدی نزاد
  دورغ هائی پشت سر امام و همت و احمد متوسلیان
  از این دورغ هات آدم موبه کف دستش رشد می کند بسه دیگه کمتر مردم را خر فرض کنید .البته بجز آونهائی که سازمان خودشان خر است .من به جرئت قسم می خورم شمااز طرفداران خون شهدا نیستی ای فریب کار خدا نشناس .الان دیگه چون می بینی نه امام هست که این حرف هاراتائید کنه . نه همت که با بچه هایش معلوم است که چه کردید ونه با احمد که اون را هم خودتون سر به نیست کردید این دورغ هارا سر هم می کنید .شرم کنید عذاب الهی به زودی به دست همین مردم شمارا خواهد گرفت
  جواب از انجمن دانا
  دوست عزیز بحث سر این بود که یک دوستی مثل حضرت عالی گفته بودن چند نفری روز قدس آمدن و تعدادشان را تلویزیون صدا وسیمای دورغ ( صدا وسیمای جمهوری اسلامی )اعلام کرده بود دقیقا ۸۰۰نفر بودن که اعتراض کردن به اخبار دورغ رسانه های دولت کودتا .ما گفتم دوست عزیز صدا وسیما همش داره دورغ به خورد مردم می دهد مردم در تهران بیشتر از این تعداد بوده اند و این دوست مان قبول نمی کرد .ما هم مجبور شدیم به اعترافات فرمانده سپاه سردار قاسمی اشاره کنیم که تعداد افراد مخالف را در روز قدس نزدی

 3. واقعا استادی. کلاس بزار بیایم یاد بگیریم قلب

 4. دانشجو می‌گه:

  سلام
  خدا قوت .
  خداییش عکسات خیلی خیلی حرفه ای هستن . انشاءالله که همیشه موفق و سربلند باشید .
  انشاءالله مثل همیشه عکس هایی بگیرید که وقتی آیندگان به آنها نگاه میکنند بگویند که خداوند رفتگانش را بیامرزد .

  یا علیگلعینک

 5. به نام خدا
  سلام:
  کلیک رنجه فرمودیم و نظاره کردیم نبوغ شمارو.
  چه می کنه این عکاس باشی!!! (با لحن عادل فردوسی پور خوانش شود .)نیشخند
  گلگلگلگلگل

  یا صا حب الزمان ادرکنی
  یا صا حب الزمان اغثنی

 6. امین می‌گه:

  سلام شهاب جان. عکس خوبی بود. احسنت!مغرور

  عکس قبلیت هم که دکتر بود خیلی قشنگ بود. احساس می کنم تجسم قبل از عکس گرفتنت خیلی خوبه. یعنی خیلی خوب می تونی تجسم کنی این صحنه  ای که تو لنز داری می بینی بعد رو صفحه چی می شه. مثلا اون عکست از طاق مسجد گرفتی خیلی دقیقه. اون رو با پایه گرفتی دیگه؟! با دست که نگرفتی؟!

  و یه سوال فنی: هماهنگ کردن برای عکاسی از سفر رییس جمهور و همراه بودن با تیم رو چه جوری باید انجام داد؟! استانداری؟!

  عزیز باشی.لبخند

 7. امین می‌گه:

  خیلی خیلی ممنون شهاب جان دوست دارم یه سری اطلاعات دیگه هم ازت بگیم درباره ی عکاسی…
  من تازه یه مدته دوست دارم عکاسی رو به صورت حرفه ای شروع کنم. می خوام با یه دوربین خوب کارمو شروع کنم. پولم هم زیاد نیست برای یه دوربین خوب. با ۷۰۰-۸۰۰  هزار تومن هم می شه یه دوربین گرفت و شروع کرد؟

 8. امین می‌گه:

  واقعا دستت ترازه ها! عجب صاف گرفتی!
  سلام. خوبی شهاب جان؟

  ممنون از راهنمایی هات. باید برم ببینم تو اون سایت چه خبره. من با سوالام ولت نمی کنم: لنز ها خیلی گرونن. می شه با عضو شدن تو خبرگزاری ها از یه سری امکانات به صورت امانتی استفاده کرد؟ و آیا اصلا همچین فضا و موسسه یا امکاناتی هست برای کسایی که خوششون می یاد از عکاسی؟ آیا خبرگزاری ها و باشگاه خبرنگاران جوان حمایت می کنه؟
  خیلی ممنون می شم اگه یه توضیح کوتاه بدی.
  ممنون.
  راستی آپ نمی خوای بکنی؟! ابرو

  عزیز باشی.

 9. امین می‌گه:

  سلام. خوبی؟
  می گم این نظردونت شد پرسش و پاسخ! شرمنده من انقدر می یام! دفعه ی بعد قول می دم برم تو نظردون دیگه ای تا اینجا شلوغ نشه! نیشخند
  آها پس اینجوریاست. چشمک ببخشید این قدر سوال می کنم. آخه من حدود ۱سال و خورده ایه خیلی علاقه مند شدم. مخصوصا یه بار یکی رو با کیف و تجهیزات کامل عکاسی تو نمایشگاه کتاب امسال دیدم که خیلی بیشتر خوشم اومد. واقعا هیچ چیز مثل لذت دیدن عکس قشنگی که گرفتی توی مونیتور نیست!
  یه سوال دیگه اینکه بعد از گرفتن دوربین و شروع به فعالیت (حالا بذا دوربین بیگیری بعد این سوال رو بپرس!!) چه جوری می شه در هر صحنه ای که بخوای آزادانه (یعنی آزادتر) حضور داشته باشی برای عکاسی. مثه یه صانحه یا جشنواره یا سفر ریاست جمهوری. گفته بودی باید برم و با استانداری برای سفر های استانی هماهنگ کنم. اما برای اتفاقات حادثه ای چی؟ یعنی شما برای هر مکانی هماهنگ می کنی؟! یا کارت خاصی داری؟ و آیا لزوما باید وابسته به خبرگزاری خاصی باشی یا کارتی می شه گرفت برای حضور در این جور جا ها و…؟!
  ممنون از پاسخ هات.لبخند

 10. امین می‌گه:

  دوربین خودت چیه؟!خنثی

 11. امین می‌گه:

  http://www.digihouse.ir/digitalCameras/Canon/50D/
  این دوربین چه طوره؟! سری خوبیه؟! به درد من می خوره؟!نگران

 12. امین می‌گه:

  ببخشید این قدر سوال بپرسم. خیلی تو بند گرفتن دوربینم. آمتوریم دیگه! نیشخند

 13. امین می‌گه:

  یه سوال دیگه اینکه بعد از گرفتن دوربین و شروع به فعالیت (حالا بذا دوربین بیگیری بعد این سوال رو بپرس!!) چه جوری می شه در هر صحنه ای که بخوای آزادانه (یعنی آزادتر) حضور داشته باشی برای عکاسی. مثه یه صانحه یا جشنواره یا سفر ریاست جمهوری. گفته بودی باید برم و با استانداری برای سفر های استانی هماهنگ کنم. اما برای اتفاقات حادثه ای چی؟ یعنی شما برای هر مکانی هماهنگ می کنی؟! یا کارت خاصی داری؟ و آیا لزوما باید وابسته به خبرگزاری خاصی باشی یا کارتی می شه گرفت برای حضور در این جور جا ها و…؟!

 14. امین می‌گه:

  سلام.
  واقعا به خاطر پاسخ هات ممنونم شهاب جان.

  فکر کنم یه بار از این مارک تری ها تو دست یکی از عکاس های فارس دیدم.

  این پنجاه دی یعنی دوربین ضعیفیه؟ خوبه؟ من مشخصاتشو که خوندم خیلی کف آور بود! می شه بهش اعتماد کرد. یعنی تا چه مدت منو ارضا می کنه؟ آیا تو خبرگزاری ها استفاده می شه اصلا؟!

  منم اولین عکسایی که باهاش رفتم مسابقه، عکس هایی بود که با دوربین ۳٫۲ گوشی D900 سامسونگ گرفتم!

  ۳۵۰ دی کانون الآن حدودا چه قدره؟!
  عدد دی هر چه بالاتر می ره بهتر می شه دیگه؟! بهتر و گرون تر؟!

  غیر از دوربین آدم به چی نیاز داره؟! لنز در اولویته دیگه؟! لنر واید؟!

  ممنون شهاب جان.لبخند

 15. امین می‌گه:

  سلا… بذا برم تو پست بعدی نظر بدم. اینجارو زیادی شلوغ کردم! نیشخند

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.