header site akkasmosalman.ir

مجتبی تکین هم از پیش ما رفت

بسم الله

انا لله و انا الیه راجعون

مجتبی تکین عکاس با سابقه خبری کشور و دبیر گروه عکس خبرگزاری مهر و روزنامه بین المللی تهران تایمز بر اثر سانحه تصادف در شب شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) به رحمت ایزدی پیوست.
مرحوم مجتبی تکین، دبیر فقید سرویس عکس خبرگزاری مهر
دبیر گروه عکس خبرگزاری مهر و روزنامه تهران تایمز عصر دیروز جمعه به همراه خانواده خود در مسیر جاده آستارا به سمت تهران (محدوده گردنه حیران) گردنه حیران با یک کامیون تصادف کرد و خود وی به همراه دختر هفت ساله‌اش در دم جان سپرد.
همسر تکین هم که به دلیل شدت آسیب‌دیدگی به بیمارستان منتقل شده بود، متاسفانه شب گذشته در بیمارستان از دنیا رفت تا تمام اعضای خانواده تکین در این حادثه غمبار دار فانی را وداع بگویند.
مجتبی تکین، تک بود …
دلم سوخت … 

امروز ابتدای صبح وقتی صفحه آخر روزنامه ایران را دیدم روی صندلی خشک شدم، مو به تنم سیخ شد … تمام مغزم از کار افتاد … نمیدانم خواب بود یا بیداری؟! این چیست؟! تصویر مجتبی تکین؟ همون مجتبای خودمون؟! دبیر سرویس عکس مهر؟! مگر میشود؟! کنار عکسش نوشته بود: عکاس با سابقه خبری در سانحه رانندگی جان باخت … وای خدای من این چیست که من میبینم؟! مجتبی تکین … مسئول سابقم (دبیر سرویس عکس خبرگزاری مهر)… استادم … معلم اخلاق … دوستم … رفیقم … امکان ندارد … یعنی مُرد؟؟؟؟!!!! وای خدای من این چه بازی‏ای است که دنیا و روزگار با ما می‏کند؟ آخر رسم روزگار این است؟ این رسمش است که یک انسان مظلوم برود … انسانی که بی‏وقفه تلاشگر بود، بی چشمداشت، بی مزد و پاداش. انسانی که نمونه و الگوی اخلاق عکاسان بود. فردی که ادعایی نداشت، مردی که در روزگار عکاسی‏اش با آدمهای مختلف و با تفکرات متفاوت کار کرده بود و با همه سلایق و هرچه بود ساخته بود. مجتبی اگر ناراحتی‏ای داشت به من هم میگفت … و اگر از چیزی گلایه‏مند بود، به کسی توهین نمی‏کرد، به کسی دشنام نمیگفت. دوست و رفیق تکی را از دست دادم، مجتبی تکین واقعاً تک بود … کسی که عکاسان زیادی را به جامعه عکاسی و عکاسی خبری کشور معرفی کرد، باعث شد، عکاس‏های مهر مطرح شوند، عکسهای مهر مطرح شود و خبرگزاری مهر و سرویس عکس مهر محبوب بازدیدکنندگان … آنقدر با اخلاق و با ادب و با مرام و معرفت بود که دوستانی که در سایر رسانه‏ها مرا میشناختند میگفتند به مجتبی سلام برسان ، به تکین سلام مرا برسان، یا که بعضی میفهمیدند عکاس مهر هستم میگفتند تکین رو اذیت نکنی؛ خیلی گُله ، خیلی آقاست، یادم نمی‏آید کسی از او کدورتی داشته یا حرف بدی به او نسبت بدهد، همه از خوبی‏اش میگفتند … تکین با اینکه این روزها آنطور که خودش میگفت کمی از دستم دلگیر بود، اما میگفت تو تا قبل از اینکه آن مطلب «سانسور واقعیت» را در وبلاگت بنویسی یکی از کسانی بودی که همیشه در بین دبیران و مدیران خبرگزاری از تو تعریف میکردم و با آن کار کلی دلم را رنجاندی ، میگفت من برایت حساب‏ها وا کرده بودم ، میگفت تو جزء معدود عکاسانی بودی که حرفم را به عنوان دبیر گوش میدادی و عکسی میگرفتی که من راضی باشم ، میگفت تو مثل خبرنگارها نام و نشان و عنوان برنامه و اسم آدمها را خوب میگیری و در کپشن‏ها استفاده میکنی ، میگفت از دیر انتخاب کردنت آن اوائل کلی مرا شاکی میکردی و این روزها دستت و نگاهت سریعتر شده بود ، میگفت من به تو اعتماد زیادی داشتم، میدانستم اگر جایی میفرستمت نمی‏آیی بگویی برنامه عکسخور نبود و باز هم میگفت … / اما من از او حلالیت طلبیدم، من از او عذرخواهی نمودم، من او را استاد و خودم را شاگردش خطاب می‏کردم و میگفتم زندگی عکاسی حرفه‏ایم را مدیون تو هستم و هر جا باشم از تو یاد میکنم و میگویم استادم تکین است. میگفتم تو مرا به جامعه عکاسی معرفی کردی و این را هم گفتم که وبلاگ من دفترچه خاطرات شخصی من از زندگی عکاسی و زندگی سیاسی‏ام است و گفتم که مرا نباید به خاطر سلیقه سیاسی‏ام تنبیه کنند، او با آنکه هنوز از من نارحت بود، در آخرین مکالمات برایم آروزی موفقیت کرد و من هم برایش بهترین‏ها …

مرحوم مجتبی تکین و عکاسان خبرگزاری مهر
مجتبی دلم برایت خیلی تنگ می‏شود …
یادش گرامی … روحش شاد …
من هم درگذشت دلخراش، ناگهانی و جانگداز پیشکسوت عکاسی خبری کشور «مجتبی تکین» بهمراه همسر و فرزند دلبندش را به محضر خانواده محترمش و سایر کارکنان خبرگزاری مهر و روزنامه تهران تایمز و همچنین دوستان عکاس سایر رسانه‏ها و جامعه خبری کشور تسلیت عرض میکنم.
برای شادی روح مجتبی تکین و نوگل نشکفته‏اش شکیلا و همسر گرامی‏اش بخوانیم رحمه الله لمن قرأ الفاتحه مع الصلوات …

۶ دیدگاه به “مجتبی تکین هم از پیش ما رفت”

 1. سلام خدمت برادر شهاب الدین عزیز.
  احتمالا باید نشانی بدهم تا بدانی که من کیستم. در رزومه خویش نوشته ای که وبلاگ نویسی را از سال ۸۳ آغاز کرده ای. یادت هست در کدام کافی نت بودی و با چه کسی؟ من همان هستم. همانی که یک روز با هم رفیق دیرینه بودیم. حالا تو رفته ای و پایتخت نشین شده ای و گوشی همراهت را هم عوض کرده ای و من مدتهاست پس از آن شبی که در حرم حضرت رضا(ع) با امیر خالقی به تو تماس گرفتم دیگر فرصت هم کلامی پیش نیامده.
  عکست را که در وبلاگت دیدم تازه فهمیدم که چقدر دلم برای شهاب واجدی و روزهای دلنشین شبکه خبر دانشجو تنگ شده است.
  به یاد ما باش چون ما هم به یاد تو هستیم.
  ارادتمند: یک دوست تقریبا قدیمی…

 2. هو الحی می‌گه:

  من هم به شما دوست عزیز تسلیت میگویم و صبر را از خداوند متعال برای شما و همه دوستانش آرزومندم.
  روحش شاد و سرشار از رحمت الهی…

 3. خیبریان می‌گه:

  بسم الله سلام سید یادهایت را در خود تجربه کن روحش شاد

 4. کیمیا می‌گه:

  سلام

  تسلیت می گم
  دوست خوب کیمیاست

  موفق باشین
  یاعلی

 5. داود سنایی از اصفهان می‌گه:

  یه نامه سر گشاده به مجتبی تکین
  سلام آقا مجتبی روحت شاد
  اومدم از خودت به خودت شکایت کنم
  من کارگر کارخونه ذوب آهن اصفهانم و بخاطر مخارج زیاد زندگی ناچار قبول کردم که همسرم با داشتن یک بچه دو ساله روی یک ماشین کار کند شاید دخلم به خرجم برسد
  تمام پس انداز چند سال گذشته رو به علاوه یک مقدار قرض اوردم تهران تا یه ماشین خوب براش بخرم
  اما داداش بزرگت ماشینی که تو و زن وبچه ات توش تصادف کردید و متاسفانه فوت شدید رو به من جای ماشین سالم و بدون عیب به من فروخت
  زنم هم از وقتی فهمید آدم تو این ماشین فوت شده میگه: (من صدای جیق بچه اش رو از روی صندلی عقب میشنوم) و پشت فرمان نمینشینه
  ماشین رو هم هر جا بردم بفروشم کسی قبول نمیکنه بخره من موندم و یه ماشین که به هیچ دردی نمی خوره
  داداشت هم از دست من قایم شده آخه این درستشه که داداشت داره برات نفرین و عذاب جمع میکنه
  یا این انصافه که من ۷ ماه پیش آهن مذاب کار کنم تا سودش بره تو جیب داداش تو .
  چون مطمعنا به بقیه وارثین نمیگه من ماشین رو جا ماشین سالم دو میلیون تومن گرون تر فروختم
  خواهش میکنم این نامه رو منتشر کنید تا همه بفهمند یک نفر که میمیره وراث چطور اموالش رو

  • داود سنایی می‌گه:

   من ایران سنا رسما اعلام میدارم رضایت اینجانب برآورده شده و مشکلات به خوبی حل شد . لطفا جهت شادی روح آن مرحوم این نامه را از سایت خود حذف کنید.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.