header site akkasmosalman.ir

می‏بخشم، ولی فراموش نمی‏کنم!

بسم الله

نامه سرگشاده فرزند شهید دفاع مقدس رضا اسعدی به فرمانده دیروز جنگ و رئیس امروز مجمع تشخیص و مجلس خبرگان که چندی پیش به وی نوشته شده است :

اکبر هاشمی رفسنجانی

با عرض سلام خدمت رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام جناب آقای هاشمی، می‏دانم جبر روزگار و گرفتاری‏های فراوان شما میان ما و فرمانده سابق جنگ که شما باشید، فاصله‏ای دور و دراز انداخته اما به امید علیکی، سلام عرض می‏کنم شاید که برای پاسخ گفتن به این حقیر نیز وقتی داشته باشید و ما نیز همچون فرزندان دوم خردادی حضرتعالی اگر راهی به جلسه گذاشتن با شما نمی‏یابیم لااقل آنقدر لیاقت داشته باشیم که نامه‏مان را بخوانید و بدانید که روزگاری پیش میان ما و شما چه رابطه‏ای برقرار بود. آری، روزگاری بود که ما چون شما را در راه ولی‏امر می‏دیدیم و فرمانده جنگ می‏شناختیم و چون معتقد بودیم خطبه‎های داغ نماز جمعه‎تان به جای دوست، خار چشم دشمن می‎شود، آن‎قدر در راه دفاع از شما استوار بودیم که هیچ حد و حسابی نداشت. امثال من سالیان طولانی مستمع خطبه‎هایی بودیم که نه سرمای زمستان و نه گرمای تابستان مانع حضورمان در نماز جمعه نمی‎شد و نیز سربازان و یاران شما بودیم در شلمچه و فاو که باز چیزی مانع حضور ما نبود و راستش را بخواهید ما در هر سنگری که برای دفاع از حریم ولایت می‎رفتیم، شما را جلودار خود در این مبارزه می‌دیدیم و این گونه بود که نه فقط شما را دوست می‎داشتیم و عزیز می‎پنداشتیم بلکه حتی نسبت به شما نوعی تعصب نیز داشتیم. …

جناب هاشمی! چه بسیار دوستان جانباز من که برایشان هرگونه حرکتی توأم با هزاران رنج و سختی بود اما همین که می‏فهمیدند نماز جمعه به امامت شما اقامه شود خود را به دانشگاه تهران می‎رساندند. همان زمان که شما با هر سخنتان امید را در دل ولایتمداران زنده می‎کردید و با هر موضعی که می‎گرفتید دشمن از همیشه و همیشه مأیوس‌تر می‌شد. آن زمان اگر ولی امر سخنی می‎گفت در جهت تایید شما بود و آنان که اشارت‎ها را خوب و بی‎اشاره می‎گیرند می‎فهمیدند که ولی امر از شما رضایت داشت. امروز اما… اما لااقل این هست که میان ما و شما فاصله‌های دور و دراز افتاده. گویی نه ما حرف شما را می‎فهمیم و نه شما زبان ما را. صف دوستان شما از صف دوستان ما جدا شده و این واقعیتی دردآور است. دور تا دور شما را (به غیر از جلسات رسمی) کسانی احاطه کرده‎اند که امثال ما را سربازان وحشی قوم آتیلا خواندند و وقتی از حضرتعالی پست‎های رنگارنگ گرفتند ما را از سمت‎های خدمت رماندند. چرا دروغ بگویم؟ ما از برخی اطرافیان شما که منافقانه سنگ حمایت از شما را به سینه می‎زنند کینه داریم و آنها نیز از ما کینه دارند. قصه پرغصه‎ای است. آن زمان که بعد از ارتحال امام(ره)؛ کج اندیشان به اسم کوبیدن شما در حال انتقام گرفتن از امام و رهبری بودند، این ما بودیم که از شما جانانه دفاع کردیم و شعار «اطاعت از خامنه‌ای، حمایت از هاشمی» را سر دادیم در حالی که این گروه از همان زمان شما را «عالیجناب سرخپوش» می‎دانستند منتها هنوز دوم خردادی نشده بود که زبانهایشان دراز شود!

هاشمی رفسنجانی

 

به یاد دارم خود من و بسیاری از دوستان جانباز به خاطر دفاع از شما حتی با تعدادی از اقوام و دوستان خود، چپ افتادیم و قهر کردیم اما سالها بعد شما جواب این خوبی را با بدی دادید و به جای جبران آن همه محبت، بغض خود را به ما نشان دادید و کارگزاران را به ما سربازان انقلاب ترجیح دادید و آن کردیدکه همه می‎دانند. امروز اما راحت و سرگشاده بگویم؛ ما از شما رضایتی نداریم و راه ما را جدای از راه شما می‎دانیم. مصادیق حرفمان هم فراوان است. شما از طرفی ادعای ثبات در ولایتمداری دارید اما چرا باید ملت همیشه در صحنه‏ها از سخنان ولایت این گونه برداشت کنند که منظور رهبری تخریب کنندگان دولت، حضرتعالی و جمعی از دوستان و اطرافیان شما بود؟!چرا امروز مواضع شما به جای آنکه خار چشم دشمن باشد مایه سرور او شده؟!

چرا دشمنان ما در تقسیم بندی حامیان ولایت، شما را در صفی دیگر قرار می‎دهند؟! و… اصلاً یک سؤال اساسی: چرا حامیان متعصب دیروز حضرتعالی باید به هاشمی این اسم پرآوازه و این یار دیرین امام در انتخابات « نه» بگویند و از مدیر جوانی چون احمدی‎نژاد حمایت کنند و او را لایق‎تر برای ریاست جمهوری بدانند؟ آیا ما عوض شده‎ایم یا شما دچار تغییر در مواضع خود شده‎اید؟ ما متحجر شده‎ایم یا شما متجدد؟ اگر از دید حضرتعالی ما اسیر تحجر شده‎ایم و به واپسگرایی دچار آمده‎ایم، پس لابد باید شما منکر گذشته خود و به طریق اولی (و البته نستجیر بالله) منکر انقلاب اسلامی و امام و خون شهدا شده باشید، چرا که ما هنوز و با افتخار خود را پنجاه‎و هفتی می‌دانیم و معتقدیم لااقل درباره انقلابی بودنمان، رزمنده بودنمان و پای رکاب ولی فقیه بودنمان بی‎نیاز از توبه و پشیمانی هستیم. جناب هاشمی! یادش به خیر، زمانی که بعد از خطبه‎های آدینه شما با دوستان زمان جنگ می‎نشستیم و از عملکرد شما دفاع می‎کردیم. یادش به خیر، روزگاری را که برای پافشاری بر شخص و شخصیت شما ساعت‏ها بحث می‎کردیم. یادش به خیر، ایامی که حامیان شما بچه‏های جنوب شهر بودند و رزمندگان خاکی پوش و… ناگهان چقدر زود همه چیز عوض شد. انگار یک چشم برهم زدن بود؛ جای دوری نرویم، یک هفته منتهی به سوم تیر ۸۴ را یادتان هست؟ باور کردنی نبود اما حامیان شما هم رنگ عوض کرده بودند و هم نسل عوض کرده بودند و هم عقیده. یادتان هست که اتومبیل‏های آخرین سیستم با چهره‏های بزک کرده، چگونه در زیر قاب شما، به انگلیسی نوشته بودند: هاشمی ۲۰۰۵؟!… و به ریش ما حامیان قبلی شما می‎خندیدند و… بله، هنوز هم می‎خندند! جناب هاشمی، کاش روزگار این قدر آزگار نمی‏شد که تحلیلگران بیگانه همراه با غریبه‎ها و بریده‎ها این گونه تحلیل کنند که: «رای آوردن هاشمی، سبب تضعیف حامیان ولایت فقیه در ایران می‏شود.» کاش این سخن دروغ باشد، کاش.

اما ما را جز ولایت فقیه راهی نیست. برای ما خامنه‎ای همان خمینی است که کاری شاید سخت‎تر از امام نیز داشته باشد و چقدر سخت و ملالت بار است وقتی که شما از مدارای خود با دولت سخن می‏گویید و در این راه حتی از رهبری هم مایه می‎گذارید و هنگام مناظره بر چهره رئیس جمهور مکتبی، عمدتاً اخم بر چهره دارید و در خطبه‎های نماز جمعه از سوء مدیریت دولت، حکایت‎ها نقل می‎کنید اما دو روز بعد آنکه اشاره او برای ما حجت است، مرد و مردانه همچون خمینی، پای صحنه می‎آید و از دولت حمایت می‏کند به گونه‏ای که نه از دولت سازندگی حمایت کرده بود و نه از دولت اصلاحات. چه می‏گویم که هنوز خاطرمان هست در دولت شما به خاطر آقای کرباسچی و در دولت اصلاحات به خاطر جناب مهاجرانی تا چه حد رهبری مجبور به گله و هشدار و پند و اندرز شد؟ یادمان هست؟ جناب هاشمی! ما خود را همواره بدهکار انقلاب می‏دانیم و خود را بسیار حقیرتر از آن می‎دانیم که بخواهیم ملاک انقلابی بودن را رفتار و گفتار خودمان بدانیم اما…اما چه کنیم که دوستان شهیدمان در بیت المقدس و کربلای پنج و والفجر مقدماتی هرجا وصیت کردند این بود که نگذارید ولی فقیه تنها بماند. برای ما شما حتی آن زمان که عزیز و گرامی بودید اما عزیزتر و گرامی‎تر از شما، شهدایی بودند که راستش نه در ظاهر و نه در باطن هیچ شباهتی به هواداران فعلی شما ندارند. ناراحت نشوید اما از امام راحل آن‎قدر هوش و ذکاوت به ارث برده‎ایم که متوجه شویم وقتی رهبری تخریب کنندگان دولت فعلی را عمدتاً افرادی مخالف خط امام می‎خواند،مرادشان کیست.

و باز… آری، و باز این ما بودیم که بعد از آن همه زجر دیدن و زخم خوردن از ناحیه دوستان شما، وقتی دیدیم که در جریان انتخابات مجلس ششم ناجوانمردانه تخریب می‎شوید، باز آمدیم و از شما دفاع کردیم. اینک اما مهم‏تر از انتخابات پیش‎رو، انتخابی است که پیش روی شما است. یک سؤال؛ شما دوست دارید حامیانتان همان رزمندگان خاکی‎پوش باشند یا کاخ‎نشینانی که برایشان هاشمی، تنها به کار تضعیف جریان ارزشی و حامی ولایت می‎خورد؟! ما که شما را برای امام و انقلاب و رهبری می‎خواستیم، اما شما اعتراف کنید که آنها، شما را برای چه می‎خواهند؟! جناب هاشمی، اما عقده‌ای نداریم. اهل عقیده‎ایم و هنوز بر این اعتقادیم که تا مولایمان حرفی نزده، شما لابد در راه انقلاب ثابت قدم و استوارید. آخر سخن اینکه بزرگی سیه چرده، در جریان سختی‎های بی‎شماری که مخالفانش بر وی وارد آورده بودند، جمله‎ای گفت که تو گویی حال امروز ماست و قیل و قال ما:«می‎بخشم ولی فراموش نمی‎کنم.»


یک دیدگاه به “می‏بخشم، ولی فراموش نمی‏کنم!”

  1. ناشناس می‌گه:

    سلام دوست عزیز .از این که به وبلاگ من سر زدی ممنونم .این ولاگ رو من ۲ماهی میشه راه اندازی کردم وهدفم هم از راه اندازی این وبلاگ معرفی شهدای خطه ی لرستان وجاذبه های آن و همچنین بالا بردن سطح علمی دوستان خواهد بود

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.