header site akkasmosalman.ir

باید شرق از شرم آب می شد

 * میلاد با سعادت سیدالشهداء، آقا امام ابی عبدالله الحسین علیه السلام یگانه پاسدار عاشورا و روز پاسدار؛ *
 ** ولادت پرنور علمدار و پرچمدار کربلا ماه بنی هاشم اباالفضل العباس علیه السلام بزرگ جانباز عاشورا و روز جانباز ؛ **
 *** و میلاد فرخنده امام علی بن الحسین زین العابدین بزرگ آزاده کربلا رت خدمت همه دوستان عزیز و ارجمند و ولایتی تبریک و تهنیت عرض میکنم.***
 

بعد از مدتی دوباره آمدم با مطلبی جدید:

ناگفته هایی مشمئزکننده از علت تعطیلی «شرق»:

بایـد شـرق از شـرم آب می شـد


بسم الله

پس از آنکه روزنامه «شرق» به دلیل یک گفت وگوی ظاهراً فرهنگی، دیدگاههای رئیس سازمان همجنس گرایان ایران را منتشر کرد، هیئت نظارت بر مطبوعات دستور توقیف موقت این روزنامه را صادر کرد.
این روزنامه پس از اختصاص یک صفحه به مصاحبه با ساقی قهرمان، ضد انقلابی فراری که اکنون در سن پنجاه و یک سالگی در کانادا اقامت دارد وسردبیر نشریه «چراغ» ارگان رسمی سازمان دگرباشان جنسی ایرانی است، در تاریخ(۱۴/۵/۸۶) مدعی عدم آگاهی در این مورد شد.
ساقی- ق که به همراه برادرش«ساسان» سردبیر سایت «گذار»( ارگان فارسی سازمان سیا) چند سال است که در خدمت سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده و تشکیلات «خانه آزادی» آمریکا هستند، در این مصاحبه اخلاقیات را دارای تاریخ مصرف دانست و در عین حال مدعی شد:انعطاف ناپذیر بودن مرزبندی های جنسیتی غیر اخلاقی است.
روزنامه شرق در حالی گفت وگوی رئیس سازمان همجنس گرایان ایران را در یک صفحه منتشر کرده بود که از سال ۱۹۹۷ که نخستین کتاب این هرزه گرد جنسی و فکری در کانادا منتشر شد، حتی رسانه های خارجی به دلیل اوج هرزگی اشعار و داستان های وی، از انتشار خبر و گزارش پیرامون آن خودداری کردند.او همچنین رسما کتابی در ستایش روسپیگری نوشته است.
با پوزش از شما خوانندگان محترم، جهت تنویر اذهان و دلایل اتفاقی که منجر به توقیف شرق شد، ناگزیر به گوشه ای از هرزه گری های وقیحانه این فرد اشاراتی خواهد داشت:
در این گفت وگو، مصاحبه کننده به ساقی- ق می گوید که در اشعارش نوعی اخلاق گرایی مستتر است و وی با تأکید بر این که «اخلاق گرا توصیف کردن وی درست نیست»، به ترویج همجنس گرایی پرداخته و می گوید: من یک بار اخلاقیات را تماشا می کنم و یک بار انکارش می کنم…اخلاق در برابر زن ـ انسان می ایستد. در برابر مرد ـ انسان هم می ایستد… زن محکوم است به «مادر شدن»، مرد محروم است از «مادر بودن». به نظر من مادرانگی یک حس انسانی است، ویژگی زنانه نیست به خصوص که فیزیک زن به تنهایی برای مادر شدن کافی نیست. اگر اخلاقیات حاکم نیمی از مردم را از مادر بودن محروم می کند و نیم دیگر را محکوم به مادر شدن، اینجا یک ظلم اتفاق افتاده است.
وی خواستار آن شده که مردان امکان داشته باشند مادر فرزندی باشند. وی تحمیل فرهنگ به تن را غیراخلاقی دانسته و می گوید: محکومیت در قالب جنسیت قراردادی و انعطاف ناپذیر بودن مرزبندی های جنسیتی غیراخلاقی است.
جالب آن که پس از بیان این اظهارات، مصاحبه گر می پرسد:«فکر نمی کنی این یکی از جزایر نامکشوف زبان ماست که هنوز به آن پرداخته نشده؟ اینکه مرد هم مثل زن انسان است و می تواند مادر باشد. می تواند زن باشد. همان طور که زن در زبان می تواند مرد باشد» و وی پاسخ می دهد: شاید از جزایر نامکشوف زبان ما باشد، اما در حوزه فلسفه و ادبیات جهانی کشف شده است.
و مجتبی- پ مصاحبه کننده شرق مدعی عدم شناخت از مصاحبه شونده میشود! ولی در طول مصاحبه به نقد اشعار وی می پردازد و کاملا ساقی -ق را می شناسد
گفتنی است، روزنامه شرق، عصر همان روز اقدام به حذف گفتگوی مذکور از سایت اینترنتی خود کرده بود.


اعترافی تلخ
توقیف روزنامه شرق دستمایه رسانه های همسو با این جریان قرار گرفته تا با پر رنگ کردن حاشیه در مقابل متن، توقیف این روزنامه به آنچه که سیاستهای محدود کننده دولت خوانده می شود، گره زده شود. روزنامه ها و سایتهای همسو با شرق، بعد از توقیف این روزنامه اغلب تیترهایی با بهره گیری از این عملیات روانی انتخاب کرده و کوشیدند، اصل ماجرا را تحت الشعاع قرار دهند.
از سوی دیگر مدیرمسئول روزنامه شرق، اصرار دارد این مصاحبه در پی وقوع یک خطا که امکان رخداد آن در هر مطبوعه ای وجود دارد، منتشر شده و خبرنگار تهیه کننده مصاحبه جزء عوامل ثابت روزنامه نبوده است و در اظهاراتی عجیب مدعی می شود: شاید در این دنیا دست ما کوتاه باشد، اما شکایت خود را به روز جزا وا می گذاریم!
این ادعا در حالی صورت می گیرد که «مجتبی.پ» که مصاحبه مزبور را تهیه کرده، مصاحبه های تفصیلی صفحه ادبیات شرق را تهیه می کند و طی روزهای قبل از آن نیز گفتگوهایی با گراناز موسوی (شاعره فمینیست)، پهلوان و زرین پور از اعضاء کانون نویسندگان (دارای سابقه همکاری با سازمان مجاهدین خلق (منافقین)) ترتیب داده است.
مجتبی.پ، در وبلاگ شخصی خود، زشت ترین مطالب جنسی و پورنو را به سبک افرادی نظیر ساقی.ق همجنس باز مصاحبه شونده در قالب شعر و داستان منتشر می کند.
همچنین جبهه مشارکت بدون آنکه به خود زحمت دهند متن مصاحبه و سوابق فرد مصاحبه شونده را مطالعه کنند، در بیانیه ای سیاسی توقیف شرق را حرکتی برای محدود کردن طیف اصلاح طلبان نامید! ومدعی شد:
« جریان دولتی حاکم قصد دارد با قطع ارتباط جریان منتقد خود با توده مردم و اتخاذ سیاست حذف منتقدان و مخالفان در عرصه ای خالی از رقیب به ترکتازی خود در تخریب بنیان های اعتماد و سرمایه اجتماعی کشور ادامه دهد. »
اما در این میان یک عضو تحریریه روزنامه شرق مصاحبه شرق با یک زن همجنس گرا را علامتی از آن دانست که جامعه روشنفکری ایران از جانب این گروه که او آنها را «دگرباش» خوانده، محاصره شده است و آنها در مطبوعات روشنفکری نفوذ کرده اند.علی شمعدانی حق عضو سرویس اقتصادی روزنامه شرق طی مطلبی که بر روی وبلاگ خود منتشر ساخته با اشاره به این که همجنس بازان در تلاش برای فراگیر کردن عقاید خود در قالب آزادی از قیود اخلاقی هستند نوشته است:
«در این بین بسیاری از روشنفکران هم آلوده این مباحث از دریچه به اصطلاح روشنفکری شده اند و از سر ناآگاهی جاده صاف کن فرهنگی شده اند که مطلوب دگرباشان است، ظواهر شیکی که انتقاد از دیکتاتوری جامعه مردسالار می شود یا لزوم توجه ویژه به حقوق زنان یا تأکید بر نابهنجاری های ناشی از روابط جنسی سنتی یا تلاش برای کاستن از بار اخلاق سنتی در جامعه مدرن یا دفاع بی قید و شرط از آزادی حق انتخاب فردی یا مباحث کشنده در مورد راهکار حفظ حقوق اقلیت ها و… در گفتمان بسیاری ازروشنفکران در نقد جامعه ایرانی جا گرفته و مجال تنفسی برای دگرباشان است. لذا با خلط مباحثی که رخ داده، دگرباشان در فرهنگ سازی برای کاهش غیرمستقیم بار منفی همجنس بازی موفق عمل کرده اند و بخشی از روشنفکران را هم با خود همسو کرده اند».
در ادامه این مطلب آمده است: هدف غایی آنها این است که سریع تر از جنبش ۱۰۰ ساله دگرباشان در جامعه غرب بار منفی واژه کوئیر را از بین ببرند. آنها همه جا نفوذ کرده اند، این ساده انگارانه است که فقط آنها را منتسب به تشکل های خارج از کشورشان کنیم چون متاسفانه در برخی شهرهای کشور به خصوص در شمال ایران پایگاه هایی برای خودشان دست و پا کرده اند. لاجرم از فضای مه آلود روشنفکری ایران سوءاستفاده کرده و در مطبوعات هم رخنه کرده اند چون ابزارهایی همچون شعر و ادبیات را هم سپر خود کرده اند.
حق همچنین درباره مصاحبه منتشر شده با روزنامه شرق تاکید کرده است: «وقتی گفت وگوی مندرج در روزنامه شرق را خواندم تردیدی برایم باقی نماند که گفت وگو کننده با حالات روانی گفت وگو شونده کاملا آشنا بوده و این امر از همان سوال دوم و پرسش از شعری به نام وزیر کار معلوم است. گفت وگو کننده آثار این دگرباش را خوانده و با آنها آشنا بوده. متاسفم که با اصرار این گفت وگو جایگزین مصاحبه با دگرباشی مشهور شده چون گفت وگو شونده دوم از شهرت کافی در آن حد که سردبیر و مدیر مسئول شرق او را بشناسند، برخوردار نبوده تا به سرنوشت حذف گفت وگوی اول گرفتار شود. به هر حال توقیف شرق یک هشدار برای سایر مطبوعات دارد که با دقت و علم بیشتر نسبت به تحرکات این عده برخورد کنند. اما مهمتر آن که نیاز است تا روشنفکران ایرانی به یک بازخوانی دوباره از مباحث عمومی خود دست بزنند. شاید هم ما این دسته روانی ها رو خیلی حقیر و مباحثشان را غیر قابل توجه دانسته ایم که این بلا سرمان آمده است.»


ساقی -ق کیست؟
نشریه «چراغ» ارگان رسمی سازمان دگرباشان جنسی ایرانی، اورا اینگونه معرفی می کند: « او را فروغ دوران خوانده اند، او را مبارز راه رهایی زنان بدون پرداختن به رودر رویی مستقیم با مردسالاری معرفی کرده اند، او را تن کامه خواهی دانسته اند که بی پروا به لذت ستانی از جسم خویش می پردازد و خواننده را به تماشای این لذت ستانی دعوت می کند. او را ترسیم کننده اروتیسم لزبینیسم دانسته اند، او…..
اما اینطور به نظر می رسد که ساقی همه اینها هست و نیست. او ظاهرآ مرزبندی را برنمی تابد و در اشعار خود (چه بسا در زندگی واقعی نیز) از لذت و خواهش تن رو برنمی تابد و اگر هوس کند، با هر کسی چه زن و چه مرد و حتی خود « عشق» همبستر می شود. اروتیسم، همجنسگرایی و دگرجنسگرایی همه را می توان در اشعار ساقی دید….»
ساقی -ق در مصاحبه ای درباره خودش اینچنین می گوید:« تا بیست و چهار سالگی در ایران زندگی کردم و بعد از آن به دلایل سیاسی، یعنی به دلیل همکاری با تشکیلات زنان حزب توده، از ایران فرار کردم. من فقط سه سال بعد از انقلاب در ایران بودم. هنوز فضای وحشت ایران را فراموش نکرده ام. تا زمانی که در ایران بودم بی تجربه تر از آن بودم که بدانم چرا در روابط عاطفی ام به مشکل بر می خورم. من در این سی سال اخیر بارها عاشق شده ام، یک بار ازدواج کردم. دوبار مادر شده ام. چند بار کورتاژ کردم. چند بار با کسانی دراز مدت یا کوتاه مدت زندگی کرده ام. با آدم های مختلف خوابیده ام. از آدم های مختلف طلاق گرفته ام. طول کشید تا خصوصیات جنسی خودم را دقیقا کشف کردم….قید و بندهایی که فضای زندگی من را تنگ کرده بودند، باید دور ریخته می شدند، به هر قیمتی..»
مطالب مستهجن و الفاظ رکیک در اشعار و نوشته های ساقی -ق به قدری زیاد است که بیان آن حرمت قلم را می شکند و هم در حوصله این گزارش نمی گنجد.به همین مقدار برای قضاوت خوانندگان بسنده می کنیم.

مجدداً از شما خوانندگان محترم پوزش می خواهیم.


یک دیدگاه به “باید شرق از شرم آب می شد”

 1. شيدا می‌گه:

  بنام خدا

  وبلاگهای متخلف ایرانی را معرفی کنید

  http://vjihad.parsiblog.com/

  بعد از هک کردن حدود ۵۰ وبلاگ غیر اخلاقی و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی شکایاتی از مدیران سرویس دهنده های وبلاگ بخصوص بلاگفا به دستمان رسید.نظر به این که هر دو طرف خواهان یک هدف یعنی پاکسازی وبلاگ های ضد اخلاقی و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و همچنین هیچ کدام از این سرویس دهنده ها بخش گزارش تخلفات ندارند(بلاگفا این بخش را دارد که آن کار هم نمی کند)اقدام به راه اندازی بخشی به نام گزارش تخلفات وبلاگ ها و وب سایت های ایرانی کردیم.طبق صحبتی که با سرویس دهنده ها شد قرار شد ما وبلاگ های متخلف را به آنها معرفی و آنها اقدام به مسدود کردن آنها نمایند.

  این طرح فعلا به صورت آزمایشی اجرا می شود اگر سرویس دهنده ها همکاری کردند که هیچ در غیر اینصورت گروه جهاد مجازی مجدد عملیات های خود را از سر می گیرد.

  آدرس بخش گزارش تخلفات:

  http://takhalof.somee.com

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۶م,مرد,۱۳۹۵ | ۲ بازخورد
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۹م,مهر,۱۳۹۴ | ۳۶ بازخورد
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۶م,خرد,۱۳۹۴ | ۲ بازخورد

تصاویر اتفاقی

اسامی عکاسان هقتمین ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۹م,اسف,۱۳۸۸ | ۵ بازخورد
هفته دفاع مقدس گرامی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲م,مهر,۱۳۹۰ | ۱۲ بازخورد
وعده صــــادقـانه... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۶م,مرد,۱۳۸۵ | ۵ بازخورد

تصاویر محبوب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.