header site akkasmosalman.ir

چهلمین روز عزای حسین

بسم الله

امروز اربعین است و برای اولین بار “بانوی عاشورائیان، عکاس مسلمان” در سوگ اربعین اباعبدالله (ع) مینویسد. آری… چهل روز از عروج عاشورائیان می گذرد. چهل روز از گشودن درهای آسمان برای عبور عاشورائیان از مسیر بهشت میگذرد. چهل روز است سرهای آسمانی بر نیزه ها شدند. چهل روز است که سید الشهداء و یارانش تشنه لب ماندند و سیراب به خون خود شدند. چهل روز است که امام حسین علیه السلام برای زنده نگاه داشتن نام اسلام و گسترانیدن معروفات و نهی نمودن از منکرات قیام نموده و برای این قیام و جهاد فریاد هل من ناصر ینصرنی سر داده است. چهل روز از آن واقعه که جدم ندا سر داد آیا کسی هست مرا یاری کند می گذرد. چهل روز است که خیام اباعبدالله را به اتش کشیدند. چهل روز است عمه سادات زینب کبری سلام الله که پرستار عاشورا بود پیام آور عاشورائیان شد و دل اشباع شده از حرام یزیدیان و ابن زیادها را با پیام حسینی خود به آتش کشید. چهل روز است که کاروان اسراء همراه با طفلان معصوم جای خالی عمو عباس را میبینند، جای خالی آن طفل معصوم علی اصغر. جای خالی بابا را … . جای خالی علی اکبر . جای خالی قاسم . جای خالی خالی خالی آنها که ۷۲ تن بودند. آه که چه بر سر این کاروان امد. چهل روز از آن واقعه هولناک و وحشیگرانه یزیدیان می گذرد. چهل روز است که شیعیان به عزای مولایشان نشسته اند و برایش اشک میریزند. چهل روز است که نوکران امام حسین در هر مجلس . در هر تکیه و حسینیه و زینبیه نوکری آقایشان را میکنند. 

همه ما حاجتی داریم. همه ما نیاتی در دل داریم . همه ما امیدی داریم . همه ما آرزویی داریم. همه ما تعجیل فرج رامی خواهیم و امید داریم غیر از رسیدن به حاجات خود دیدار روی مهدی موعود نیز نصیبمان گردد.

ای آقا و مولای ما . ای سید و محبوب ما . ای سید و سالار شهیدان. ای آقای جوانان اهل بهشت به حق سر بریده ات به حق مظلومیت ات گواهی بده پیش خدا که این جوانان را مورد لطف و عنایات واسعه خودش قرار دهد و هر جوانی را که با کمترین وسعش در عزای تو اشک ریخته یا خدمتی ناچیز کرده خدای متعال حاجاتش را برآورده و اعمال نیکش را قبول و گناهانش را همچون برگ درختان پائیزی بریزد.

ای مولای شهدا به حق شهدای کربلایت و به حق شهدای انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس ما و آنان که در راه تو شربت شیرین شهادت را نوشیدند خدا را قسم بده هر چه زودتر آن موعود عزیز، آن امام غایب از نظرها را زودتر فرج ظهورش را برسان و این جوانان جویای یقین و تشنه معرفت را از دیدار ان بهترین سیراب کن.

آمین یا رب العالمین

السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی الیل و النهار و لا جعل الله آخر العهد منی لزیارتکم السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم . عزاداریهایتان قبول .

ملتمس دعا: شهاب الدین

 

بسم رب الفاطمه

کربلا- حسین – زینب – شهادت – خون – پیروزی – حلم – فداکاری – شجاعت و در یک کلام همه زیبایی.

چه واژه های پر معنا و بزرگی و چه زیبا فرمود زینـب «س»: « ما رأیت الا جمیلا ».

همه چیز زیبا بود، صبر و حلم زینب، فداکاری عباس، شهادت حسین و یارانش، شجاعت اصحابش و چشیدن طعم شیرین شهادت، چه عاشورای عظیمی که اکنون پس از سالها هنوز ما شیعیان آن حضرت بر سر مصیبت خاندان او سوگواری می­کنیم و برای از دست دادن مولایمان سالار شهیدان چه سوگوارانه و عاشقانه اشک می­ریزیم و ناله فراق سر می­دهیم. دسته­های پرشور عزاداری بپا می­کنیم و خیام سوگواری براه می­اندازیم و پرچم­های سرخی که یا حسین «ع» و یا اباالفضل «ع» برفراز آن نوشته شده را در میان آسمان و زمین می­بینیم که چگونه با وزش نسیم رحمت الهی مواج­گونه در هوا می­غلتند و خودنمایی می­کنند.

در این میان پرچمی را می­بینم که روی آن نوشته شده ( هل من ناصر ینصرنی ). با تمام وجود بر خود می­لرزم که چگونه مولای من ندای کمک سر داده و اینگونه مردم کوفه به او خیانت کرده­اند، خدای من ، مگر او معصوم نبود ؟ مگر فرزند شیر خدا نبود ؟ مگر او مولای ما، سرور ما و امام ما نبود ؟ چگونه شیعیانی بودند که با ندای هل من ناصر ینصرنی اماممان، او را رها کرده و این دنیای پست و گمراه کننده را به سعادت اخروی و لقاءالله ترجیح داده و مغلوب هوای نفس شده­اند!؟

اما…، لحظه­ای به خود می­اندیشم، اکنون که من در سوگ مولایم به عزا نشسته­ام و برای مظلومیتش اشک می­ریزم و در مصیبت زینبم دست بر سینه می­کوبم ، آیا ، آیا اگر من هم فردی از افراد کوفه بودم ، به حسینم یاری می رساندم؟ آیا لیاقت این سعادت را داشتم تا در رکاب او پا در عرصه­­ی شهادت بگذارم؟ و یا می­توانستم شانه به شانه­ی زینب کبری در صحرای کربلا با دشمنان یزیدی و پلید اسلام بجنگم و به همراه او یاری­رسان کودکان معصوم و بی گناه کربلا باشم؟ یا زیبایی ظاهری دنیا مرا در خود می­بلعید و به اسارت دنیای پست و بیهوده در می­آمدم؟

ای حسین کاش بودم و ندای یاری تو را بی جواب نمی­گذاشتم ، اکنون که سالهای سال از آن واقعه­ی عظیم می­گذرد ما می­توانیم با نگهداشتن یاد آن شجاع مردان عرصه شهادت و شهامت و زنده داشتن یاد حسین او را خشنود کرده و اکنون یاری رسان آن حضرت باشیم و بتوانیم عاشورائیان منتظر مهدی فاطمه «س» باشیم و برای ظهور حضرتش دعا کنیم چون می­دانیم « کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا ».

 دعاگوی شما: بانو


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۶م,مرد,۱۳۹۵ | یک بازخورد
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۹م,مهر,۱۳۹۴ | ۱۱ بازخورد
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۶م,خرد,۱۳۹۴ | یک بازخورد

تصاویر اتفاقی

جمهور محبوب... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۴م,ارد,۱۳۸۸ | ۲ بازخورد
شور حسین است …... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۱م,آذر,۱۳۹۰ | ۳۰ بازخورد
عکس‏های رمضانیه۲/ قر... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۴م,مرد,۱۳۹۱ | ۴۲ بازخورد

تصاویر محبوب

کانال تلگرامی عکاس م... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
تشییع پیکر سردار شهی... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی
وداع با غواصان شهید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.