header site akkasmosalman.ir

وعده صــــادقـانه

بررسی روند رویارویی حزب الله و رژیم صهیونیستی «قسمت پنجم»

وعده صادقانه

بسم الله

در اولین ساعات حلول سال جدید در لبنان، سیدحسن نصرالله در شبکه تلویزیونی «المنار» حاضر شده و با تبریک سال نو، اعلام کرد که امسال، سال آزادی اسرای دربند لبنانی و فلسطینی خواهد بود. سخنان نصرالله اشاره به عهدشکنی سران رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۴ بود. در آن سال با وساطت دولت آلمان، در مرحله نخست و در ازای تحویل یک نیروی امنیتی و جسد سه سرباز رژیم صهیونیستی، بیش از ۴۰۰ تن از مبارزان لبنانی و دیگر کشورهای عربی از زندان های آن رژیم آزاد شدند. در مرحله دوم، قرار بود که رژیم صهیونیستی در قبال دریافت اطلاعاتی پیرامون خلبان اسیرشده «ران آراد» سمیر قنطار قدیمی ترین زندانی لبنانی که بیش از دو دهه را در زندان های مخوف اسرائیل گذرانده، آزاد نماید اما این وعده هیچگاه جامه عمل نپوشید تا حزب الله عزم خود را برای آزادی این اسیر لبنانی جزم نمود.

در ساعت ۹:۵ بیست و یکم تیرماه سال جاری نیروهای جنبش حزب الله لبنان در اراضی اشغالی با نیروهای رژیم صهیونیستی درگیر شده و با انهدام یک تانک پیشرفته «مرکاوا» و چند نفربر و خودروی زرهی، هشت نظامی اسرائیلی را به هلاکت، ۲۱ نفر را مجروح و دو نظامی را به اسارت گرفته و به خاک لبنان منتقل کردند.
نیروهای رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام مناطق مرزی و جنوبی لبنان را گلوله باران کردند. شدت و حدت این عملیات به گونه ای بود که «ایهود اولمرت» نخست وزیر تازه کار رژیم صهیونیستی، روز ۲۱ تیر را سخت ترین روز اسرائیل خواند. این عملیات در حالی اتفاق افتاد که سران تل آویو پس از یک هفته از حمله همه جانبه خود به غزه و تخریب اماکن زیربنایی و انهدام تاسیسات آب و برق منطقه، هنوز نتوانسته بودند «جلعاد شلیط» سرباز دربند خود را آزاد نمایند.

حزب الله نام عملیات خود را «وعده صادقانه» گذاشت تا به ملت لبنان و فلسطین اعلام کند که به قول خود برای آزادی اسرا و حمایت از ملت لبنان و فلسطین عمل کرده است. در واکنش به این عملیات، پرتیراژترین روزنامه رژیم صهیونیستی با درج یادداشتی نوشت: «عملیات وعده صادقانه حزب الله نشان داد که هیچ چیزی سید حسن نصرالله را غافلگیر نمی کند اما او عوامل غافلگیر کننده بسیاری در اختیار دارد.»

در شامگاه ۲۳ تیرماه، کابینه رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه داد و دستور آغاز عملیات خوشه های خشم را صادر کرد. هدف اصلی این عملیات، ترور سیدحسن نصرالله بود. در موج اول حملات، تاسیسات زیربنایی، فرودگاه بیروت، مخازن سوخت و جاده های مواصلاتی لبنان زیر آتش پرحجم و بمباران های ارتش اسرائیل قرار گرفت.
در واکنش به این حملات، یگان های موشکی حزب الله وارد عمل شده و شهرک های صهیونیست نشین شمال اسرائیل را تا عمق ۵۳ کیلومتری هدف قرار دادند. به گفته برخی منابع آگاه، در اولین ساعات این حملات، بیش از ۸۰۰ گلوله کاتیوشا، شهرک های صهیونیستی نشین را درهم نوردید و خسارات و تلفات سنگینی را برجای گذاشت به گونه ای که ۳۰۰ هزار ساکن این شهرک ها، با سراسیمگی و وحشت عازم منطقه حیفا و تل آویو شدند.
تحلیلگران ارشد نظامی، روز اول درگیری را به سود حزب الله دانستند. آمارهای رسمی و غیررسمی حکایت از آن داشت که شیب تلفات، خسارات و آوارگی به سمت سردمداران رژیم صهیونیستی سنگینی می کند و این در حالی بود که تعداد شهدای جنبش حزب الله از انگشتان یک دست هم تجاوز نکرده بود.

در روز دوم عملیات، مناطق صور، صیدا، بیروت و مزارع شبعا، از زمین، هوا و دریا مورد تهاجم سنگین ارتش اسرائیل قرار گرفت. در پاسخ به این عملیات های وحشیانه که بر روی بیمارستان ها و مناطق مسکونی متمرکز شده بود، یگان های آتشبار حزب الله، نسل جدیدی از موشک های بازدارنده خود را به صحنه درگیری وارد کردند. آتش پرحجم این موشک ها که مناطقی تا عمق ۵۰ کیلومتری اراضی اشغالی را مورد هدف قرار داد، باعث گردید سایه رعب و وحشت، بیش از گذشته، بر ساکنان و سردمداران رژیم غاصب سنگینی نماید. آمار آوارگان و فراریان از مرز ۵۰۰ هزار گذشته بود و این در حالی بود که در هفته گذشته و در درگیری نیروهای فلسطینی با ارتش رژیم صهیونیستی و شلیک موشک های قسام و یاسین به شهرک های صهیونیست نشین، ده ها هزار آواره شهرک نشین عازم مناطق مرکزی شده بودند.

در پایان روز دوم رویارویی حزب الله و رژیم صهیونیستی، جرج بوش در جمع خبرنگاران حاضر شد و خواستار توقف حملات نیروهای حزب الله علیه اهداف اسرائیل شد. در خواست بوش نشان داد که اوضاع به نفع حزب الله در جریان است.

در سومین روز درگیری، جاده های مواصلاتی لبنان به خصوص بزرگراه عریضه در شمال و مصنع در شرق لبنان که این کشور را به سوریه متصل می کند، مورد حملات بی وقفه جنگنده بمب افکن های رژیم صهیونیستی قرار داشت. حمله به دفتر مرکزی حزب الله، شبکه المنار، النور، فرودگاه صیدا، جایگاه های انتقال سوخت، چند مسجد و کلیسا و منزل رئیس پارلمان لبنان از مهمترین اهداف عملیاتی اسرائیل در این روز بود.

رژیم صهیونیستی با بمباران راه های مواصلاتی لبنان به سوریه، درصدد اثبات این ادعا بود که حزب الله نیرویی تحت حمایت سوریه و ایران است که ابزار و تجهیزات نظامی خود را از این دو کشور تامین می نماید. از سوی دیگر، بمباران یکی از قدیمی ترین کلیساهای بیروت، با هدف دامن زدن به اختلافات داخلی لبنان و رویارویی مسیحیان و مسلمانان صورت گرفت.

آمارهای روز سوم باز هم حکایت از برتری سیدحسن نصرالله در جبهه های نبرد داشت. این برتری زمانی تثبیت شد که چشمان از حدقه درآمده سران رژیم صهیونیستی باید شاهد هدف قرار گرفتن یکی از مجهزترین ناوهای جنگی شان می گردید. ناوچه ساعر پنج که از نظر عملیاتی برای درهم کوبیدن زیردریایی ها و ناوهای غول پیکر جنگی طراحی شده است، مورد هدف قرار گرفت تا بمب خبری روز سوم به سراسر دنیا مخابره شود. ناوچه ای با توانایی شلیک موشک های دریا به زمین هارپون با بردی بیش از ۱۳۰ کیلومتر، موشک های زمین به هوا با بردی معادل ۱۰ کیلومتر، مجهز به توپ های هفتاد و شش میلی متری شش اژدرافکن، رادارهای پیشرفته، سونار، قابلیت حمل دوبالگرد و برخورداری از ۶۸ خدمه، که این ناوچه چندمنظوره را از نظر عملیاتی در رده های اول ناوهای جنگی دنیا قرار داده است.

نحوه انهدام این ناوچه آن چنان برق آسا و پیچیده بود که پس از گذشت سه روز، هنوز منابع نظامی رژیم صهیونیستی از نحوه اجرای آن عملیات سرباز زده اند اگرچه آخرین خبرها از هدف قرار گرفتن ساعر پنج توسط هواپیمای هدایت شونده حکایت دارد.

در روز چهارم درگیری، ابعاد رویارویی جنبش حزب الله و رژیم صهیونیستی گسترش یافت. تبادل آتش سنگین در مرزهای جنوبی لبنان، شلیک موشک های هدایت شونده حزب الله به سمت یگان های دریایی رژیم صهیونیستی که منجر به عقب نشینی آنها از سواحل لبنان گردید، آتشباری نسل پیشرفته تری از موشک های حزب الله که تا عمق ۵۶ کیلومتری اسرائیل را هدف گرفته بودند، آمار آوارگان و فراریان ساکن صهیونیست های شهرک نشین را به مرز یک میلیون نفر رساند.

یک کارشناس ارشد نظامی اسرائیل، در تحلیل عملیات حزب الله علیه مواضع صهیونیست ها که به فرماندهی سیدحسن نصرالله انجام می گرفت، اظهار داشت: نصرالله عملیات قطره ای و پلکانی را در پیش گرفته است. او هر روز یک پازل عملیاتی را اجرا می کند. نصرالله نشان داده است که از هوش و جسارت بالایی در طراحی و اجرای عملیات نظامی برخوردار است.

بمب خبری روز چهارم را رسانه های اسرائیلی منتشر کردند. این رسانه ها با وحشت و سراسیمگی از توانایی حزب الله در به زیر آتش گرفتن شهرهای تل آویو، حیفا و مناطق بئرالبع و نقب خبر دادند. تل آویو با بیش از ۵/۱ میلیون جمعیت پایتخت رژیم صهیونیستی، حیفا سومین شهر مهم و بندر استراتژیک رژیم صهیونیستی و منطقه بئرالبع از پایگاه های مهم نظامی ارتش صهیونیستی و نقب منطقه ای است که تاسیسات هسته ای رژیم اشغالگر قدس در آن قرارگرفته است. اعلام این خبر به معنای آن بود که حزب الله موشک هایی را در اختیار دارد که برد آن از مرز ۲۰۰ کیلومتر عبور کرده و می تواند بیش از نیمی از جمعیت ساکن در اراضی اشغالی را آواره کوه و بیابان نماید.

ادامه دارد …

حجه الاسلام سید حسن نصرالله


۵ دیدگاه به “وعده صــــادقـانه”

 1. رها می‌گه:

  دلم می خواست برم به بوش بگم خودتم خوب می دونی که در مقابل اراده یک میلیارد مسلمان هیچی نیستی. دلم می خواست برم به سید حسن نصرالله بگم دست علی پشت و پناهت سید با این همه اقتدار. دلم می خواست برم بهش بگم سید تو که از سلاله حضرت فاطمه هستی یک یازهرا بگو و برای همیشه اسرائیل را از صحنه هستی محو کن. نشد همه اینها را به طور واقعی برم و بگم اما تو دلم گفتم و برای موفقیت حزب الله دعا کردم. می دانم که خدا هم با اونهاست چون اونها دارند خدا و دین خدا را یاری می کنند. التماس دعا. در پناه خدا باشید.

 2. رها می‌گه:

  خوشحالم که توفیقی دست داد تا بیام به وبلاگ عاشورائیان.درباره اسرائیل هم که دل همه انسانهایی که دغدغه انسانیت دارند به درد آمده از این همه جنایت. کاش اون زمانی که امام خمینی گفتند اگر همه ملت های اسلامی یکی یک لیوان آب می ریختند اسرائیل را آب می برد همه به فرمایش ایشون گوش کرده بودند. متاسفانه ما فقط منتظر می مانیم یک اتفاقی درگیری و کشتاری بزرگ ایجاد بشه بعد دست به کار میشیم اونم چطوری؟ فقط با راهپیمایی و یک مشت گره کرده که عاری از قدرت و اقتدار یک مسلمان هست. یک مسلمان فراموش نمیکنه که نباید زیر بار زور برود اما متاسفانه بیشتر ما رفتیم. مسلمان واقعی نباید منتظر بنشیند تا آمریکا و انگلیس حرف دل های خسته و به درد آمده را وتو کند. چند شب پیش وقتی شنیدم آمریکا باز قطعنامه های علیه اسرائیل را وتو کرده دلم می خواست برم مقر سازمان ملل به همه اون آدمهایی که اونجا به اسم نماینده ملتها و کشورها نشستند بگم آخه اینم شد وضع انسانیت؟

 3. فرارسیدن ماه مبارک رجب ماه امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام بر شما مبارکباد

  انشاالله بتونیم در این ماه با عظمت مقداری بیشتر با اولین امام شیعیان آشنا بشیم

  دوستان بیائید برای پیروزی ملت مظلوم فلسطین و لبنان دعا کنیم

  دعا کنیم که ظلم از جهان برچیده بشه

  و شاهد پیروزی اسلام و مسلمین و برافراشتن پرچم لااله الاالله محمد رسول الله ص در جهان باشیم

  منتظر قدوم سبز شما هستیم ……… سری به کلبه خرابه ما بزنید

  یا حق التماس دعا

 4. سلام مطالب خوبی را در وبلاگ قرار داده اید ممنونیم

 5. hemmat می‌گه:

  لینکم کن ، لینکت میکنم (البته لطفا)!!!

  عادلانست نه ؟؟

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.