header site akkasmosalman.ir

ریشه های شکل گیری حزب الله

بررسی روند رویارویی حزب الله و رژیم صهیونیستی «قسمت سوم»

ریشه های شکل گیری حزب الله

بسم الله

در ششم ژوئن ۱۹۸۲ (خرداد ۱۳۶۱) ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی از زمین و هوا و دریا به لبنان حمله ور شد. در این عملیات که دوسوم نیروهای نظامی و شبه نظامی رژیم صهیونیستی فراخوانده شده بودند، تنها در روز اول حمله ۳۰۰ فروند هواپیمای بمب افکن مناطق وسیعی از خاک لبنان را بمباران کردند. این عملیات که با هدف تسخیر کامل بیروت طراحی شده بود با مقاومت ۴۲ روزه جوانانی شیعه که شعار «الله اکبر» سر داده و با اسلحه های سبک و نیمه سنگین در مدخل منطقه خلده و ورودی جنوب بیروت مقاومت می کردند، به شکست انجامید. این جوانان که از دل مساجد و حسینیه های بیروت برخاسته بودند، با نمایش ده ها تانک و نفربر منهدم شده و به غنیمت گرفته شده از ارتش مغرور رژیم صهیونیستی، خود را پیروان امام خمینی(ره) می نامیدند.
در ۱۶ سپتامبر سال ۱۹۸۲ (۲۵ شهریور ۱۳۶۱) ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی شکست خود در بیروت، ساکنان اردوگاه سه هزار نفری صبرا و شتیلا را در جنوب لبنان قتل عام کردند. در پاسخ به این عملیات و حشیانه، احمد قصیر در جلوی دوربینی حاضر شده و با تاکید بر پیروی از انقلاب اسلامی ایران و رهبری امام خمینی(ره) در عملیاتی شهادت طلبانه، مقر فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی را در شهر صور با خاک یکسان و ۷۶ افسر و سرباز اسرائیلی را به هلاکت رساند.

چند روز پس از این عملیات غرورآفرین، بیانیه ای با عنوان «مقاومت اسلامی زنده است» توسط گروهی از جوانان که خود را پیروان «حزب الله» می نامیدند، منتشر شد و به همه نیروهای نظامی مستقر در خاک لبنان هشدار دادند هر چه سریعتر خاک این کشور را ترک نمایند. یک ماه پس از این اعلام موجودیت، نیروهای آمریکا، انگلیس، اسپانیا و فرانسه رسما نیروهای خود را از لبنان خارج کردند و ارتش رژیم صهیونیستی نیز با رعب و وحشت هر چه تمام از حومه بیروت تا شمال شهر صیدا عقب نشینی کرد.

ادامه دارد …

حزب الله  پرچم حزب الله  تجمع ضد صهیونیستی 12  تجمع ضد صهیونیستی 9


۵ دیدگاه به “ریشه های شکل گیری حزب الله”

 1. نیما می‌گه:

  سلام… به امید روزی که زمینیان با پاک کردن این ننگ از زمین آبروی خود را بخرند

 2. احمد حسینیان می‌گه:

  من یک جانباز ۷۰٪  هستم و یکبار هم در ایام دفاع مقدس به یکی از کشور های اسلامی رفتم و در آنجا نیز برای اسلام جنکیدم

  و برگشتم تا راه شهید چمذان را در دفاع مقدس در ایران ادامه بدم و رفتم در جهبه و از ۵ سال بصورت بسیجی شرکت در دفاع مقدس جانباز ۷۰ ٪ شدم و دگیر قادر به راه رفتن نبودم و نتوانستم در جبهه شرکت کنم.

  ولی همواره در درمانم و علم و دانشگاهم کوشیدم و هیچ وقت لبنان از ذهنم خارج نشد و همواره آروزیم آن بوده و هست که به بچه های رزمنده حزب ا… لبنان سری بزنم ُ.

  همواره فکرم به لبنان و اخبار آن و تحرکات اسرائیل و … میباشد .

  آخرش هم میروم در لبنان انشا… بشهادت میرسم .

  یا علی.

  الان در یکی از کشور ها هستم .

  ه

 3. شیعه می‌گه:

  سلام عزیزان دست شما درد نکنه اجرتان با یوسف زهرا.من حامی سرسخت حزب الله ام به امید پیروزی های بیشتر حزب الله

 4. ناشناس می‌گه:

  به امید پیروزی حزب الله وآزادی فلسطین عزیز

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.