header site akkasmosalman.ir

شورای امنیت سرگردان

بسم الله

 

سرگردانی شورای امنیت در خصوص مسئله فلسطین و نیز گره خوردن منافع آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی با یکدیگر را باید از جمله دلایل عدم صدور قطعنامه ای از سوی این شورا در قبال جنایات اخیر رژیم صهیونیستی دانست.


کشورهای غربی به ویژه قدرت های بزرگ ارتباط چند منظوره ای با جهان صهیونیست دارند، اولاً؛ تشکیل اسرائیل را جز برنامه های خود دارند، دوماً؛ فضای ذهنی ساختگی یهودیان به این شکل است که آنها تصور می کنند که از سوی اروپا خسارتی به آنها وارد شده و به همین دلیل اروپایی ها نیز نسبت به آنها به نوعی `احساس دین` می کنند و نکته سوم اینکه مثلثی میان رژیم صهیونیستی، آمریکا و اروپا در خصوص منافع بوجود آمده که بسیاری از تصمیمات براساس همین فضای سه گانه گرفته می شود.

 

به نتیجه نرسیدن شورای امنیت به منظور صدور قطعنامه ای در خصوص جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین ناشی از سرگردانی آنها در قبال موضوع فلسطین است. در حال حاضر مسئله فلسطین برای آمریکا و اروپا به صورت یک معمای حل نشده درازمدت مطرح است. آنها تلاش بسیاری انجام داده اند، اما هر اندازه بیشتر تلاش می کنند کمتر به هدف رسیده اند، جریان تسلسل منافع سبب شده تا آنها نتوانند در خصوص موضوع فلسطین به یک سرمنزل مشخص برسند.

 

اینکه چرا نشست شورای امنیت در خصوص مسائل فلسطین چه در گذشته و چه در حال به نتیجه ای نرسیده است دقیقاً به همین سرگردانی آمریکایی ها و اروپایی ها برمی گردد، از این رو آنها تلاش می کنند تا بیشتر سکوت کنند، اگر چه همین نوع موضع گیری آنها در منظر افکار عمومی جهان به معنای طرفداری از اسرائیل تلقی می شود.

 

در حال حاضر آنها در بحث فلسطین از یک سو از کشتار فلسطینیان و نقض حقوق بشر در سرزمینهای اشغالی فلسطین انتقاد می کنند و از دیگر سو نیز عملیات استشهادی گروه های فلسطینی را مورد انتقاد قرار می دهند، یعنی آنها در یک شرایط سرگردانی به سر می برند و این شرایط بر تصمیمات آنها تأثیر می گذارد.

در چنین شرایطی نمی توان از آنها توقع داشت که به رغم شعارهای بشردوستانه ای که سر می دهند، بتوانند موضوع گیری درستی در این خصوص اتخاذ کنند.

گفتنی است در پی تشدید جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین و دستگیری تعدادی از مقامات دولت حماس، تعدادی از کشورهای عربی از شورای امنیت به منظور پایان دادن به این جنایات درخواست نشستی اضطرای کردند که این نشست با مخالفت آمریکا و بدون صدور قطعنامه ای علیه اسرائیل پایان یافت.

                                                            یاحق


۷ دیدگاه به “شورای امنیت سرگردان”

 1. به جایی که فکر این عربای پاپتی باشی یکم فکر مردم بد بخت خودمون باش.

  همین قوم بی همه چیز توی عراق چه بلای به سر زوار ما اوردن .کدوم شبکه خبری عربی گفت ایرانیان بیچاره به گناه عاشق ائمه بودن باید بمیرن.

  ایران تو فلسطین و حماس دنبال منافع تخودشه .همین

 2. سلام

  من از این موضوعات سر در نمی آرم

  فقط اول اینکه فوت اقای ذاکر رو تسلیت میگم و

  راز گل سرخ آ پ شده

  خوشحال میشم تشریف بیارید

  بای

 3. اقاقيا می‌گه:

  یا رفیق من لا رفیق له

  راستی… تو برادر محمدی؟

  تو شیعه علی و حسین و زینب و زهرایی؟

  با کدام مدرک؟

  مسلمانی به عمل است، نه به ادعا!

  و به رفتار است، نه شعار …

  التماس دعا

  یا علی

 4. کلاشينکف می‌گه:

  سلام ! یه خورده بیشتر فحش می دادی شاید ثوابش بیشتر می شد! توی این مایه ها مثلا: شورای امنیت مادر به خطا!

 5. حميد می‌گه:

  انَّ الَّذینَ امَنوا وَالَّذینَ هاجَروُا وَ جاهَدوُا فی سَبیلِ اللهِ اُولئِکَ یَرْجُوْنَ رَحمَتَ اللهِ وَ اللهُ غَفورٌ رَّحیم

  هم من وهم همه دنیا می دونیم که این شورای امنیت مترسکی بیش نیست پس جای بحثی نمی مونه

 6. سيد مهدی می‌گه:

  از این یادداشتها ناراحت نشو

 7. با سلام

  وبلاگ خوبی دارید. به ما هم سر بزنید. خوشحال می شویم.

  به امید دیدار

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

تصاویر اتفاقی

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.