header site akkasmosalman.ir

نقد وارده به دو جشنواره

بسم الله

نقد وارده به دو جشنواره

دو جشنواره وبلاگ‏نویسی به ترتیب برگزار شد و به بعضی از وبلاگنویسان، از جمله به من هم خیری از این جشنواره ها رسید و رتبه ای کسب نمودیم.

(کسب رتبه دوم در بخش مذهب در جشنواره وبلاگ‏های انقلاب اسلامی ( کاغذهای شیشه‏ای )

اولین جشنواره ای که در روزهای پائیز امسال به وبلاگنویسان کمی جنب و جوش داد تا بهتر و بیشتر در زمینه قرآنی و مفاهیم آن کار کنند و مطلب بنویسند، همین جشنواره وبلاگنویسان قرآنی بود.
این جشنواره که شروع شد و تبلیغات آن همه جا فراگیر شد جشنواره دیگری هم رخ نمودند از جمله جشنواره وبلاگ های انقلاب اسلامی، وبلاگ های سینمایی، وبلاگ فجر و … که هر کدام به نوعی خواستند تا به قول خودشان فعالیت های وبلاگنویسان را ارج نهند. اما از آن دو جشنواره مسکوت سینمایی و فجر که خبری نشد!!! ولی جشنواره وبلاگ های انقلاب اسلامی که برگزار کننده آن فرهنگسرای انقلاب بود و با همکاری نهادهای دیگر این جشنواره را برگزار کرد می توانست بهتر از این هم باشد.
وبلاگ ها و وبسایت های خوب و قدیمی و پرمعنایی شرکت کردند اما شاید به دلیل بعضی مسائل بعضی خوبتر ها از قلم افتادند. البته همینها هم که رتبه کسب کردند الحق و الانصاف وبلاگهای خوبی بودند. (مثل وبلاگ خودم 🙂 ).
اما شاید به دلیل سرعتی برگزار شدن و حمایت مالی نکردن بعضی از آن نهاد های همکار و خیلی مسائل دیگر این جشنواره هم کاستی هایش زیاد بود که انشاءالله در جشنواره های آتی شاهد برطرف شدن آن خواهیم بود.
روز اختتامیه جشنواره به دلیل تعجیل آقای صفارهرندی وزیر محترم ارشاد، نشد که جایزه رو تحویل بگیریم و موکول شد به بعد و بعد از یک ماه ۱۵ اسفند با مراجعه حضوری به دفتر آقای سالم دبیر این جشنواره و معاونت فرهنگی فرهنگسرای انقلاب و گپ و گفتی شیرین و به یاد ماندنی با این انسان خوش برخورد و شیرین سخن طی مراسمی دونفره با حضور خود ایشون لوح و جایزه نفر دوم بخش مذهب رو تحوبل گرفتم. بعد از گفتگوها و ارائه پیشنهادات و انتقادات و نظرات و چگونگی برگزاری و برگزار نمودن جشنواره های دیگر و کارهای بهتر و بیشتر آقا مهدی سالم حرفهای ما رو پذیرفت و از مشکلات جشنواره هم برای ما گفت و از قول های حمایتی که بعضی نهادهای مثلا پشتیبان به جشنواره دادند اما عملی نکردند ؛ مثل قول سفر نفرات برگزیده به سوریه و لبنان که بیشتر شبیه به لطیفه شد تا جایزه ویژه و… . آقای محمدخانی مدیر وبلاگ دیده بان برج مینو و محمد مسیح یاراحمدی مدیر وبلاگ جنبشی استشهادی هم به جمع ما افزوده شدند. با آقا مهدی خیلی صمیمی شدیم. و از ما قول گرفت تا در جشنواره های بعدی کمکشون کنیم.

اما جشنواره وبلاگ های قرآنی که ۱۶ اسفندماه در خ ۱۶ آذر و در ساعت ۱۶ برگزار شد خیلی برایم سنگین بود. یعنی کمی ناهماهنگی و دیگر مسائل آدم را ناراحت می کرد. بیشترین ناراحتی ما تقدیر و تشکر بیش ار اندازه از خود برگزار کنندگان بود. حالا آن همه اساتید که در برگزاری حمایت کردند یک حرفی. اما چرا این همه خودستایی؟؟!! فکر کنم این جشنواره برگزار شد تا با حضور آقای وزیر ارشاد فقط از بچه های برگزار کننده جشنواره تقدیر بشود. حساب تقدیرهای خودی آنها از دستم در رفته، اما واقعا زشت بود. اگر می خواهید از زحمات خودتون تشکر کنید بگذارید بعد از تقدیر از وبلاگ های برگزیده. نه اول خودستایی کنید بعد که همه مسئولین رفتند، آقای وزیر رفت ، آقای فلان رفت موقع تمام شدن برنامه از وبلاگهای قرآنی تقدیر کنید. بی احترامی بزرگی بود.
درسته که جوایز نفیس و ارزنده بود اما خیلی دروغ گفتند. به استناد در تبلیغات آنها ۹۰ جایزه از جمله ۱۸ لپ تاپ و ۱۸ رایانه پنتیوم ۴ و ۱۸ دوربین دیجیتال و ۱۸ سکه تمام و ۱۸ سکه نیم بهار آزادی قرار بود داده شود که فقط ۳۰ برگزیده داشتند. شاخ دارترین این قضیه ایم بود که بعد از خواندن لیست برگزیدگان دیدم در چند مورد مثلا نفر سوم یا چهارمی در کار نبوده و هیچ وبلاگی را حائز این رتبه ندیده اند!!! عجب ! ! !
حالا آن ۶۰ و چند جایزه کجا رفت خدا میدونه؟! البته وقتی دیدم دو دوستم آقای محمد کمالی مدیر وبلاگ حریم یاس در بخش گرافیک اول شد و یک لپ تاپ گرفت و همینطور آقای حسن میثمی مدیر وبلاگ سیب خوشبو هم در بخش داستان دوم شد و یک رایانه گرفت خیلی خوشحال شدم.
اما مصیبتی که هیچکدام از برگزار کنندگان فکری نکرده بودند این بود که آن رایانه پنتیوم ۴ را این چند نفری که رتبه آوردند چطور به منزل برسانند!!! حسن میثمی و دو دوست دیگر که فکر کنم یکساعتی معطل بودند تا بالاخره خودرویی را دربست کرده و رفتند… دوم اینکه در حوالی برگزاری این جشنواره یک عدد پارچ آب یافت نمیشد که اگر تشنه شدی آبی بنوشی !! آخر هم وقتی من تشنه شدم گلاب به روی شما با راهنمایی برگزار کنندگان به دستشویی رفتم، یعنی مانده بودم که این برگزار کنندگان چقدر خوشفکر بودند باید واقعا برای این همه خوبی باید دوباره تقدیر شوند. …

بی خیالش، تا بوده همین بوده. ولی از ما گفتن بود … اما این نیز بگذرد

یا حق


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.