header site akkasmosalman.ir

حکایت شیعه – ۱۲

بسم الله

با رسیدن به حکایت شیعه دوازدهم به ماجرای دردناک دیگری میرسیم:

 عرب متال

حتماً شما هم با کلمه ای با مضمون عرب متال در اجتماع برخورد کردین تعجب نکنین نمی خوام راجع به یک سبک (Style) جدید موسیقی متال صحبت کنم بلکه می خوام بنا بر مناسبت ماه محرّم راجع به تحریفات و بدعت ها و خطراتی که مراسم اصلی شیعیان یعنی عزاداری خون خدا (ع) رو جداً داره تهدید می کنه مطالبی رو عرض کنم. حتماً از کنار شما تا حالا اتومبیلی عبور کرده که صدای زیر (همون دیس دیس خودمون) به صورت واضحی به گوش می رسه ( اصلاً در این پست به صدای بلند و حقوق شهروندی کار ندارم) برای شما هم باید پیش اومده باشه که وقتی با دقت بیشتری به این صداها گوش کردین با تعجب متوجه شدین که این صدای موسیقی نیست بلکه یک به اصطلاح مداح داره با تکرار سریع و بی وقفه کلمه حسین صدایی دقیقاً شبیه تویتر(قسمت های کوچکی از سیستم بلندگو که فقط صدای زیر و یا همون دیس دیس تولید می کنه) تولید می کنه به این نوع سبک عزاداری(که از پایه مشکل داره و نباید اونهارو ملاک کل عزاداری ها قرار داد) می گن عرب متال چون اون آقای به اصطلاح مداح بعضی وقتها صدا شو به صورت غیر عادی کلفت می کنه و با تولید خش زیاد در حنجره کلماتی رو به زبون می یاره دقیقا مثل وکالهای(خواننده) بعضی سبکهای موسیقی متال که بیشتر میشه گفت شبیه سبک وکالهای دث متاله البته تغییرتن صدا در مواقع تأکید و اهمیت شعر یا روضه به مدت کوتاه طبیعیه ولی مشکل اینجا پیدا میشه که مدت زیادی ادامه پیدا می کنه.باید دید این رسوم جدید!!!چرا به وجود اومدند؟برای بعضی سؤال پیش میاد که واقعاً عزاداری یعنی این؟!!! با این مقدمه می خوام شمارو به خوندن مطلبی جلب کنم که بر فرض محال اگر سندیت هم نداشته باشه بسیار قابل تأمل و قابل لمس در اجتماع هست، کافیه کمی دقت به خرج بدین و به تغییرات درون اجتماعمون فکر کنین:

در زیر،مصاحبه دکتر مایکل برانت دست راست رئیس سابق سازمان سیا(CIA ) و عضو مهم بخش شیعه شناسی سازمان سیا آورده شده است. وی در این مصاحبه از اسرار تکان دهنده ای پرده برداشته و کارکنان سیا را به اختصاص نهصدمیلیون دلار برای فعالیت علیه شیعه متهم کرده است.دکترمایکل برانت مدتی طولانی دربخش مذکور فعالیت داشته و به دلیل فساد مالی و اداری از کار برکنار شده است. لذا از باب انتقام جویی برخی اسرار محرمانه را برملا کرده است. دکتربرانت می گوید: عالم اسلام از قرن ها پیش در تسلط دولت های غربی بوده است. گر چه در قرن گذشته بیشتر کشورهای اسلامی آزاد شده اند، ولی غرب بر آزادی، استقلال، سیاست، آموزش و فرهنگ آن ها مسلط بوده است. به ویژه نظام سیاسی و اقتصادی این کشورها در کنترل ما بوده است. از این رو آن ها بعد از رهایی از استعمارتوجهی به تمدن و فرهنگ اصیل خود نکردند و با همان فرهنگ و نظام وارداتی غرب جامعه خود را به پیش بردند. در سال ۱۹۷۹ انقلاب اسلامی ایران به وجود آمد و به مخالفت با سیاست های ما بر خاست. در ابتدا تصور این بود که انقلاب، نتیجه ی طبیعی سیاست های غلط و ناقص و فشار و خفقان شاه ایران است و بعد از برکناری شاه، ما افراد مطلوب خود را روی کار می آوریم و سیاست های خود را ادامه می دهیم.پس ازناکامی شدید آمریکا در دو سال اول (گروگان گیری سفارت آمریکا و نابودی هواپیماهای این کشور در صحرای طبس) و بعد از رشد روزافزون بیداری اسلامی و نفرت علیه غرب و بعد از ظهور اثرات انقلاب ایران در میان شیعیان کشورهای مختلف بخصوص لبنان، عراق، کویت، بحرین و پاکستان در نهایت گردهمایی بزرگ مقامات بلند پایه سیامنعقد شد که درآن نماینده سازمان جاسوسی انگلیس نیز شرکت نمود. (انگلیس تجربه وسیع فعالیت در کشورها را دارد).در این گردهمایی به این جمع بندی رسیدیم که انقلاب ایران فقط نتیجه انعکاس طبیعی سیاست های شاه ایران نبوده است. بلکه در باطن عوامل و حقایق دیگری نیز وجود دارد که محکم ترین آن عوامل، یکی بودن رهبری سیاسی ایران و مرجعیت مذهبی و شهادت حسین نوه ی پیغمبر اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش است که شیعیان پس از آن ها هنوز به ماتم و اندوه نشسته و عزاداری گسترده ای به راه می اندازند.در واقع همین دو موضوع است که شیعه را ازمسلمان های دیگر فعال تر و زنده تر می کند. در آن گردهمایی تصویب شد که شعبه ی مستقل و جداگانه ای برای مطالعه اسلام شیعی وبرنامه ریزی و کار بر این پروژه تأسیس شود و برای شروع پروژه بودجه ۴۰ میلیون دلاری به آن اختصاص یافت. برای تکمیل این پروژه سه مرحله برنامه ریزی شد:

۱-جمع آوری اطلاعات(Collection Data).محل استقرار وتعداد کامل آن ها

 2ـ اهداف کوتاه مدت(Short Term Targets). با تبلیغات علیه شیعه و راه اندازی آشوب های بزرگ شیعه و سنی، آنها را با اکثریت سنی درگیر کردن تا توجه آن ها به آمریکا و بر نامه هایش نباشد.
۳ـ اهداف دراز مدت(
Long Term Targets)

سازمان سیا برای تحقق مرحله اول، محققانی به تمام جهان اعزام کرد که شش نفر از آن ها از جمله دکترشومویل به پاکستان رفت تا روی عزاداران شیعیان تحقیق کنند.محققان سیا به دنبال دریافت پاسخ های پرسش ذیل بوده اند:

 1ـ در کدام مناطق جهان شیعه سکونت دارد و تعداد آنها چقدر است؟ اعتقادات، اخلاقیات و نحوه ی معاشرت آن ها چگونه است؟

?- تضادهای داخلی شیعیان را چگونه می توان تحریک کرد؟

 3- اختلاف شیعه و سنی را چگونه می توان دامن زد و افزایش داد؟

 دکترمایکل برانت می گوید: بعد از نظر سنجی های اولیه و جمع آوری اطلاعات درباره شیعیان در تمام کشورها نقاط مشترک زیر بدست آمد: مراجع شیعه، سرچشمه ی اصلی قدرت این مذهب اند که در با فشاری بر اصول و با اعتقاد محکم از دین و تفکرات شیعه دفاع می کنند. در تاریخ طولانی تشیع، روحانیت هیچ گاه با حاکم غیراسلامی بیعت نکرده اند. انگلیس با فتوای مرجع وقت، آیت ا… شیرازی نتوانست در ایران دوام بیاورد(ماجرای تنباکو).در عراق که بزرگترین مرکز علمی شیعه بوده، صدام با تمام توان و کوششی که داشت نتوانست آن را بخرد و در نهایت مجبور به بستن آن شد و حال اینکه مراکز علمی دیگر جهان همیشه با حکام وقت همراهی کرده اند. حوزه ی علمیه قم تخت شاهنشاهی را در هم پیچید و با ابرقدرت آمریکا به نبرد پرداخت. در لبنان آیت ا… موسی صدر ارتش های انگلیس، فرانسه و اسرائیل را مجبور به فرار کرد. در اسرائیل بزرگترین مزاحمت برای ما به شکل حزب ا… به وجود آمد. پس از این مطالعات به این نتیجه رسیدیم که درگیری مستقیم با شیعه ضررش زیاد و امکان پیروزی در آن کم است، لذا باید پشت پرده کار کرد. به جای اصل قدیم انگلیسی که «اختلاف بینداز و حکومت کن» اصل دیگری حاکم کردیم. «اختلاف بینداز و نابود کن».

مایکل برانت اهداف دراز مدت را ایچنین ذکر می کند: باید گروه هایی را که با شیعه اختلافاتی دارند، علیه شیعه تحریک کرد، باید شایعه ی کافر بوده شیعه ها گسترش داده شود و آنها را با تبلیغات منفی از جامعه جدا نمود، علیه آن ها مطالب نفرت برانگیز نوشته شود. افراد کم سواد و بی سواد را باید جمع کرد و تقویت نمود. وقتی تعدادشان به مقدار مناسب برسد علیه شیعه ها جنگ به راه انداخت. از سوی دیگر باید یک جبهه ی تمام عیار علیه مراجع شیعه گشوده شود. کسانی به عنوان ستون پنجم باید در میان آن ها نفوذ داده شوند. از این طریق می توان سیمای شیعه را مسخ کرد تا از مقبولیت آن ها کاسته شود و به تدریج در میان عامه مردم مورد نفرت قرار گیرند.

از سوی دیگر شیعه ها به یاد واقعه ی کربلا جمع می شوند و یک نفر سخنرانی می کند و واقعه ی کربلا را بیان می کند تا مستمعین آن را گوش می کنند و بعد از آن سینه زنی و عزاداری برپا می کنند. این سخنران و این مستمعین برای ما مهم هستند زیرا همین عزاداری و مجالس در شیعه ها جوش و خروش و آزادی بزرگ برپا می کند و برای حاکمیت حق به جنگ با باطل بر می خیزند.ما باید برای به دست گرفتن سخنران و مستمعین، ده ها میلیون دلار اختصاص دهیم و در مرحله ی اول باید به دنبال افرادی از شیعه برویم که پول پرستند و عقاید آن ها سست بوده و از شهرت و نفوذ کلمه برخوردار باشند تا توسط آن ها در عزاداری ها نفوذ پیداکنیم.کارهایی که باید انجام داد:

۱-به وجود آوردن و یا سرپرستی مداحانی که با عقاید شیعه آشنایی کامل ندارند.

 2ـ شناسایی افرادی از شیعه و حمایت مالی از آن ها که بتوانند با نوشتارهای خود عقاید و مراکز شیعه را هدف قرار دهند و بنیان های شیعیت را منهدم سازند.

 3ـ کم و زیاد کردن رسوماتی که با عقاید خود شیعه منافات داشته باشد.

 4ـ درعموم جامعه باید سیمای عزاداری به طوری مطرح شود که چنین برداشت شود که شیعه یک گروه جاهل و توهم پرست است که در محرم مزاحمت هایی برای انسان های عادی به وجود می آورند و برای توسعه ی این گونه برنامه ها پول های هنگفت باید خرج شود و مداحان ساختگی خوب تشویق شوند. در نتیجه شیعه که یک مذهب مهم و دارای قدرت منطقی است، تبدیل به مذهب درویشی محض می شود و از درون پوک و توخالی می گردد و سرانجام در میان عوام الناس منفور خواهند شد و در خود شیعه اختلاف گسترش می یابد.باید علیه مرجعیت مطالب فراوانی فراهم شود و بعد این مطالب به نویسنده های پول پرست و بی نام داده شود تا در میان جامعه نشر دهند. در مرحله ی نهایی خود شیعه علیه مرجعیت قیام کرده و تا ۲۰۱۰ میلادی به عمر مرجعیت یا به عبارت دیگر مرکزیت شیعیت خاتمه داده و شیعه های باقی مانده پراکنده خواهند شد.سرانجام مرجعیت را که تا امروز سد اصلی جلوی دولت مردان ما بوده است، به دست خود شیعیان نابودمی شود.در آخر دکتر مایکل برانت می گوید:

بعضی از این برنامه ها اجرا شده (دقت کنین) و بعضی دیگر در حال پیاده شدن است و مقداری از باقیمانده برنامه ها در آینده عمل خواهد شد.

منبع:مجله خیمه – نشریه هیأت مذهبی و مجالس حسینی- ماهانه،فرهنگی و اجتماعی شماره ۱۵-ویژه نامه اعتکاف –شهریور ۱۳۸۳-صفحه ۷و۸

سلسه مباحث حکایت شیعه در این وبلاگ به پایان رسید، اما حکایت شیعه و ظلم به شیعیان در جهان و داستان‏های مربوط به مسلمین و شیعیان امیرالمؤمنین علی (ع) در اطراف و اکناف همچنان باقی است …


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

تصاویر اتفاقی

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.