header site akkasmosalman.ir

حکایت شیعه – ۵

بسم الله 

 عید سعید غدیر خم مبارک

عید آمد عید آمد . آن وقت سعید آمد …

اللهم اجعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابیطالب (ع)

من کنت مولا فهذا علی مولا :::: هر که من مولای اویم علی نیز مولای اوست

 

غدیر در آثار اسلامی ما به «عید الله الاکبر» «بوم العهد المعهود» و «یوم میثاق المأخوذ» تعبیر شده است. این تعبیرات که نشان دهنده یک تأکید و اهتمامی ویژه به این روز شریف است، خصوصیتش در مسأله ولایت است.

 «مقام معظم رهبری»

اگر غدیر نبود عشق می مرد و رسالت ناتمام می ماند و گلواژه های شهادت و ایثار بی معنا بود و رسالت بدون ولایت در تؤطئه و مکر مکرر خناسان و ماکرین فرو می خشکید. 

خجسته ایام فرخنده ولایت و عید سعید غدیر خم، عید الله الاکبر، عید ولایت، عید شیعیان جهان، عید به گل نشستن شکوفه های ایمان را به همه شما شیفتگان آقا امیر المؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام و خاندان عصمت و طهارت و دوستداران آل محمد(ص) و عاشقان و منتظرین ظهور مهدی موعود(عج) تبریک و تهنیت و شادباش عرض می کنم.

امید است که از شیعیان واقعی مولا علی و از منتظرین حقیقی ظهور حجت بن الحسن(عج) باشیم. 

بحث موقعیت سیاسی شیعیان جهان در پست های بعدی … ادامه دارد …

یا شهید

بار دیگر ایران اسلامی شاهد حادثه ای غمبار و حزن اگیز بود. ۱۱ نفر از بهترین فرزندان انقلاب اسلامی و ۱۱ نفر از بهترین فرماندهان و سرداران دفاع مقدس و پاسداران و حافظان مرزها و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای همیشه شهد و شربت شیرین شهادت را نوش جان کردند و عاشقانه به سوی معبود پر کشیدند و طعم پرواز جاودانه را چشیدند.

۱۹ دی ماه ۸۴ نزدیک ظهر بود که بر روی سایتهای خبری نام حادثه بزرگ دیگری رخ نمود. حادثه ای تأسف بار و غم انگیز که حاکی ازسقوط هواپیمایی نظامی حامل جمعی از سرداران سپاه پاسدران انقلاب اسلامی بود و دل هر بسیجی و حزب اللهی که رشادتهای این سرداران را هیچ وقت از خاطر بیرون نخواهند کرد را شکست و در غم و ماتم فرو برد.

در بین این سرداران نامی آشنا و دوست داشتنی بود که نامش احمد بود. بچه های جنگ به او بعد از حاج احمد متوسلیان، حاج احمد می گفتند. حاج احمد کاظمی، فرمانده دلاور و عاشورایی و خط شکن لشکر خط شکن نجف اشرف اصفهان، فرمانده جبهه فیاضیه آبادان، فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهداء، فرمانده سپاه ارومیه، قرارگاه رمضان و نیروی هوایی سپاه و در این روزهای آخر عمر شریفشان فرمانده نیروی زمینی سپاه که الحق و الانصاف از بهترین و مخلصترین و مردترین مردان جبهه های نبرد حق علیه باطل و سپاه و این روزگار بود. کسی که لایق شهادت بود. کسی که تمام دوستان نزدیک و یاران و همرزمان خالصش در همان زمان شهد شیرین شهادت را نوشیدند و شهید راه خدا شدند. کسی که سالها در حسرت شهادت با دشمن می جنگید و بعد از جنگ هم باز با عشق شهادتن به خدمت خود ادامه داد.

در وصیت نامه ای که روز تشییع پیکر مطهر ایشان جلوی دانشگاه تهران به واسطه یک نفر از فرزند این شهید والامقام به دستم رسید به این نتیجه رسیدم که عشق شهادت و عطر شهادت او را مجنون شهادت شاخته بود. هر لحظه شعله های آرزوی شهادت در دل او فوران می کرد و بالا و بالاتر می رفت.

در ابتدای این وصیتنامه بعد از حمد و سبحان الهی و شهادتین و بردن بارها نام خدا و شهادت به او و معصومین (ع) و سلام  و صلوات و دوری جستن از شر شیطان فرمودند: خداوندا فقط می خواهم شهید شوم، شهید در راه تو. خدای مرا بپذیر و در جمع شهدا قرار بده. خداوندا روزی شهادت می خواهم …. .

در قسمتی دیگر آمده است: نمی دانم چه باید کرد فقط می دانم زندگی در این دنیا بسیار سخت می باشد واقعا جایی برای خودم نمی یابم …. .

در قسمتی دیگر: راستی چه بگویم سینه ام از دوری دوستان سفر کرده از درد دیگر تحمل ندارد.خداوندا تو کمک کن چه کنم فقط و فقط به امید و لطف حضرت تو امیدوار هستم. خداوندا خود می دانم بد بودم و چه کردم که از کاروان دوستان شهیدم عقب مانده ام و دوران سخت و سخت را باید تحمل کنم ای خدای کریمتو کمک کن به جمع دوستان شهیدم بپیوندم…. .

 و در پایان: الله الکبر خداوندا خودت کمک کن خداوندا تو را به خون شهدای عزیز و همه بندگان خوبت قسم می دهم شهادت را در همین دوران نصیب بفرمائید و توفیق ام بده هر چه زودتر به دوستان شهیدم برسم انشاءالله تعالی.

جمعه ۶/۴/۸۲ منزل. ظهر

سردار سر لشکر پاسدار حاج احمد کاظمی این فرزند دلاور نجف آباد اصفهان اکنون به قول پیام تسلیت مقام معظم رهبری به آرزوی خود رسیده و خدا را در حین انجام دادن خدمت ملاقات کرده است.

یاد همرزمان شهید ایشان در این سانحه جانگداز چون: شهید حنیف، شهید مهتدی، شهید سلیمانی، شهید یزدانی، رشادی، شهید کروندی، شهید الهامی نژاد، شهید آذین پور، شهید بصیری و شهید اسدی را نیز گرامی می داریم و برایشان از خدای متعال علو درجات و هم ردیفی با ائمه معصومین (ع) را آرزو داریم.

من از آنان می خواهم گرچه گنهکارم ولیکن دست مرا نیز بگیرند و با اینکه لیاقت ندارم ولی از خدا بخواهند مرا نیز در جرگه شهدای انقلاب اسلامی قرار دهد.

حکایت شیعه ادامه دارد …


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.