header site akkasmosalman.ir

حکایت شیعه – ۱

بسم الله

حکایت شیعه (۱)

بشنو از نی چون حکایت می کند

شیعه را در خون روایت می کند

شیعه باید همچو اشعار کمیت

سر نهد بر خاک پاک اهل بیت

شاعر آزاده و بسیجی مرحوم محمد رضا آقاسی

 

حتما شما که یک فرد شیعه مسلمان حزب اللهی ایرانی هستید آیه تطهیر و حدیث ثقلین را شنیده و دیده اید!

تا به حال به معنی آیه تطهیر عمیق نگریسته اید و اهل بیت را می شناسید؟ یا به معرفت شناخت اهل بیت دست یافته اید؟! تا به اکنون به خود گفته اید معنی ثقلین یعنی چه؟ و حدیث ثقلین در باب چه کسانی است؟ امیدوارم از من که ناقص العقل هستم بیشتر  بدانید، البته می دانم که علمتان از من بیشتر است، اینها را نوشتم و می نویسم تا ایمان خودم کمی قوی تر شود.

اما این بحث و تعمق در آیه تطهیر و حدیث ثقلین را شروع کردم برای نوشته های بعدی !!! نوشته ها و دلنامه و شاید رنجنامه ای که از دردی می گوید که وهابیت و برخی اهل سنت روا داشته و چه جفایی به سایر مسلمین و خودشان کردند و چه جفا و ظلمی به ائمه اطهار و قبور متبرکشان! نخست می خواهم از بحث و سخنان شیعه شناسی دکتر ولایتی در مرکز شیعه شناسی قم بگویم و بعد عقاید اهل سنت و وهابیت را برایتان بنویسم.

امیدوارم آنقدر به معرفت و شناخت ولایت علی بن ابیطالب(ع) امام المتقین و الاولین و خاندان عصمت و طهارت ایشان تا حضرت حضرت مهدی موعود (عج) رسیده باشید که با خواندن عقاید این کوردلان به دین اسلام حقیقی و اسلام شیعی تزلزلی در پایه های مستحکم ایمانتان به شیعه اثنی عشری پیش نیاید و بنا و پی و ستون های قدرتمند باورهای شیعی شما سست نگردد. اگر می ترسید نخوانید ولی مطالب شیعی را حتما بخوانید که خیلی مهم است. اگر هم می دانید هنوز به معرفت شناخت ائمه معصومین علیهم السلام و ظهور حضرت حجه بن الحسن (عج) نرسیده اید حتی نیم گاهی به بخش عقاید وهابیت نکنید که گناهانش گردن من است.

اما اینها که قرار است در مطلب بعدی و مطالب بعدتر انشاءالله ذکر شود برای آنست که آنان که ادعای زیادی دارند؛ ببینند که چگونه مسلمان شیعه ایرانی را کافر می دانند و توسل و طلب شفاعت به اهل بیت (ع) را کفر می دانند و نماز خواندن و زیارت قبور ائمه و اولیاء الهی را و همه و همه و همۀ مذهب ما را شرک می دانند.

اگر ایمان شیعی شما قرار است محکم تر شود بگذارید با سست ایمانی وهابیت و اهل سنت قویتر شود. بگذارید بدانیم چگونه نادانانه بر علیه و مذهب ما قدم بر می­دارند.

آه ! آه ! که چقدر دلم برایشان می­سوزد که چه جاهل و سست ایمانند اینان، چه نادان و ناآگاه به معرفت وجودی اهل بیت زندگی را گذران می­کنند و دین خدا را برای خود سخت و دشوار می­کنند و زمان مرگ سر بر خاک می گذارند و کافر به ولایت ائمه (ع) در قبرها هزاران خروار خاک می خورند و چه فشار قبرها و فوران آتشهای خشم و غضب الهی را باید تحمل کنند  و در قبر غصه نااگاهی به شناخت ائمه معصوم(ع) را بخورند. و زار زار گریه کنند و بگویند خدایا یک بار ، فقط یکبار دیگر ما را به دنیا بازگردان تا شیعه علی مرتضی(ع) شویم و فریاد برآید خاموش باشید ای کوردلان…!

و اما ای دوست !… برادر و خواهرم؛ تو ای دوست مسلمان شیعه ایرانی به خود ببال و بناز و بر دیگران فخرها بفروش که چه سعادتی نصیبت گشته که در این کشور شیعه، در این کشور ولایت­مدار، در اینجا که بوی مهدی فاطمه می­دهد، پا به عرصه وجود گذاشته­ای و زمان انتظار فرج را درک می­کنی…!

و اما بخوان خلاصه­ای از معنای آیه تطهیر و حدیث شریف ثقلین:

 

 و در خانه­هایتان بنشینید و آرام گیرید (و بی حاجت و ضرورت از منزل بیرون نروید) و مانند دوره جاهلیت پیشین آرایش و خودآرائی مکنید و نماز را بپا دارید و زکات مال به فقیران بدهید و از امر خدا و رسول اطاعت کنید. خدا چنین می­خواهد که رجس هر آلایش را از شما خانواده نبوت و اهل بیت ببرد و شما را از هر عیب پاک و منزه و مطهر گرداند(احزاب – ۳۳)

 

در آیه مذکور نام اهل بیت به روشنی ذکر شده است.

در زبان عرب، آل، اهل بیت = خاندان یک فرد و خانواده یک فرد است که سببی هستند و اهل بیت در آیه مذکور منظور اهل بیت (ع) و مخصوصا ۵ تن آل عبا می باشند.(اهل بیت رسول الله = آل یاسین، آل محمد(ص)، آل طاها، پنج تن آل عبا: حضرت محمد مصطفی (ص)، حضرت امیر المؤمنین علی (ع)، حضرت صدیقه الطاهره فاطمه الزهرا (س)، حضرت امام حسن مجتبی (ع)، حضرت اباعبدالله الحسین (ع).)

در جایی روایت شده است که منظور از امانتی که آسمان­ها و زمین آنرا قبول کردند اما نتوانستند بار سنگین ولایت را بدوش بکشند ولی بعضی مردم ولایت را قبول نمی­کنند در حالی که آسمان­ها و زمین ولایت را قبول کردند.

حدیث شریف ثقلین:

انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله عترتی اهل بیتی

          همانا من ( پیامبر”ص” ) دو چیز گرانبها را در بین شما به امانت می­گذارم، کتاب خدا، عترت و اهل بیتم.

          همانا من در بین شما دو چیز گرانبها ( امانت سنگین، ثقیل را )در بین شما به امانت می­گذارم: کتاب خدا، عترت و خاندان نبوت و اهل بیتم.

ثقلین۱ : به معنی ثقل یعنی سنگین و مثنی است، ثقلین یعنی دو چیز گرانبها و سنگین، کتاب خدا و اهل بیت که از جایگاه والایی برخوردار و دو امانت سنگین الهی هستند.

ثقلین۲ : کلمه مثنی عربی است مثلا ما  می­گوئیم فلان مطلب برای ما ثقیل و سنگین است و در اینجا هم یعنی دو امانت ثقیل و سنگین و بسیار ارزشمند که جایگاهشان مهم است و از یکدیگر جدایی ندارند . حقیقت این نکته در جدایی ناپذیری اینان از همدیگر است که هرگز امکان پذیر نیست.

تارک : ترک می­کنم که پیامبر (ص) فرمودند: من شما را تنها می­گذارم باید امانتی که بسیار مهم و ارزشمند هستند کتاب خدا و اهل بیتم. و حضرت از زبان قرآن هم فرمودند: «قل لا اسئلکم علیه أجرا الا الموده فی القربی»

( من از شما مزدی در مقابل رسالتم نمی­خواهم جز مودت اهل بیتم )

فیکم : در بین شما به امانت می­­گذارم ( پس بنگرید با هر دو چگونه رفتار می­کنید )

ما در سلاممان می­گوئیم: السلام علیکم یا اهل بیت النبوه و معدن و موضع الرساله و خز ان العلم.

اهل بیت (ع) = اهل بیت پیامبرند، معدن رسالت و موضع رسالتند، خزینه­های علمند، معدن­های حکمتند، قرآن­های ناطقتند، دارای عصمتند، پاک و نورانی و مطهرند.

 

وای بر آنان که امانتدار خوبی نبودند؛ وای بر آنان که پیامبر را در کوچه­های بنی هاشم آزار دادند و در جاهلیت خود ماندند؛ وای بر آنان که پیامبر را با گستاخی خود و نامردی خود عذاب دادند؛ وای بر آنان که پرده عصمت اهل بیت را دریدند و در خانه ولایت را آتش زدند؛ وای بر آنان که با تازیانه بر سر زهرای اطهر زدند؛ به شمشیر غلاف شده بر روی قفسه سینه، پهلوی مبارکش، بازوی مطهرش زدند و او را زخمی و نالان کردند، جنین محسن را سقط کردند، ریسمانی بر گردن وصی و تنها جانشین پیغمبر(ص) انداختند و علی (ع) را کشان کشان برای بیعتی نامردانه و به زور به مسجد بردند، وای برآنان که دل زهرا را شکستند ، و نفرین ابدی او را برای خود خردیدند.

وای بر آنان و فرزندان کافرشان که بر حسن (ع) رحم نکردند و او را زهری کشنده دادند.

وای بر آنان که حسین (ع) را بی رحمانه کشتند و سر بریدند و بر نیزه بالا بردند و دل تنها خواهرش را شکستند و فرزندش و فرزندان پس از حسین را نیز چنین بی­رحمانه به شهادت رساندند.

وای بر آن سه ملعون و فرزندانشان، وای بر آنان که ولایت علی را غصب کردند، فدک زهرا را گرفتند،

وای برآنان …!

وای بر ما اگر که امانتدار خوبی نبوده­ایم؛

آیا توانستیم امانتدار ولایت باشیم، محب ولایت، همراه ولایت، آماده به گوش ولایت و فدایی ولایت باشیم ؟!

آیا توانستیم شیعه واقعی باشیم؟! توانستیم با آنان که دین خدا را تحریف می­کنند مقابله کنیم ، اگر با آنان که ضد شیعه­اند مقابله کردیم، راهمان برای رسیدن به اهداف والاتر یعنی دستیابی به دنیایی اسلامی و شیعی گشوده می­گردد و آمریکا و لژهای صهیونیزم را نابود می­کنیم.

تو ای شیعه ، تو ای خواهر ! ای برادر ! اگر فرزند ایرانی ، اگر در دل حب علی وآل علی داری بجنگ با کفر، بجنگ با لاشیعه، بجنگ با استبداد؛ نبردی جانانه کن امروز ، که امروز وقت بیداری است، که امروز وقت هوشیاری است؛

بیدار باش ای شیعه که وهابی تو را لا مذهب و  مجوس داند …

 

ادامه دارد …


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.