header site akkasmosalman.ir

سلام بر خـون خـدا

بسم الله

سلام بر خـون خـدا ، حسین فاطمه(س) 

یا ثارالله

السلام علیک یا اباعبدالله …السلام علیک یا ابن رسول الله، السلام علیک یا ابن امیر المؤمنین و ابن سید الوصیین، السلام علیک یا ابن فاطمه الزهراء سیده نساء العالمین، السلام علیک یا ثاره الله و ابن ثاره و الوتر الموتور،اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ …
شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران عزیزش و فرزند برومندش چهارمین خورشید آسمان تابناک ولایت زین العابدین (ع) غمی جانکاه و مصیبتی بزرگ در تاریخ بشر بوده و هست و تا بشر باشد این مصیبت بزرگترین مصیبت عالم خواهد بود ….. یا حسین! می دانی چقدر عالم وجود و شیعیانتان در غم شما می گریند؟ می‌دانی مؤمنان و دوستدارانتان چه ماتم زده کوی زینب سلام الله هستند؟

سلام بر عاشوراییان و تاسوعاییان …. سلام بر حسینیان و عباسیان …. سلام بر کروبیان و زینبیان ……. آنانکه پیام عاشورا را حفظ و اشاعه می دهند …. آنانکه پاسداری و امر به معروف را از حسین (ع) آموختند و عملی می ‌سازند و معرفت و غیرت عباسی پیشه کردند … آنهایی که چون زین العابدین و زینب پیام آوران عاشورایند و کربلا را زنده می کنند … و بوسه بر انگشتان تاول زده هنرمندان حافظ عاشورا …

می دانی بندگانت چگونه می‌گویند : این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست !‌؟ چه با غم جانکاهی می‌گویند : این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست….
آری می‌دانی …. می‌دانی که چگونه این عاشوراییان و کربلاییان برای تو و خاندانت می گریند ….. می‌دانی که آنها که محب تو هستند زینب وار قصه صبر و طاقت خواهرت را بیان می‌کنند …. قتلگاه تو و یارانت را چطور به تصویر می‌کشند …. چگونه به نشان از برادرت عباس آب نمی‌نوشند …. آری همه اینها را می دانی …..
ای حسین من هم با آن که حقیر و کوچکم … اما من هم جزء کوچکی از همان عزاردارن تو هستم …. و نیاز دارم که از وجودت بهره ببرم …. نیاز دارم به تو و خاندانت تا مرا ببخشی ….. نیاز دارم تا از گناهانم در گذری …. از خطاهایم چشم پوشی کنی …. پیش خدای بزرگ گواهی دهی که این بنده حقیر و کوچک هم جزء عزادارن من بوده … این برای من گناهکار بس خواهد بود تا در این دنیا امید به عفو و رحمت الهی داشته باشم ….. ای حسین ! من هنوز هم همان عبد تو هستم ….. مرا دریاب و با چشمه جوشان معرفتت سیراب کن …

سلام بر روز خدا, روز خونرنگ, روز سرخ شهادت, عــــاشورا. روز غیرت عاشقان ا… به خون مُهر عبادت و آراینده هنر در صحنه عبرت و گشاینده ابواب قلوب دلسپاران به قیامت قامت جان بر کف گرفتگان اتراق کرده در هودج پران معراج ـ در جستجوی قاف عزت ـ است و سیمرغ جان در آشیان کروبیان جایگاه رفیع خود را از برکت شکوفایی گُل لخته­های جگر اهل یقین و دانایان و آگاهان از رمز الست بربکم؟ قالو بلی یافته است.

دستان مریزاد بوسه بر چشمان خسته  هنرمندان و اجرشان با آراینده گنبد دوار زمین و زمان.

سلام من به شما عاشوراییان و عزادارن حسینی … در شماره ۱۹۰ از هفته نامه صبح صادق تاریخ ۲۶ بهمن ۸۳ در ص ۱۵ مطلبی درج گردیده با عنوان مدح و معرفت که گزیده و رهنمودهایی است از مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت علیه السلام …. در این رهنمودها معظم له با اشاره به نوع عزاداری‌ها هم روضه‌خوانها هم سینه زنها هم مداحان را به دقت و ظرافت در برنامه‌های عزاداری مورد توجه قرار داده‌اند… ایشان در خصوص نوع عزاداری و ذکر مصائب و بیان شأن والای اهل بیت (ع) مطالبی را ایراد فرموده‌اند …. اگر خود ما هم به این مطالب و بیانات توجه داشته باشیم می توانیم مراسمی که در آن خدایی نخواسته گناهی صورت نگیرد را انتخاب کنیم و شرکت کنیم …. چنانچه مایل به خواندن این مطالب هستید به  آدرس هقته نامه صبح صادق مراجعه کنید.

تعدادی تصویراز تصاویر ظهر عاشورای مشهد مقدس  که از آثار حقیر است را به دوستان عاشورایی تقدیم می کنم:

  

     

     

     

     

سلام بر حسین و فدای لب تشنه‌اش …

 


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

تصاویر اتفاقی

سیدعلی خمینی و حضور ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۴م,دی,۱۳۸۹ | ۸۰ بازخورد
قرار فعالان مجازی، ن... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۳۱م,مرد,۱۳۹۰ | ۵۲ بازخورد
بازیها ابزاری برای ت... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۴م,شهر,۱۳۸۶ | ۳ بازخورد

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.