header site akkasmosalman.ir

روز دانشجو در دانشگاه ما

بسم الله

روز دانشجو در دانشگاه ما
به قلم یکی از دوستان دانشجویم در دانشکده علوم پزشکی مشهد:

۱۶ آذر امسال هم آمد و رفت.نمی دانم اصلاً آمدنش را احساس کردید ؟مثلا روز دانشجو بود ولی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد که خبری از آن نبود .
اصلاَاز خودتان پرسیدید که چرا باید روز دانشجواینقدر بی سر وصدا بیاید وبرود ودر دانشگاه ماتقریباَ هیچ برنامه ای برگزارنشود؟ نه مسئولین؛نه تشکلهاونه هیچ کس دیگر ؛ هیچ برنامه ای در بزرگداشت این روزنداشته باشند.انگار نه انگار که درست در نیم قرن پیش چه خونهای پاکی به زمین ریخته شدتاامروز دانشجویی، دانشگاهی وبلکه کشوری، پا برجا باشد.
مسئولین که به کنار ، تشکلهای دیگر چرا؟ چرا این همه سرد وخاموش؟!
-با کلیت برنامه‌تان موافقت شده ولی با مکان آن خیر.‌نه تالار ابن سینا؛ نه تالار راضی ونه در دانشکده(!)
-پس کجا؟!
-می توانید در تالار بیمارستانهای قائم وامام رضا برگزارکنید.
-چرا؟!
-دستور از بالا رسیده ؛ ملاحظات امنیتی وجود دارد(!)
اینهاگفت وشنود دبیرهیئت‌نظارت‌برتشکلها با مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاهمان بود .آخر مگر بیمارستان‌جای برگزاری مراسم روز دانشجو است؟! مگر تالار بیمارستان‌جای برنامه‌سیاسی است؟!
والبته چون بیمارستان قائم تالاری برای‌دراختیار قرار دادن نداشت عملاَ فقط یک تالار آن هم دردورترین‌وکورترین جای بیمارستان امام رضاکه قطعاَ هیچ استقبالی را به دنبال نداشت؛ باقی می‌ماند. این بود که اکثر تشکلها که با شور وشوق ونشاط وبرنامه ریزی‌، آماده برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم ۱۶آذر بودند،عطای روز دانشجو را به لقایش بخشیدند.
البته یک تشکل(بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری)علی رغم کارشکنی‌های‌محافظه‌کارانه مسئولان، در ۱۴ آذر ماه، برنامه‌ای را با نام ‌جنبش‌دانشجویی و جهان اسلام برگزار کرد.این برنامه شامل سخنرانی، پرسش‌وپاسخ‌،‌مقاله دانشجویی، دکلمه دانشجویی، نماهنگ‌، ویژه نامه ونمایشگاه جنبی بودکه البته مطابق پیش‌بینی‌ها‌با استقبال اندک دانشجویان مواجه شد .
پرسیدیم؛شما که می دانستیددر این شرایط‌‌از برنامه‌ها استقبال نمی‌شود؛پس چرا بازهم‌ همایشتان رابرگزار کردید؟پاسخ شنیدیم؛آنها همین را‌می‌خواستند‌که‌هیچ‌برنامه‌ای برگزار نشودولی ما به آنها نشان دادیم‌که مامور به تکلیفیم وخود را در مقابل‌خون سه آذر اهورایی سال‌۳۲؛ هزاران لاله پرپرانقلاب و دفاع مقدس و صدهاکشته سالیان فلسطین وافغانستان وعراق، مسئول میدانیم.
آنهاکه در خوشبینانه ترین نگاه، مبتلا به‌یک محافظه کاری وراحت طلبی سیاسی شده‌اند ومی‌خواهنددانشجو ودانشگاه رادریک‌سکوت مرگبار فرو‌برند.
آنها که از ترس به قول خودشان مسائل امنیتی و اغتشاش‌وشلوغی؛ صورت مسئله را پاک می کنندو‌از ترس مرگ‌؛ خود کشی می‌کنند .
آنها که می خواهند وانمود کنند که جنبش دانشجویی؛ منحصر به یک تشکل دانشگاه است وحال که او در صحنه نیست؛ دیگر هیچ کس‌حق فعالیت دانشجویی ندارد.‌ (البته نه فعالیت دانشجویی‌ بی‌خطر وسکولار و «گل وبلبلی»!)
آنها باید پاسخگو باشند.پاسخگو به دانشجویانی که می خواهند از اسلاف خود بدانند؛ به مردمی که می خواهند حق خود را مطالبه کنند؛ به رهبری که سالها قبل گفت خدا لعنت کند کسانی را که می‌خواهند دانشگاه را غیر سیاسی کنند؛ به سه آذر اهورایی و به هزاران آذر خونین جهان اسلام از بوسنی گرفته تا افغانستان و فلسطین و عراق و … اگر پاسخگویی ای وجود داشته باشد؟!


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً معادله امنیتی را حل کنید *

comments-bottom

تصاویر منتخب

تصاویر اتفاقی

چهارشنبه سوری، کنار ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲۴م,اسف,۱۳۹۰ | ۲۷ بازخورد
خیلی بدم می‏آید... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۲م,مهر,۱۳۸۴ | بدون بازخورد
عکاسی پشت صحنه فیلم ... ارسال از author icon سید شهاب الدین واجدی ۱۸م,اسف,۱۳۸۹ | ۸۴ بازخورد

All contents by Akkasemosalman is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License | استفاده از عکس‏های این سایت با ذکر منبع و نام عکاس آزاد است.